Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saça sabun sürmek ne kadar doğru? kükürtlü sabun

SaçımınDoktoru Üyesi

Saça sabun sürmek ne kadar doğru? kükürtlü sabun

eskiden beri kafamda böyle yer edinmiş bu başlıkta yazdıgım soru, saça sabun sürmek ne kadar doğru sizce?

benim mesela saçım ince telli, baya yağlı ve saç derisinde kepek var

kükürtlü sabun hakkında okuduklarıma göre benim bunu kesin kullanmam lazım, lakin korkuyorum kafama sabun sürmekten? ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında
    mesela korkularımdan biri saç dökmesi, fazla sürersek dökebilirmiş, lakin ya az sürsek bile zararı olabilir mi?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben uzun süredir sabun kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok hakiki kükürtlü sabun dökülmeye çok iyi geldi diyenler var.

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim saç tipim de seninle aynı ama hangi sabunu kullanırsam kullanayım kepek gibi kalıntı bırakıyor, iyi tarafı saçı kalın göstermesi

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçın kısayken başlarsan alışabilir belki

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben yıllardır kullanırım defne sabununu kullanırım ama sadece kışın bazen kullanmam zaten normalde sabun cildi saçı yağdan arındırıyo bir sorun görmezsin
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    kükürtlü sabunun faydalarını bakınca harbiden çok sevdim, gözenekleri bile açıyor diyor

alacağım inş bakalım umarım bir sorun olmaz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sacında egzaması olan biri sabun kullanmamalı bence. Bende de egzama var 1 ay defne sabunu kullanmıstım kafa kepekten gecilmedi egzama kepeginden daha kötü olmustu deri sabun kalıntılarını atamıyor sanırsam iyice durulamaya rağmen

SaçımınDoktoru Üyesi
    @Feridun hocam daha net yorumlaman için dün saçımın fotosunu çektim onu koyuyorum, kepeklerden sonra temizlenmiş hali, ama diyorum ya işte kepek varkende kepekler gözükmüyor
    egzama yok galiba ya, benimkisi sanırım seboroikin düşük hali galiba, ama baya kepek geldi tırnaklarıma ve uzun zamandır da böyle, ayrıca 6 yıldır saçlarımı düzenli olarak kazıyom veya 1 numara yapıyom

http://www.imgim.com/rsm1.jpg

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Galaxy13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Feridun hocam daha net yorumlaman için dün saçımın fotosunu çektim onu koyuyorum, kepeklerden sonra temizlenmiş hali, ama diyorum ya işte kepek varkende kepekler gözükmüyor
    egzama yok galiba ya, benimkisi sanırım seboroikin düşük hali galiba, ama baya kepek geldi tırnaklarıma ve uzun zamandır da böyle, ayrıca 6 yıldır saçlarımı düzenli olarak kazıyom veya 1 numara yapıyom

http://www.imgim.com/rsm1.jpg
    Bu kısalıkta kolay kolay kepek tutmaz zaten günlük sampuanın yanına haftada 1-2 vichy dercos anti dandruff yeşil olanı kullanın iyice temizler kafayı

Yeşil Vichy senin için isabet olur bence.Çok kullanımı saç tellerini yıpratıyor fakat senin saçlar kısa zaten.Bende aşırı sebore varken kullandım 2 kutu,dahada sebore şikayetim olmadı.

Sayfa 1/3 123 SonSon