Sayfa 3/3 İlkİlk 123
28 sonuçtan 21 ile 28 arası

Konu: Saça sabun sürmek ne kadar doğru? kükürtlü sabun

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı durumdayız hocam, https://www.youtube.com/watch?v=kYOjEYWm1oI tek bu formül işe yaradı bende, kastil sabunu yerine de defne sabunu kullandım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selam kardeş o kepek denilen şey saç diplerinde üretilen yağ da olabilir büyük ihtimalle tabi içinde o tortunun kepek de vardır böyle saç dibini tırnakla kazarsın eline bi tortu gelir eğer oysa bu sana sebamed anti hairr loss sebamed rrpair şamp ve isteğe.bağlı miracle losyon öneririm şampuanlatı 3-4 dk beklet iyice deriye masajla uygula günde bi defadan kolay gele

sabun kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta; sabunun direkt olarak saça sürülerek köpürtülmemesi. Sabunu elde köpürterek ıslak saça hafifçe masaj yaparak kullanılmasıdır. Bu şekilde daha faydalı olacaktır.
    İçeriğine güvendiğiniz , doğal (yenilebilir ) yağlardan üretilmiş sabunları tercih etmeye özen gösterin.
    Ufak bir araştırma yaparsanız piyasadaki şampuan ve sabunların içerik olarak deterjandan farksız olduğunu göreceksiniz. Özellikle market sabunları atık, kullanılamayacak yağlardan yapılıyor.
    el yapımı babadan kalma yöntemle köy usulü üretilen sabunlar da oldukça tehlikeli. Sabun, sabun 'un kimyasını bilen aritmetiğini doğru planlayan ellerde üretilmeli
    Tedavide eksik kalan bacaklarından biri de sabun veya şampuan diye düşünüyorum. Bu yüzden uzun süren araştırma ve denemelerden sonra kendi sabunumuzu yapmaya başladık. Tamamen sofrada kullandığımız yenilebilir yağlardan hazırlanan sabunları kullanmaya başlayınca ekstra yağ bakımına gerek kalmadan saçımı yıkarken aynı zamanda bakımını da yapmış oluyorum.
    İçeriğini bildiğiniz , güvenebileceğiniz , fabrikasyon üretimden uzak sabunlar kullanmanızı tavsiye ederim.
    La vida no se ha hecho para comprenderla, sino para vivirla..

SaçımınDoktoru Üyesi
    evet yağ da olabilir ya aklıma gelmemişti. 40 kilo fazlam var ve yüzümde yağlı. özellikle çekirdek çok çitlersem alnım çok yağlanıyor, kafamdakilerde belki kilo verebilirsem geçer inş

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Galaxy13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Feridun hocam daha net yorumlaman için dün saçımın fotosunu çektim onu koyuyorum, kepeklerden sonra temizlenmiş hali, ama diyorum ya işte kepek varkende kepekler gözükmüyor
    egzama yok galiba ya, benimkisi sanırım seboroikin düşük hali galiba, ama baya kepek geldi tırnaklarıma ve uzun zamandır da böyle, ayrıca 6 yıldır saçlarımı düzenli olarak kazıyom veya 1 numara yapıyom

http://www.imgim.com/rsm1.jpg
    Hocam çözümünü buldum sonunda kepeğin sizdeki, bende de benzer bir olay vardı geçti. Marketten defne sabunu aldım kullandıktan sonra suya çok az elma sirkesi katıp saç derisine yaydıktan sonra tırnak uçlarımla (tırnak ucunun kısa ve sivri olmaması gerek) çok nazikçe saç derisine masaj yaptım sonra ısırgan çayı ile duruladım bir aydır eser kalmadı saçımın uzun olmasına rağmen

Yeni Üye
    bu kükürtlü sabunu katkısız doğal nereden bulabiliriz?

mesela şu ürün iyimidir ama nasıldır bilmiyorum. hani kostik gibi şeyler olur ya, bunda durum nedir bilmiyorum?

http://www.profsaracoglu.com/el-yapimi-kukurtlu-sabun

Alıntı musluk34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kükürtlü sabunu katkısız doğal nereden bulabiliriz?

mesela şu ürün iyimidir ama nasıldır bilmiyorum. hani kostik gibi şeyler olur ya, bunda durum nedir bilmiyorum?

http://www.profsaracoglu.com/el-yapimi-kukurtlu-sabun
    sodyum hidroksit olmadan sabun yapamazsınız, doğru oranda konulursa son üründe kostik kalmaz. bundan dayı geleneksel sabuncular yerine bu işi bilimsel ölçülerle yapan (göz ayarıyla değil) yerler tercih edilmeli.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kabuto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam çözümünü buldum sonunda kepeğin sizdeki, bende de benzer bir olay vardı geçti. Marketten defne sabunu aldım kullandıktan sonra suya çok az elma sirkesi katıp saç derisine yaydıktan sonra tırnak uçlarımla (tırnak ucunun kısa ve sivri olmaması gerek) çok nazikçe saç derisine masaj yaptım sonra ısırgan çayı ile duruladım bir aydır eser kalmadı saçımın uzun olmasına rağmen
    Slm son durum nedir?saclarinda yaglanma tortu v.s gecti mi?neler uyguluyorsun?sac derisi icin firça kullaniyormusun?

Sayfa 3/3 İlkİlk 123