7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Kepek önleyici şampuanımı değiştirmek için erken mi?

SaçımınDoktoru Üyesi

Kepek önleyici şampuanımı değiştirmek için erken mi?

Sebamedin kepek önleyici şampuanını kullanıyom
    Küçük kutusunun %60 civarını bitirdim, şuana kadar faydası olduğunu düşünüyodum
    Lakin bugün saçımı 1 numara yaptım ve 1 numara yaptıktan sonra banyoya gidip saçımı yıkadım
    Saça normal bakarken hiçbir şey farkedilmiyor, lakin saçımı tırnakla kazıyınca(fazla bastırmadım) baya kepek topladım, bütün tırnaklarım kepek doldu ve bütün kafamı kepekten zor temizledim

İlginçtir o kepekler gözükmüyor normalde, ama kafayı ıslatıp tırnakla kazıyınca tırnaklar doluyor
    Şampuanı dedim yukarıda daha %60 kullandım, her defasında 2-3 dakika bekletiyom ve günde 1 kez kullanıyorum

Sizce başka şampuana geçeyim mi? mesela listemde şu var Vichy Dercos Anti-Pelliculaire, yorumlar iyidi ama ne kadar güvenilir yorumlar bilmiyorum

Ben de bugün saçı tırnakla kazıyana kadar kepeğim azaldı sanıyodum bu yüzden kepek yerine yağlı saçıma, yağlanmayı azaltıcı şampuan bakacaktım ki kepek bitmemiş, bu yüzden kepek şampuanlarına devam ama hangisine?

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peeling yapmayı denedin mi hiç

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam madem saçların kısa bu bir fırsat hakiki elma sirkesini bir pamuk yardımıyla saçlı derine bir yüzeyi temizliyormuş gibi uygula, bebe şmp kullan ve saçını karbonatla durula bu uygulamaya bir süre devam et.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tariflediginiz durum seboreik dermatitle uyuyor gibi hem yaglanma var hem kepeklenme Vichy Dercos Anti-Pelliculaire'yi sebamedle donusumlu kullanın

SaçımınDoktoru Üyesi
    @kabuto , hiç bilmiyorum o dediğin nasıl yapılır, bi bakayım googleye

@Kazakcemil, tamam hocam araştırıyorum dediğini

@Feridun , hocam evet seboreik var sanırım, ama böyle pullanma falan yok. 1 kaç yara var sivilceden dolayı okadar. kepekler baya baya çıktı ama gözle farkedilmiyor. acaba saç uzasa uzun saçta kepek yapmaz belkide dimi, çünkü sadece deri kısmında
    hatta hocam burnumun kenarlarında deri atıyor küçük küçük, bunları cımbızla almak zorunda kalıyorum, bu da sanırım seboroikten dolayı. bunun içinde tavsiye edebilceğin bişey var mı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yüzdeki egzamaya coresatin krem sarı birde kerium ds krem alın birini sabah surun birini aksam doktorlar bunları öneriyor. Sacı uzatınca daha cok kepek olusur kısayken kontrol altına almaya bakın

SaçımınDoktoru Üyesi
    diğer konuyada koydum, saçımın fotosunu koyuyorum yeni çekindiğim, kepeklerden sonra temizlenmiş hali
    http://www.imgim.com/rsm1.jpg

sizce bu derideki kepeklerden tamamen kurtulabilcem mi?