Sayfa 18/22 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon
215 sonuçtan 171 ile 180 arası

Konu: Mutluluğun fotosu 😄

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MrScae Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar hocam kendi deneyimlerime göre avodart ve proscarı birlikte kullanmanın şakaklarda ekstra bir faydası olmayacaktır hatta daha da gerileyebilir, avodart geçmek istiyorsanız proscarı bırakıp avodart kullanabilirsiniz ama bence proscara 4 ay daha şans verin yavaş yavaş etkisini göstermeye devam edecektir.
    seti cell ile koruyabiliyor musun usta? son durumun tedavin nasıl bilgi verebilir misin? tedavin ve dozları hakkında
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seti cell ile koruyabiliyor musun usta? son durumun tedavin nasıl bilgi verebilir misin? tedavin ve dozları hakkında

Hocam içinde bulunduğumuz durumdan dolayı 1 haftadır cell kullanmıyorum setiyi bir süredir kullanmıyordum yerine ru58841 ve kafein kullanıyordum ru da bitti şuan sadece kafein, minoxil
    şakaklara azelderm krem kullanıyorum saçlarımın genel durumuna gelicek olursak 1 küsür yıldır oral, 6 aydan fazladır topikal avodart ve proscar kullanmama rağmen hafif şakaklarımın incelmesi dışında gerileme olmadı... Gözlemlerim sonucunda etkenlerden ziyade yaptığım iğnelemenin faydasının olduğunu düşünüyorum. İğnelemeyi 1 gün yapıp bir gün deriyi dinlendiriyorum çünkü şakakları güzelce kanatıyorum bunun kesinlikle faydası olduğunu düşünüyorum haftada bir veya 2 haftada bir yaparak iğnelemeden çok fayda sağlanmıyor. Bence iğneleme tedavide üstünde durulması gereken ve kesinlikle faydası olan bir yöntem.

SaçımınDoktoru Üyesi

Hocam içinde bulunduğumuz durumdan dolayı 1 haftadır cell kullanmıyorum setiyi bir süredir kullanmıyordum yerine ru58841 ve kafein kullanıyordum ru da bitti şuan sadece kafein, minoxil
    şakaklara azelderm krem kullanıyorum saçlarımın genel durumuna gelicek olursak 1 küsür yıldır oral, 6 aydan fazladır topikal avodart ve proscar kullanmama rağmen hafif şakaklarımın incelmesi dışında gerileme olmadı... Gözlemlerim sonucunda etkenlerden ziyade yaptığım iğnelemenin faydasının olduğunu düşünüyorum. İğnelemeyi 1 gün yapıp bir gün deriyi dinlendiriyorum çünkü şakakları güzelce kanatıyorum bunun kesinlikle faydası olduğunu düşünüyorum haftada bir veya 2 haftada bir yaparak iğnelemeden çok fayda sağlanmıyor. Bence iğneleme tedavide üstünde durulması gereken ve kesinlikle faydası olan bir yöntem.
    Kardeşim peki, bir soru da benim olacak.

Benim saç durumum, senin ilk koyu açtığın zamandakinden bile çok çok geride. 1,5-2 yıldır hemen hemen bütün etkenleri kullandım. Saç durumu geriye gitmesini engelledi fakat benim saç çıkarmam, olanı kalınlaştırmam lazım. Bu süreçte ancak 3 aylık süreçte minox ile birlikte kullandığım topikal miracle dut ve haftada iki finas ile biraz gelişme görebildim. 6 ay önce de bırakıp minıx+ru vs ye geri döndüm fakat ilerleme olmadı. Bu sebeple tekrar çalıştığını düşündüğüm tedaviye, minox+miracle+ topikal dut ile birlikte bu sefer hergün oral finas a geçtim 10 gündür. Topikal losyonlarda ise 1-1,5 ay oldu henüz. Sperm hafif sıvılaşır gibi oldu fakat bu ilaçlardan mı yoksa, boşalma sıklığının artmasından kaynaklı mı emin değilim. Başka farkettiğim bir duum yok henüz.

Sana sormak istediğim, oral ilaç kullanımı nasıl yapılmalı? Hergün finas mı? Her gün avodart mı? Veya haftada 2-3 avodart mı? Veya farklı bir kullanım şekli mi? Yanetkiden bağımsız olarak, en etki gördüğün metod hangisi olur acaba?

Sence şu anki miracle(2 kutu aldactone+diane ile) + min+dut +oral finas tedavisi nasıl? Temmuza kadar evden çalışacağım, bu sebeple, en uygun deneme dönemi olarak bunu gördüm.

SaçımınDoktoru Üyesi

mesaj düzenleme olmadığı için tekrar yazıyorum "1 küsür yıldır oral, 6 aydan fazladır topikal avodart ve proscar kullanmama" şurda anlam karmaşası olmuş kullanmadığım halde demek istedim

hocam şu an oral tedavi olmamasına rağmen saç durumu mükemmel, iğnelemeyi dermoreller ile mi insülin iğnesiyle mi yapıyorsunuz

Yeni Üye
    Hocam dediğini dikkate alacağım yalnız senin hatırladığım kadarıyla tedavin sabah proscar akşam dutastı bana neden önermiyorsun sen olumsuz bi durum mu yaşadın acaba ?

Yeni Üye
    denixex ben minoxili 3 yıl kadar önce 6 ay kullandım .Saçlarımı belirgin şekilde kalınlaştırdı ancak saç çıkarmaya yönelik bir etkisi olmadı .Ben minoxilin yeni saç çıkardığını düşünmüyorum açıkçası. Bilmiyorum ya da bende etki etmedi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı srknozdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam dediğini dikkate alacağım yalnız senin hatırladığım kadarıyla tedavin sabah proscar akşam dutastı bana neden önermiyorsun sen olumsuz bi durum mu yaşadın acaba ?
    Kısa bir süre kullandım etki görmeyince bıraktım.. İlaç tavsiye etmem gibi bir durum söz konusu olamaz bu alanda herhangi bir eğitimim veya diplomam yok sadece kendi deneyimlerimi paylaşıyorum hangi ilacın size nasıl etki edeceğini forumdaki kimse bilemez o yüzden ilaçları kullanırken 2 kez düşünmelisiniz

Yeni Üye
    Zaten finas gibi ilaçların tam anlamıyla etkisinin ölçülebilmesi için genel anlamıyla 1 yıla yakın kullanmak gerek diyorlar.Yani 1-2 ay kullanmayla zaten etkinin ölçülmesi zor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kry44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten finas gibi ilaçların tam anlamıyla etkisinin ölçülebilmesi için genel anlamıyla 1 yıla yakın kullanmak gerek diyorlar.Yani 1-2 ay kullanmayla zaten etkinin ölçülmesi zor.
    Tedavi uzun olunca benim için "kısa süreli" yi 6 ay gibi düşünebilirsin

Sayfa 18/22 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon