3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Şampuanda bulunan Dht Blocker Hakkında?

SaçımınDoktoru Üyesi

Şampuanda bulunan Dht Blocker Hakkında?

Benim şampuan kullanımında okuduklarım sonucunda ilk önceliğim kafein, bu yüzden sebamed'in anti hair loss şampuanını almıştım

sonra googlede araştırma yaparken Organix Niacin + Caffeine Şampuan Dökülmelere, içerisinde
    1 Niacin3 & Caffeine
    2 Alphahydroxy Acid
    3 Dht Blocker

1 ve 2'yi bilmiyorum, 3. Dht Blocker olan bu şampuanı keşfettim

.Sizce bir şampuanda Dht Blocker nasıl bir etkiye sahiptir? Forumda o oral hapların hiçbirine başlamadım cinselliği bozmasın diye, hatta saw palmetto bile kullanmam.
    .Böyle yazıyor: Dht Blocker; Dht, Saç Üreten Hücrelere Hasar Vererek Saç Dökülmelerine Sebep Olan Bir Hormondur. Dht Bloke Edici, Dht Hormonunun Saç Köküne Ulaşmasını Engelleyerek Saç Dökülmelerini Önlemeye Yardımcı Olur.

bu şampuanında peki cinselliği etkileme ihtimali var mı? dermarollerden sonra kullanmıcaz haliyle, e 3 dakikadan fazlada durmucak saçta. acaba sadece saç derisine mi etki eder yoksa ta başka yerleride etkilemez dimi?

şampuandan çok beklenti içinde olmamalıyız tamam ama en iyisini kullanmak lazım sonuçta, sizin yorumunuz nedir? veya başka bu şekilde önereceğiniz farklı marka var mı?

bi ara bioxcin quantum veya forte başlayım diye düşünüyordum mesela sonra vazgeçmiştim.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sen sbamed antihairloss kullan tedaviye başlamama rağmen saçlarımın hızlı uzamamasının nedenini tedavimde yer almayan bu şampuana ve bir de ketoral-azelderm ya da acnelyse kremin olmamasına bağlıyorum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sen sbamed antihairloss kullan tedaviye başlamama rağmen saçlarımın hızlı uzamamasının nedenini tedavimde yer almayan bu şampuana ve bir de ketoral-azelderm ya da acnelyse kremin olmamasına bağlıyorum.
    azelderm ve acnelyse yalnız krem değil mi? bu kremlerin kullanım yeri saç mı yani?

ketoral da sanırım kepek için sampuan, ben bunun için yine sebamedin kepek için sampuanını kullanıyom baya da iyi geldi