Sayfa 24/24 İlkİlk ... 14222324
234 sonuçtan 231 ile 234 arası

Konu: Bitmeyen saç dökülmem:(

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki bu gaps diyeti nasıl oluyor.genel liste nedir.neler yeyilip neler yeyilmeyecek.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Yeni Üye
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu gaps diyeti nasıl oluyor.genel liste nedir.neler yeyilip neler yeyilmeyecek.
    internetten girip bakabilirsiniz.çok ayrıntılı bir diyet.kitabın özeti var.

Yeni Üye
    Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kitabın yazarı zaten bu diyetin psikolojik sendromlar için yazıldığını fiziki sağlık için başka bir
    çalışmasının olduğundan bahsetmiş. Lakin temelde çok fark olacağını zannetmiyorum. Yani taş devri diyeti, hashimato diyeti ya da
    gaps farketmez hepsi anti enflamatuar
    amaçlı uygulanabilecek diyetler. Gaps
    diyetinin farkı bunu protokol hale getirmesi
    yani onu şunu bunu yemeden ziyade sana
    program sunması ve hatta bir çıkış
    protokolü bile olması. Örneğin taş devri
    diyetinde vs bu tarz protokollerden ziyade
    bir yaşam biçimi halini alması ön planda.
    Velhasıl bence hiçbiri tam değil. Örneğin
    gaps diyetinde tiroid fonksiyonlarının biraz
    gözardı edildiğini düşünüyorum. Neyse çok
    detaya girmeden sadece şunu
    söyleyebilirim. Öncelikle yapılan alerji
    testleri maalesef tüm sorunu açıklamıyor. O
    yüzden vücudumuzu dinlemek önem
    arzediyor. Benim yaklaşımım kervan yolda
    düzülür anlayışıyla hafif düzeyde diyete
    başlayıp vücudumun tepkilerini izleyerek
    kendime göre bir protokol oluşturmak.

Harfiyen uyulmazsa işe yaramaz demesine de kısmen katılıyorum. Örneğin ciddi bir gıda alerjiniz varsa, küçük kaçamaklar kaseti başa sarabilir. Sorunlar hiç uzaklaşmamış gibi alevlenebilir. Önce sorunların ortadan kalkmasını sağlayıp bir daha dönmemek üzere gitmesi içinde sistemin koruma bariyerini, sağlıklı fonksiyonlarını yeniden kazanmasına fırsat vermeliyiz.
    yalniz gaps diyetinin hangi rahatsızlıklara iyi geldiği konusunda bir liste var ve bunları fizyolojik ve psikolojik rahatsızlıklar olmak üzere ikiye ayırmış.benim fizyolojik rahatsizliklarimin hepsi o listede var.burdaki karışıklık çok ilginç.

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rehber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalniz gaps diyetinin hangi rahatsızlıklara iyi geldiği konusunda bir liste var ve bunları fizyolojik ve psikolojik rahatsızlıklar olmak üzere ikiye ayırmış.benim fizyolojik rahatsizliklarimin hepsi o listede var.burdaki karışıklık çok ilginç.
    Zaten önceki mesajlarımdan birinde de belirttiğim gibi gaps tedavisini tabiki otoimmün denilen fiziksel rahatsızlıklar içinde kullanılabileceğinden bahsediliyor. Ancak bu tip ketojenik diyetlerin de ayrıldığı noktalar var. Örneğin bazı hallerinde yoğurt, peynir gibi gıdalar diyette mayalı oldukları için yok. Gaps diyetinde ise mayayla ilgili bir sıkıntı yok eğer kazein alerjin yoksa yoğurt, kefir vs aşama aşama artırılarak tüketilebilir. İşte bu yüzden genel bir doğru yok vücudunuzun tepkilerini kontrol edin o sizi doğru yönlendirecektir.

Kendi deneyimimi kısaca aktarmak istersem. Sadece gluten ve işlenmiş gıdaları keserek ve bir kaç antienflamatuar etkili gıda takviyesiyle saç dökülmemi neredeyse 5 - 10 düzeyine indirip, şakaklarımda da yoğun siyahlaşma gözlemledim. Kafam derimdeki yanma kesilmişti vs. Siz de uygulamaya başladığınızda zamanla kendinize en uygun halini tespit edip gereksiz sınırlamalardan da sıyrılarak şifa bulursunuz umarım.

Sayfa 24/24 İlkİlk ... 14222324