Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Maskara

Yeni Üye

Maskara

merhabalar. yıllardır forumu takip etmekteyim ama paylaşacak, ekleyecek bir bilgi veya deneyimim olmadığı için üye olma gereği duymadım. yaşım 39 saçlarım 22/23 yaşlarımda dökülmeye başladı. yaklaşık 10 yıldır da saçımı makina ile 3 numara kendim kesmekteyim. saç dolgunlaştırıcı ürünleri araştırırken beni tatmin edecek bir ürün bulamadım. çok yapay duruyor, ıslanınca akıyor, büyük ihtimal cilde zararlı vs.. aklıma kadınların kirpik dolgunlaştırmak için kullandığı maskara geldi. kirpiklere yapışıp daha dolgun, gür gösteriyor ve koyulaştırıyor. bir maskara edindim ve uyguladım. fotoğraflar soldaki normal, sağdakiler maskara uygulanmış. gördüğüm saç dolgunlaştırıcılardan daha doğal oldu. bir kaç kişiye gözlerini kafamın dibine sokturarak baktırdım ve anlamadılar. nasıl uyguladığımı anlatayım.
    maskara fırçasıyla açık alanlara parça parça sürüyorum. heryerine badana yapar gibi sürmüyorum az az. bir diş fırçasını suyla biraz ıslatıp yukarıya doğru bütün açık alanlara yediriyorum. tabi çift ayna kullanıyorum tepeler için. sonra saç kurutma ile kurutuyorum. ardından avuç içleriyle kepekleri döker veya şampuanlar gibi bütün açık alanları ovalıyorum. böylece hem heryere eşit dağılıyor hemde o koyu yapay görüntü gidiyor. bunu yaparken eller kararıyor tabi. istediğim sonucu alınca saç spreyi sıkıp tekrar saçı kurutuyorum makina ile bu kadar. suyla kesinlikle akmıyor denedim. şampuanla ovalayınca anca çıkıyor. saç dolgunlaştırıcılar kadar zararlı olma ihtimalide yok sanırım, kadınlar gözüne kirpiğine sürüyor. tabi kafada ince kıllar, sarı tüyler olacakki yapışsın. tam parlak kafaya ne olur bilemem. saçını 3 numara tutan, benim dökülme şeklimde ve saç yoğunluğumda olan arkadaşlar memnun kalabilir. bir maskara 20 -30 tl. isteyen denesin işte..
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi s.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi
    Doğal sac dövmesi kesfetmissiniz resmen hocam

SaçımınDoktoru Üyesi
    iyide bunu her seferinde nasıl olcak böyle, buna para mı dayanır yıka bidaha sür, yıka bidaha sür?

doğal zararsız saç dövmesi türkiyede yapılıyo mu acaba?

SaçımınDoktoru Üyesi
    İyi gorunuor

Yeni Üye
    1 adet (tüp) maskara 20 gün gider minimum. dediğim gibi 20/30 tl civarı. Türkiye de saç dövmesinin sonuçları benim araştırdığım kadarıyla felaket.

Yeni Üye
    Alıntı Feridun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğal sac dövmesi kesfetmissiniz resmen hocam
    evet onun gibi bir şey oldu sanırım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benim saçımda 3-5 saçkıran var, fazla büyük olmasada. Yakında tedaviye başlıyorum inşallah ama eğer geçmesse

mesela özel bir günde veya fotoğraf çekilceğimiz aman, bu dediğin şey ile o saçkıran alanları kapatsam
    diğer saçlara zarar verme olasılığı olabilir mi acaba?

Yeni Üye
    Alıntı Galaxy13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim saçımda 3-5 saçkıran var, fazla büyük olmasada. Yakında tedaviye başlıyorum inşallah ama eğer geçmesse

mesela özel bir günde veya fotoğraf çekilceğimiz aman, bu dediğin şey ile o saçkıran alanları kapatsam
    diğer saçlara zarar verme olasılığı olabilir mi acaba?
    diğer saçlara zarar vermez de saçkıran olan alana zarar verir mi onu bilemem hekim değilim.

Bana göre forumdaki son günlerdeki en faydalı yenilikçi başlık. Çok çok tebrik ederim. Yeni fikirler uygulamaların çıkması çok güzel. Bu daha önce benim de aklıma gelmişti denedim hatta saçın bir bölgesinde ama benim saçım uzun olduğundan tam olarak uygulamadım 3 numara olsa kesinlikle ben de kullanırdım. Suyla kolayca çıkmaması büyük avantaj. Saçı bu durumda olanlar için kesinlikle kullanılabilir ve cidden bence çok tatmin edici sonuç. İşe yaramayan tüyleri 3 numara saça dönüştürmek için şuan için yapılabilcek en iyi şeyi yapmışsınız.

Bayanların göz kalemi ile de saç diplerindeki açıklık kapatılabiliyor. Yani ten renginin önüne geçiliyor. Ama tabi tüy kalınlaştırma daha güzel ve mantıklı.

Benim hep düşündüğüm şey, hair pigmentation yerine gerçek bir dövme yapılması. Hair Pigde nokta nokta görüntüde hacim olmadığından dolayı tatmin edici değil.
    Ama şöyle bir şey var 3 boyutlu dövme. Nokta koymak yerine ince - kalın - uzun - kısa - yay gibi saç şeklindeki çizgilerle hacimsel bir çalışma ve gölgelendirme ile sanki saç varmış gibi bir görüntü.
    Görüyorsunuzdur ne dövmeler yapılıyor renkli renksiz, tekniği ve sanatçılığı iyi olan bir dövmeci mükemmel iş çıkarır. Kafaya dokunmadan da büyük ölçüde anlaşılmaz.
    En önemlisi de anlaşılsa bile bir tarzdır, modadır hiç de problem olmaz. Bu işin üstüne neden gidilmiyor anlamıyorum.

Bakın şu altta attığım dövmeleri yapan insan 3 tane çizgiden saç dövmesi mi yapamayacak

Lise yıllarına dönmek...

Yeni Üye
    Alıntı kullanıcı ismi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana göre forumdaki son günlerdeki en faydalı yenilikçi başlık. Çok çok tebrik ederim. Yeni fikirler uygulamaların çıkması çok güzel. Bu daha önce benim de aklıma gelmişti denedim hatta saçın bir bölgesinde ama benim saçım uzun olduğundan tam olarak uygulamadım 3 numara olsa kesinlikle ben de kullanırdım. Suyla kolayca çıkmaması büyük avantaj. Saçı bu durumda olanlar için kesinlikle kullanılabilir ve cidden bence çok tatmin edici sonuç. İşe yaramayan tüyleri 3 numara saça dönüştürmek için şuan için yapılabilcek en iyi şeyi yapmışsınız.

Bayanların göz kalemi ile de saç diplerindeki açıklık kapatılabiliyor. Yani ten renginin önüne geçiliyor. Ama tabi tüy kalınlaştırma daha güzel ve mantıklı.

Benim hep düşündüğüm şey, hair pigmentation yerine gerçek bir dövme yapılması. Hair Pigde nokta nokta görüntüde hacim olmadığından dolayı tatmin edici değil.
    Ama şöyle bir şey var 3 boyutlu dövme. Nokta koymak yerine ince - kalın - uzun - kısa - yay gibi saç şeklindeki çizgilerle hacimsel bir çalışma ve gölgelendirme ile sanki saç varmış gibi bir görüntü.
    Görüyorsunuzdur ne dövmeler yapılıyor renkli renksiz, tekniği ve sanatçılığı iyi olan bir dövmeci mükemmel iş çıkarır. Kafaya dokunmadan da büyük ölçüde anlaşılmaz.
    En önemlisi de anlaşılsa bile bir tarzdır, modadır hiç de problem olmaz. Bu işin üstüne neden gidilmiyor anlamıyorum.

Bakın şu altta attığım dövmeleri yapan insan 3 tane çizgiden saç dövmesi mi yapamayacak

çok teşekkür ederim güzel yorumlar için. Türkiye de yapılan hair pigmentation sonuçları gerçekten felaket gördüğüm kadarı ile. ne yazık ki ülkede her şey yapılıyor görüntüde, ama aslında hiç bir şey doğru yapılmıyor, her konuda yarımız çünkü. bu işi yurt dışında hakkıyla yapanlar mutlaka vardır. dediğiniz gibi bu dövmeleri yapanlar saç mı yapamayacak. dövme sanatı iyi olan biri belkide bu işlerle uğraşmak istemiyordur. sonuçta insan derisini tual olarak kullanan bir sanatçı için saç yapmak ne kadar tatmin edici olabilir bilemiyorum.

Sayfa 1/3 123 SonSon