Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
48 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Ne zamandır beklediğim çalışma bence saç dökülmesi sorununun kökü

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı ultaran38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özetle şu çıkarımı yapabiliriz; "Tregler yoksa kök hücrede yok. Kök hücreler olmadan kıllar yeniden oluşmaz."
    kesinlikle öyle çalışma onu gösteriyor fotografta kırmızı noktalar treg

http://www.independent.co.uk/news/sc...-a7755851.html

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı exfobis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama unutma bir çok saydığın şeye herkes maruz kalıyor ama etkilenen beli başlı kişiler bence androgenetik alopecia olanlar dökülmesini daha hızlandırıyor fakat temel neden saç köklerimizdeki mutasyonların atamızdan beri taşınması fakat bu zamanla hızlandıran diğer faktörleride küçümsemek olmaz
    Kesinlikle katılıyorum mutasyona uğramış genler yoksa dökülmede yok fakat genetikte varsa bunlar dahada hızlandırıyor bunları kontrol altına alarak belki durdurabiliriz veya yavaşlatabiliriz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu tregler ne oluyor anlamadım ben onu biri açıklayabilir mi ? Treglerin azalması saç dökülmesini sağlıyorsa bunları nasıl artırabiliriz ? Kronik inflamasyonu vücutta ve kafa derisinde nasıl azaltabiliriz neler etkilidir bunları da bilen varsa açıklayabilir mi lütfen.

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayirlisi olsun yine bi tespit ama icraat yok bu konulari cokda seyetmeyin biri birsey bulacakta tesadufen bulurlar.Ilacin yan etkisinden yeni ilac uretip bize satarlar. Sivilceyi bile tedavi edemeyen tip var o kadar gozunuzde buyutmeyin
    Aynen öle sonuna kadar katılıyorum sana

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    ust deri trget eksilmesi tezi yanlis hic bir ekim tutmazdi izaman bu. areta. ilgili bir yaklasim. inlarin filijulu kucupmez uretim durur aceleci olmayin andrigenetik mekanuzmasu cok farklidir dht nin neden bunu yaptigini bulsunlar bakauz hadim edilenler kel kalmiyor ama areta oluyot
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı tosun.t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ust deri trget eksilmesi tezi yanlis hic bir ekim tutmazdi izaman bu. areta. ilgili bir yaklasim. inlarin filijulu kucupmez uretim durur aceleci olmayin andrigenetik mekanuzmasu cok farklidir dht nin neden bunu yaptigini bulsunlar bakauz hadim edilenler kel kalmiyor ama areta oluyot
    treglerin azalması nedeni d vitamini reseptörlerinin azalması arkadan alınan donörlerde d vitamini reseptörleri fazlaca var zaten o yüzden dökülmüyor tregi artıran saç kökü üzerinde bulunan d vitamini reseptörleri tabi bu deneyi yapanlar bunu daha göremedi

Zaten önemli olan yüzlerce enzim biyokimyasal olayın neden tetiklendiği ve bu tepkinin başlamasını önlemek buda genetik yanıt kodlarının durdurulması ile mümkün diğer tedavileride kesinlikle küçümsemiyorum tabi zaten eldekiler bana göre yeterli ama herkesin buna zamanı ve bütçesi olmayabilir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum mutasyona uğramış genler yoksa dökülmede yok fakat genetikte varsa bunlar dahada hızlandırıyor bunları kontrol altına alarak belki durdurabiliriz veya yavaşlatabiliriz.
    burda d vitamini reseptörlerini gidiyor iş aslında biz mutasyon diyoruzda aslında yüzlerce yıllık bir savunma mekanizmasıda olabilir deri d vitamini alabilmek saç kökündeki reseptörleri azaltıp dökülmesine neden olmuş olabilir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten önemli olan yüzlerce enzim biyokimyasal olayın neden tetiklendiği ve bu tepkinin başlamasını önlemek buda genetik yanıt kodlarının durdurulması ile mümkün diğer tedavileride kesinlikle küçümsemiyorum tabi zaten eldekiler bana göre yeterli ama herkesin buna zamanı ve bütçesi olmayabilir.
    çok doğru dedin abi bu kodun hatası yine d vitamini reseptörlerinin kodlamasına gidecek treglerden artık dahada emin oldum

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon