Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dermaroller öneri

SaçımınDoktoru Üyesi

Dermaroller öneri

Arkadaslar sac icin dermoller alicam hangi modeli almam gerek 0.5 mi 0.1 mi sac icin daha uygun yada hangisini onerirsiniz yardimlarinizi bekliorum

Ben de merak ediyorum, dermastamp mı daha iyi olur yoksa dermaroller mi sizce uzun saç için? Bir de bunları yüzde de kullanabilir miyiz?
    Setipiprant
    Dermoday
    Bakım için de Keratin

Dökülme duşta 15-20 duş dışında max 5, yanlarda dökülmem vardı durdu sayılır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    dermaroller deriyi parçalıyor bence, dermastamp biraz uğraştırır ama deriye dikine girdiği için daha temiz. 1.5 ml yeter.

uzun saç için derma stamp daha iyi, aslında kısa saç için de daha iyi, yorumlarda da geçtiği gibi roller derinin yüzeyine zarar da verebiliyor. uzunluk aldığınız markaya göre kontrol edin ürünü kimisinde saç için 1.00 iyidir yazıyor kimisinde 0.75 kiminde 1.50 artık ona siz karar vereceksiniz ama en ideali orta seviye olsa gerek ne fazla ne yetersiz.
    TEDAVİLER---------------KULLANIM

Miracle Losyon------------Her Gece
    Biotin 5mg-----------------Her gün 1 tablet
    Derma Stamp-------------Kafama estikçe
    Hint Yağı-------------------Her Gece

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dermoller 0.5 yeterli olurmu acaba kullananlar bilir malum ise gidip gelioruz kafamizi parcalasin istemem

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 1.5 mm lik dermastamp aldım.iyi iş görüyor.dermarollerdan sonra losyonu sıkınca losyonun damarladan ilerleyişini resmen hissediyorsun.benim kullandığım: https://dermarollermarket.com/sac-dermaroller

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kullanimi nasil

Alıntı Barmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanimi nasil
    stamp alırsan bas-çek şeklinde, ismi gibi damga basar gibi, bence daha az acılı ani oluyor çünkü.
    roller alırsan süpürge makinesi gibi aynı yerde bir ileri bir geri 9-10 kere sonra yer değişikliği...

Öncesinde steril edin aparatı.
    TEDAVİLER---------------KULLANIM

Miracle Losyon------------Her Gece
    Biotin 5mg-----------------Her gün 1 tablet
    Derma Stamp-------------Kafama estikçe
    Hint Yağı-------------------Her Gece

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün üçüncü dermarollerımı aldım, kullandığım 3 ürün de farklıydı. Ben de tecrübe ettiklerimi yazmak istedim.

İlk aldığım, 0,5 mm uzunluğunda 540 iğneli olan dermarollerdı. O dönem saçlarım çok uzundu ve kullanırken sürekli kopmalar yaşıyordum. Çok bastırarak uyguladığımda dahi sadece şakaklarımda hafif kanatmalara sebep oluyordu. Onun dışında kullandığım yerler kızarmakla yetiniyordu, o dönem acı yoksa kazanım yok gibi (no pain no gain) bir söze kulak vermiş bu sebeple hunharca uygulamıştım. Not düşmüş olayım, kanatacak kadar bastırma ya da iğnenin uzun olması bana doğru gelmiyor. Saç derimize oldukça nazik davranmalıyız.

İkincisi dermastamptı. Saçlarım çok koptuğu için tercih etmiştim. Bu sefer 1 mm uzunluğundaydı iğneleri. Açıkçası uygulaması daha zor geliyordu bana. Genelde sadece vertex ve alnıma yapıp bırakıyordum. Yine de 540 iğneliye nazaran kesinlikle daha iyiydi.

Son olarak yeni aldığım ise 192 iğneli titanyum gold seri dedikleri. Bu sefer de ortasını bularak 0.75 mm iğneli seçtim. Artık saçlarım kısaydı ve uygulamasını en kolay tecrübe ettiğim bu oldu. Tamburdaki iğneler arasındaki geniş aralıklar sayesinde herhangi bir saçın kopma ya da kırılmasına sebep olmuyordu. İğne uzunluğunu da dediğim gibi kanatmamasını istediğim için bu şekilde seçtim.

540 iğneli olanı kesinlikle saçsız bölgeler ve saçlarını 3 numara gibi kullananlara tavsiye ederim.
    Nokta atışı yapmak isteyenler dermastampla verim alabilirler. Ayrıca çok uzun saçlılar için de ideal.
    Kısa ve orta saçlılara da 192 iğneli olanı öneriyorum.

Kanaatim iğne boyutunun 0.75 mm olması yönünde.

Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün üçüncü dermarollerımı aldım, kullandığım 3 ürün de farklıydı. Ben de tecrübe ettiklerimi yazmak istedim.

İlk aldığım, 0,5 mm uzunluğunda 540 iğneli olan dermarollerdı. O dönem saçlarım çok uzundu ve kullanırken sürekli kopmalar yaşıyordum. Çok bastırarak uyguladığımda dahi sadece şakaklarımda hafif kanatmalara sebep oluyordu. Onun dışında kullandığım yerler kızarmakla yetiniyordu, o dönem acı yoksa kazanım yok gibi (no pain no gain) bir söze kulak vermiş bu sebeple hunharca uygulamıştım. Not düşmüş olayım, kanatacak kadar bastırma ya da iğnenin uzun olması bana doğru gelmiyor. Saç derimize oldukça nazik davranmalıyız.

İkincisi dermastamptı. Saçlarım çok koptuğu için tercih etmiştim. Bu sefer 1 mm uzunluğundaydı iğneleri. Açıkçası uygulaması daha zor geliyordu bana. Genelde sadece vertex ve alnıma yapıp bırakıyordum. Yine de 540 iğneliye nazaran kesinlikle daha iyiydi.

Son olarak yeni aldığım ise 192 iğneli titanyum gold seri dedikleri. Bu sefer de ortasını bularak 0.75 mm iğneli seçtim. Artık saçlarım kısaydı ve uygulamasını en kolay tecrübe ettiğim bu oldu. Tamburdaki iğneler arasındaki geniş aralıklar sayesinde herhangi bir saçın kopma ya da kırılmasına sebep olmuyordu. İğne uzunluğunu da dediğim gibi kanatmamasını istediğim için bu şekilde seçtim.

540 iğneli olanı kesinlikle saçsız bölgeler ve saçlarını 3 numara gibi kullananlara tavsiye ederim.
    Nokta atışı yapmak isteyenler dermastampla verim alabilirler. Ayrıca çok uzun saçlılar için de ideal.
    Kısa ve orta saçlılara da 192 iğneli olanı öneriyorum.

Kanaatim iğne boyutunun 0.75 mm olması yönünde.
    Ne kadar derine o kadar iyi ne kadar az scarlı uygulama o kadar verim tüm bu nedenlerle insülin iğnesi öneriyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 1/2 12 SonSon