Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
54 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Saç dökülmesi ile ilgili birkaç sorum var arkadaşlar

Yeni Üye
    Alıntı polikarpos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vücuttaki estrojen ve dhtyi eşzamanlı düşürmek kilo vermek sağlıklı beslenmek saç dökülmesini tamamen durdurmalı.Sağlıklı beslenmek=Sadece meyve hormonsuz kırmızı et ciğer ve ara sıra sebze. estrogen düşünce otomatikman dht'de düşecektir dht estrogen arttığında erkeği erkeksi tutmak için(dht estrogen antagonist'i) aşırı artan compensation(telafi, denge)hormonudur.Cypro acetate finasteride vs öncelik bunlar olmasın.Testosteron'dan korkmayın erkeği fiziksel ve zihinsel aktif dinç tutan gençlik hormonudur kendileri, düşmanınız farklı yerde
    hocam ilginçmiş bilmiyordum demek östrojenle alakalı. ama dht de çok faydalı bir hormon. ömür boyu tüm vücuda sağlamlık veren erkekligi devam ettiren bi hormon tek sıkıntısı saç döküyor işte

hocam şu paradoks değil mi: et yağlı et özellikle testesteronu arttırır. vejeteryan beslenme azaltır yanlış mıyım? e öströjeni azaltmak için yağlı ve et ağırlıklı beslenmek gerekmez mi yane tam kuramadım ilişkilerini. eğer hafif beslenirsek dht ve öst. azalır mı yoksa testesteron mu artar?

bu arada tövbe ettim ekmeğe yağlı gıdalara şekere kırmızı ete ( siz yazmışsınız ama sağlıksız olduğu söyleniyor o yüzden). beyaz et meyve sebze baklagil var mis gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dht mental olarakta olumlu etkileri olan bir hormon daha keskin çabuk düşünmeye olumlu etkilerinin olduğunu gösteren çalışmalara denk geldim ama günümüzde birçok kişide aşırı dht ve östrojen var insanlar hayvanın yağını yiyorlar yahu yağ demek aromatase demek kişi doğrudan vücuduna östrojen sokuyor plastikler xenoestrogen içeriyor çok fazla östrojene maruz kalıyoruz kırmızı etin testosteron arttırdığı doğru içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde ama araştırmalar veganların hem et yiyenlerden hemde vejeteryanlardan daha çok testosterona sahip olduğunu gösteriyor.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2374537/
    Kırmızı et yazmamın sebebi bizim millet etten vazgeçemiyor bari daha besin dolu bir kaynaktan tüketsinler dedim.(Benim şahsi görüşüm insanların frugivore/meyvecil olduğu yönünde)Tavuk eti hormon ve polyunsaturated fat dolu uzak durmalı.Tabi istediği kadar herşeyden yiyip saç dökülmesi yaşamayanlar var onlar genetik piyangoyu tutturmuş arkadaşlar.Ama birçok kişi bilsin ki testosteron dhtye nazaran çok daha önemli bir hormon bugün avrupada amerikada bir çok genç depresyon düşük enerji zihinsel verimsizlik sebepli testosteron terapisine giriyor ve tedavi sonucunda dinlediğim herkes bambaşka insanlar olduk düşük testosteronla yaşamanın hiçbir anlamı yok diyorlar.

Yeni Üye
    hocam çok teşekkürler çok faydalı bilgiler bunlar.
    yani sonuç olarak düşük dht yüksek testo istiyorsak vegan olmalıyız sanırım

ama meraklıyım mazur görün testo yükselirse daha fazla dht oluşmaz mı ? 5alfaredüktazı baskılamadıkca testo artarsa dht de artmaz mı hocam çok komplike ilişkiler canlanıyor kafamda.

bi de linkte veganlarda insülin benseri büyüme hormonu az denmiş. bu olumsuz durum değil mi ?

bir de hocam büyüme hormonu ile dht nin veya saç dökülmesinin alakası var mıdır? öyle bişeyler okudum. ve sanırım büyüme hormonu en çok aç kalındığında artıyormuş uykudakinden bile daha çok artıyormuş. bunun için intermittent fasting olayı var bunun insülin yoluyla ne etkileri olur vücudumuza yakalamışkan bir sürü şey sorayım bilgili birisiniz

SaçımınDoktoru Üyesi
    dht mental olarakta olumlu etkileri olan bir hormon daha keskin çabuk düşünmeye olumlu etkilerinin olduğunu gösteren çalışmalara denk geldim ama günümüzde birçok kişide aşırı dht ve östrojen var insanlar hayvanın yağını yiyorlar yahu yağ demek aromatase demek kişi doğrudan vücuduna östrojen sokuyor plastikler xenoestrogen içeriyor çok fazla östrojene maruz kalıyoruz kırmızı etin testosteron arttırdığı doğru içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde ama araştırmalar veganların hem et yiyenlerden hemde vejeteryanlardan daha çok testosterona sahip olduğunu gösteriyor.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2374537/
    Kırmızı et yazmamın sebebi bizim millet etten vazgeçemiyor bari daha besin dolu bir kaynaktan tüketsinler dedim.(Benim şahsi görüşüm insanların frugivore/meyvecil olduğu yönünde)Tavuk eti hormon ve polyunsaturated fat dolu uzak durmalı.Tabi istediği kadar herşeyden yiyip saç dökülmesi yaşamayanlar var onlar genetik piyangoyu tutturmuş arkadaşlar.Ama birçok kişi bilsin ki testosteron dhtye nazaran çok daha önemli bir hormon bugün avrupada amerikada bir çok genç depresyon düşük enerji zihinsel verimsizlik sebepli testosteron terapisine giriyor ve tedavi sonucunda dinlediğim herkes bambaşka insanlar olduk düşük testosteronla yaşamanın hiçbir anlamı yok diyorlar.
    Erkegin karakteristik davranis ve dusunce sistemi hormonlara bagli tabiki ama yuzde yuz diyemiyiz,baglantiya erkek daha kolay risk alir hizli karar verir vesaire dogadaki evrimdel surecte erkek ve kadina dusen gorevlerin farkli olmasindan dolayida dusunce davranislar farklilik gostermek zorunda testesteron dusuk diye herkes depresyona. girmez sac dokulmeside psikolojik olarak cokuntu yapabiliyor kimimiz umursuyor kimimiz umuraamiyor konu insan olunca yuzde yuz dogrudur diyecegimixz yargilarada varmak zor oluyor tiptada
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam peki nasil beslenmemizi önerirsiniz

Yeni Üye
    vücuttaki estrojen ve dhtyi eşzamanlı düşürmek kilo vermek sağlıklı beslenmek saç dökülmesini tamamen durdurmalı.Sağlıklı beslenmek=Sadece meyve hormonsuz kırmızı et ciğer ve ara sıra sebze. estrogen düşünce otomatikman dht'de düşecektir dht estrogen arttığında erkeği erkeksi tutmak için(dht estrogen antagonist'i) aşırı artan compensation(telafi, denge)hormonudur.Cypro acetate finasteride vs öncelik bunlar olmasın.Testosteron'dan korkmayın erkeği fiziksel ve zihinsel aktif dinç tutan gençlik hormonudur kendileri, düşmanınız farklı yerde
    Polikarpos hocam östrojen baskılamak için ne önerirsiniz ? İlaçlara baktım testosteronu östrojene dönüştüren aromataz enzimini baskılayan ilaçların da yan etkileri var. Bitkisel olarak araştırdım bulabildiği sadece biberiye var. Biberiye yi kullanıyorum bi süredir. Cildimde ciddi bi etkisi oldu. Normalde tenim beyazdır ama çok güneşe maruz kalmamama rağmen yüzüm esmer görünüyor. Bunun hormonlarla, karaciğer faaliyetleri vs ilgisi olduğunu düşünüyorum. Biberiye ye başladıktan sonra cildim de nispeten beyazlama farkettim. Bu kez de iştahsızlık sorunu çıktı. Testosteronun östrojene dönüşmesini engellemek için siz ne öneriyorsunuz polikarpos hocam ?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Östrojeni düzenlemek için brokoli lahana gibi sebzelerde bulunan DIM (Di-Indoly Methane) işe yarayabilir zaten akne için kullanıp iyi sonuç alanlarda var bir bakın isterseniz.
    http://www.naturodoc.com/library/hor...olymethane.htm

Alıntı 949494 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam çok teşekkürler çok faydalı bilgiler bunlar.
    yani sonuç olarak düşük dht yüksek testo istiyorsak vegan olmalıyız sanırım

ama meraklıyım mazur görün testo yükselirse daha fazla dht oluşmaz mı ? 5alfaredüktazı baskılamadıkca testo artarsa dht de artmaz mı hocam çok komplike ilişkiler canlanıyor kafamda.

bi de linkte veganlarda insülin benseri büyüme hormonu az denmiş. bu olumsuz durum değil mi ?

bir de hocam büyüme hormonu ile dht nin veya saç dökülmesinin alakası var mıdır? öyle bişeyler okudum. ve sanırım büyüme hormonu en çok aç kalındığında artıyormuş uykudakinden bile daha çok artıyormuş. bunun için intermittent fasting olayı var bunun insülin yoluyla ne etkileri olur vücudumuza yakalamışkan bir sürü şey sorayım bilgili birisiniz
    Yüksek serbest testosteron her zaman yüksek dht ve östrojen demek değil steroid kullanımını suistimal eden kişiler var onlar ayrı.Vücudun savunma mekanizması sonucu dht bireysel olarak normal eşiğin çok üzerinde çıkabiliyor.Öncelikle beslenme düzeltilmeli daha sonra vücut yağsız bir görünüme kavuşmalı DIM gibi estrojenleri düzenleyen bileşenler kullanılabilir östrojen düşünce dht geri çekilecek.intermittent fasting çok yapılmamalı kendisi catabolictir, büyüme hormonunu çok arttırdığına dönük araştırmalar var en fazla haftada 1 yapılması taraftarıyım ben, daha sonra yüksek kalorili karbonhidrat ağırlıklı yemekle bozulmalı ki igf-1 growth hormonunun faydalarını insulin aracılığıyla saça kaslara aktarabilsin.

Alıntı mecnun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polikarpos hocam östrojen baskılamak için ne önerirsiniz ? İlaçlara baktım testosteronu östrojene dönüştüren aromataz enzimini baskılayan ilaçların da yan etkileri var. Bitkisel olarak araştırdım bulabildiği sadece biberiye var. Biberiye yi kullanıyorum bi süredir. Cildimde ciddi bi etkisi oldu. Normalde tenim beyazdır ama çok güneşe maruz kalmamama rağmen yüzüm esmer görünüyor. Bunun hormonlarla, karaciğer faaliyetleri vs ilgisi olduğunu düşünüyorum. Biberiye ye başladıktan sonra cildim de nispeten beyazlama farkettim. Bu kez de iştahsızlık sorunu çıktı. Testosteronun östrojene dönüşmesini engellemek için siz ne öneriyorsunuz polikarpos hocam ?
    http://main.poliquingroup.com/Articl...etabolism.aspx

6.madde hariç hepsi olumlu önce bu maddeler uygulanmalı.

Alıntı Mosoko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam peki nasil beslenmemizi önerirsiniz
    %60 karbonhidrat %20 yağ %20 protein makrolarıyla beslenilmeli benim görüşürüm yağ kaynağı olarak en sağlıklı ve güvenilir olan hindistan cevizi yağı cold press olarak internette satılmakta saturated fatdir kendileri monounsaturated fat ile birlikte testosteron üretimini arttıran yağdır monounsaturated fat ise avocado zeytinyağı vs kaynaklardan alınabilir ama bu yağları çok tüketmemeli çünkü içeriğinde çok fazla omega6 var omega6yı bilen arkadaşlar var prostaglandin üretimini çok arttırır.(setitiprant bunu baskılamak için kullanılmakta)karbonhidratı işlenmiş besinlerden değil sadece meyveden ve patates beyaz pirinç mercimek baklagillerden protein'i ise ara sıra haftada 1-2 kırmızı et tüketimiyle desteklemeli (yağsız kısımları) yine haftada 1-2 kez dana ciğer yemenizi tavsiye ederim vitamin mineral deposu.

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon