Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
35 sonuçtan 31 ile 35 arası

Konu: Erkekte Östrojen Progesteron Referans Değerler ve Sürdüğümüz...

Alıntı tamburali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Progesteron ve östrojen zıt hormonlar değiller bazı etkileri zıt çalışsa da. dikkatli olmak lazım.
    lipofilik yapılı hormonlar normalden daha fazla emilebilirler buna da dikkat etmek lazım. ancak ne kadar emileceğine dair bilgim yok malesef
    Doğru her açıdan zıt çalışmıyorlar net emilim değerlerine ulaşamıyoruz sadece genel değerler var oda % 1 - 10 arasında değişiyor zaten bu nedenle günlük oral dozun 1/3 ünü scalpa sürme üzerine formülize ettim. Yakında sadece antiandrojen krem ve losyona döneceğiz hapları kreme yedirmenin verimli yollarına uğraşıyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca esradiol olmassa olmazımız değil çekeriz gerekirse basarız progesteron türeclerini.
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru her açıdan zıt çalışmıyorlar net emilim değerlerine ulaşamıyoruz sadece genel değerler var oda % 1 - 10 arasında değişiyor zaten bu nedenle günlük oral dozun 1/3 ünü scalpa sürme üzerine formülize ettim. Yakında sadece antiandrojen krem ve losyona döneceğiz hapları kreme yedirmenin verimli yollarına uğraşıyorum.
    Merhaba miracle bey,
    Progesteron kadınlarda özellikle premens saç dökülmesini tetikliyor diye biliyorum.. Terminal kıllarda incelemeyi tetikliyor diye biliyorum???
    Bu konudaki fikriniz nedir acaba?

Alıntı Bireylül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba miracle bey,
    Progesteron kadınlarda özellikle premens saç dökülmesini tetikliyor diye biliyorum.. Terminal kıllarda incelemeyi tetikliyor diye biliyorum???
    Bu konudaki fikriniz nedir acaba?
    Evet bunun sebebi Corpus luteumdaki yükselen progesteron salınımı. Bildiğimiz üzere artan progesteron bazı östrojen etkinliğini azaltabiliyor ve bu saçlarıda etkiliyor olabilir. Neyseki cor. Luteum uzun ömürlü değil ve menst.da patlıyor. Yalnız ben dökülmenin bu sebepten olduğunu düşünmüyorum çünkü progesteronun en stabil ve çok salgıladığı dönem hamilelikte cilt ve saçlar çok sağlıklı adeta ışıldayan bir yapıya kavuşurlar. O zaman neden premens dökülme tetiklenebiliyor ? Bence saçları daha güçlü çıkarmak için döküyor ama cor. Luteum yok olunca dökülmede sınırlı kalıyor...
    Konu Miracle tarafından (04.10.2014 Saat 21:03 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Son durumda alttaki tedaviye baslamaya karar verdim cok mu agır olur? 26 yasındayım sakaklarımda sıfırdan tüy cıkarmam lazım.

100ml Elseve, 1 kutu Aldactone, 1 kutu Diane 35, 1 adet Dekort ampul, 1 kutu allerset damla ve Androcur (5 adet) ve Endol (yarım sise)

Yorum yazarsanız cok sevinirim, ek olarak 2 3 günde 1 konazol ve Mor Prozinc kullanmayı düsünüyorum.

Alıntı aaron_88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son durumda alttaki tedaviye baslamaya karar verdim cok mu agır olur? 26 yasındayım sakaklarımda sıfırdan tüy cıkarmam lazım.

100ml Elseve, 1 kutu Aldactone, 1 kutu Diane 35, 1 adet Dekort ampul, 1 kutu allerset damla ve Androcur (5 adet) ve Endol (yarım sise)

Yorum yazarsanız cok sevinirim, ek olarak 2 3 günde 1 konazol ve Mor Prozinc kullanmayı düsünüyorum.
    Kullanın bşr kaç hafta içinde doz ayarlaması yapılır.

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234