Sayfa 1/4 123 ... SonSon
34 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Suclu genler mi ?

Suclu genler mi ?

Arkadaslar bu postun altina sac dokulmesinin genetik olmadigini dusunen arkadaslar neden boyle dusunduklerini aciklayip okuduklari makaleleri arastirmalarini paylasirlarsa cok guzel sekilde ilerleyebiliriz.cunku benim gibi genetik olmadigini dusunen arkadaslar yapbozun parcalarini tamamlamakta zorlaniyorsa bu sekilde el birligi ile birlestirebiliriz.saygilarimla

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben zaman zaman dht'nin saç dökmediğini ama dht ve östrojenin bir arada bulunduğunda asıl sorunların başladını düşünüyorum prostat kanseri saç dökülmesi vb.çok detay var mesela fazla kilo vücutta östrojeni arttırıyor yağ dokuları sebebiyle vücutta refleks olarak dht yi arttırıyor savunma mekanizması sebebiyle bunun haricinde insanlar çok fazla hayvansı veya bitkisel yağ tüketiyor saç dökülmesinin neredeyse hiç olmadığı ülkelere bakarsınız karbonhidrat ağırlıklı beslenirler.Diğer bir konuda shbg vücutta serbest testosteronun dht ve östrojene aşırı dönüşümünü engelliyor saç dökülmesi yaşayan insanlarda shbg çok düşük metabolik sendrom insulin direnci fazla hayvansal protein ve yağ tüketimi gibi sebepler aşırı dht östrojen dönüşümüne sebep oluyor şuan aklımdakiler bunlar şahsen hayatımdan en kısa sürede eti sütü yumurtayı işlenmiş fast food ürünlerini çıkartıp sadece meyve ile beslenip gözlemlemek istiyorum.

Benim buldugum bir kac arastırmadan bahsedeyim simdi olaya dht ile yola cıktım tabi haliyle testesteron.Simdi puberte dedigimiz zamanda yani ergenlikle birlikte gorulme sıklıgı artan sivilceler ve ataga kalkan androjen hormanları.Bu hormonlar sac dokulmesi sivilcelenme yaglı cilt yapısı sakal cıkması vs bir suru sistemde kendini gostermekte.okudugum makalelerde bir tane yazar daha once linkte vermistim akne ile insulin direncini hasbel kader anlayabildigim kadar bagdastırmıs hatta pcos hastaları icin metformini onermis bazı yorumlarında.Abi nedir bu insulin direnci diye baktıgımda vucuttaki organların sekere hassasiyeti olarak bilinen sekerin organlara tasınamamsı sonucu insulinin kandaki degerinin artması.Bunun sonucunda dedigimiz o hormonlar varya hani androjen hormonlarını sahlandırıyor.Ya tamam hadi dht yi engelledik insulin direncinide engelledik ya vucut derseki e birader sen beni engelledin dur ben senin engellemeyecen ratteye cıkayımda tekrar bas gosteren rahatsızlıkların bir daha bas gostersin.Simdi nereye goturecek bu bizi insulin direncinin onune gecmeye nedir bu direnc abi nasıl duracak ne yapacagız.Sekeri cıkaracagız hayatımızdan o zaman halledecegiz bu isi demi nasıl cıkarmak kaliteli karbonhidrat alacagız saglam beslenecegiz oyle ekmege yumulmayacagız.cipsi tatlı insuluni fırlatan seyler yemeyecegiz kontrol altına alacagız.Haydaa baktık olmadı cıkardık beslenme iyi nerdeyse gunu yorgun gecirtecek oranda az miktarda karbonhidrat alıyoruz yine yok belirtiler aynı.O zaman temeline inecegiz olayın diyecegiz ki gel bakam insulun derdin ne senin sen neden cıkıyorsun boyle bana sormadan diyecegiz.yani bir hormona emir vermek yerine derdini dinleyecegiz guzel guzel konusacagız.İnsulun diyecek ki kardesim bak ben fazla sekeri gorunce azarım cıkarım seni perisan ederim diyecegiz ben sana az seker veriyorum neden boyle yapıyorsun diye soracagız diyecek ki bize bak kardesim tamam beni frenlemeye calısıyorsun ama bak simdi bana saldırıyorlar psikolojimi bozuyorlar ben sekeri gorunce yukselemiyorum sekeri organlarına tasıyamıyorum buna cozum bul bizde diyecegiz ki dur ben bi bulayım sunun sebebini.Evet arkadaslar immun sistemimize bakacagız biliyorsunuz hucre ici saldırılar antikorlardan sorumlu emir komuta sistemi bu sistem bizim vucudumuzda artık genler vasıtası ile mi orası muglak bilmiyorum saldıracagı seyleri biliyor ve diyor ki kardesim sen karbonhidratı alıyorsun proteini alıyorsun yagı alıyorsun sebze meyve ne varsa getiyorsun tamamda bunlar aldıgın gibi kanına geciyor e bunlar cok buyuk molekuller bende saldırıyorum.Simdi bu saldırı sonucu vucudumuzda bazı aksamalar gerceklesiyor pankreasa saldırıyor insulin direnci yapıyor.Triode saldırıyor hasimato yapıyor.saca saldırıyor aga yapıyor.Deriye saldırıyor sedef ve ya keratosis pilaris yapıyor.Yuze saldırıyor rozecea yapıyor yapıyorda yapıyor.Simdi size diyecegim suan benimde diyetine basvurdugum diyet gluten diyetini yapın demekten ziyade GLUTEN HASSASİYETİNİ bir arastırmanız ve bu konuyu irdelemeniz baldtruthtalk la adam gluten diyetiyle sac dokulmesinin onune gecmis.Anlayacagınız guzel kardeslerim eger proscar minoksidil cart curt kullandım ise yaramadı diyen veya onu yaptırdım bunu yaptırdım onune gecemedim diyen arkadaslarıma tavsiye niteligindedir bu hastalıga(hastalık demek ne kadar dogru daha cok alerji) bi goz atın bi okuyun cok degil 15 dk ayırsanız sayfalarca yazı gorursunuz.Belki benim goremedigim sizlerin fark edeceginiz birsey bu girdaplardan kurtulmamız acısından bir fikir bir ısık olabilir.Tesekkur ederim.Saglıcakla kalın.

NOT:Tamamen kendi anlatımımdır alıntı yapmadım olaki yanlıs bir bilgilendirme yapmısımdır bilen arkadaslar uyarırlarsa memnun

insülin meselesinde patatesten pirinçten meyveden korkmaya gerek yok tek suçlu yağlı besinler youtubedan raw vegan diabetes şeklinde aratarak detaylı açıklamalarada ulaşılabilir kısacası kandaki fazla yağ insülinin şekeri hücrelere taşımasına engel oluyor ve vücut daha fazla insülin salgılıyor sonuç olarakta yağlanma dht ve östrojen artışı gerçekleşiyor.Beslenme konusunda saç dökülmesine en faydalı beslenme biçimi high carb raw vegan'dır ama genetik yatkınlığınız yoksa bütün gün fast food tüketseniz bile ve hatta 200 kilo olsanızda saçınız dökülmez ama genetik yatkınlığı olan arkadaşlar dediğimi yapsın ek olarak ru ve minox en etkili silahlar.Sivilce saç dökülmesi prostat filan bunlar 2.dünya savaşı öncesi asya ülkelerinde olmayan sorunlar saçlarından bahsetmeme gerek bile yok minimal düzeyde hayvansal protein ve yağ tüketiyolar ana öğünleri pirinç, karbonhidrat.

Bence yaglar insulun artırmıyor hocam asıl suclu karbonhidrat metobolizması diyet olarak ketojenik diyet yapanlar yani carbosuz beslenen sporculara bakarsan yag oranlarında dusme goruluyor.Protein ve yaglar aslında tam tersi bizim insulunuzu artırmıyor artırsada carbo kadar fazla degil.Ama suraya bi parantez acalım yagdan kastımız saglıklı yag zeytin yagı hindistan cevizi yagı fındık yagı gibi esansiyel yag asidleri iceren ve ancak soguk sekilde servis edilebilen yag turleri kızartmanın icerisindeki yagdan bahsetmeye gerek yok.Ben karbonhidrat kısmında saglıklı karbonhidrat alınmasının taraftarıyım kaldı ki 21.yy da islenmemis karboyu bulmakta hayli bir mesele suan ben gluten free diyeti yapıyorum 3 hafta sonra gunluk sekilde yazmayı planlıyorum degisimlerimi sırf sac dokulmesi uzerine degil sivilce ve diger problemler uzerine insallah bir sonuc alırımda siz degerli kardeslerimin kanayan yarasına merhem olurum.Tesekkur ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence kellik bir bağışıklık sistemi hastalığıdır,bağışıklık sisteminin saçmalamasından dolayı saçları düşman olarak görüyor ve öl emri veriyor.İnflamasyon, bağışıklık sisteminin enfeksiyona karşı ilk yanıtlarından biridir. Enflamasyon belirtileri kızarıklık, şişme, ısı ve ağrıdır; Kan dolaşımı İnflamasyon, hasar gören veya enfekte hücreler tarafından salınan eikozanoidler ve sitokinler tarafından üretilir Eicosanoidler, ateş üreten prostaglandinler ve inflamasyona bağlı kan damarlarının genişlemesi ve belirli beyaz kan hücrelerini (lökositler) çeken lökotrienlerdir. Ortak sitokinler, beyaz kan hücreleri arasındaki iletişimden sorumlu olan interlökinleri, kemotaksiyi teşvik eden kemokinler ve anti-viral etkileri olan interferonları, Konakçı hücredeki protein sentezinin kapatılması gibi.
    Organ naklinde kullanılan bağışıklık baskılayan siklosporin kullananlar saçlarının büyüdüğünü söylüyor.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7528050
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2312805
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8003314

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kilo alımı dht yi emdiği söylemiyor ama ben ne zaman 78 e cıksam saçlarım seyreklesiyor ne zamanda 70 e düşsem sihaylaşıp güçleniyor hep bunu meral etmisimdir
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

Bagisiklik sistemi burasi bence en can alici nokta.immun sistem.vg sporuyla ilgileniyorum son 1 aydir oncedende bi spor gecmisim vardi.bu sac dokulmesi olayi felan derken benim 72 olan kilo bir anda 77.5 cikti yorgunluk halsizlik felan bas gosterdi dedim acaba kilodan mi neyse yeniden basladim spora makro hesabina gore beslenmeye devam ediyordum.2 hafta gecti sivilcelerde bir azalma oldu yani 5 gunde bir sivilce cikiyorsa 1 haftaya cikti bu sure ama vucut yaglanmasi gecmiyordu azalttim karboyu yok gecmiyordu sac dokulmesiyle birlikte kolumda oncedende var olan meshur tavuk derisi hastaligi varya saha kalkti dedim abi dogrudan bu sac dokulmesine cozum bulamoyoruz bari burdan ilerleyelim.arastirdim turkce kaynak sayfalar okudukca okudum yok su nemlendiriciyi sur limon tuz sur zeytinyagi tuz sur hic bilimsel bi halt yok iste elimizi ayagimizi baglayan seylerden birisi bilgi kitligi abi hic mantikli bir aciklama yok calisma yok bilimsel deney yok makale yok ot sur cop sur bizim modern tiba bakisimiz.neyse bide sunun gevurcasini arayim dedim abi baktim adamlar kafaya takmis bu isi hastaliktan muzdarip olanlar sitr bile kurmus helal olsun.genetik diyeni var cevre sartlari diyen var beslenme diyen var hepsininde kendi icerisinde mantikli sebepleri var yok sunu surdum gecti bunu surdum gecti diye sacmalayan yok neyse biri demiski gluten diyetine basladim 3 hafta sonra gecmeye basladi kollarimda az birsey kaldi yazmis hemen bi isik yandi dedim cabuk ara glutenide biliyrum ya hergun yedigim bulgurun has proteini.aradim abi gluten sindiremeyenler icin bildiginiz zehir vucuda girip bozdurmadigi bir illet yok cildinizdeki yaralardan sacinizin dokulmesinden tip1 diyabetten romatarid artritten eklem agrisi kas agrisi her tasin altina gizlenmis.bu keratosis pilaristende sorumluymus arkadas.daha arastismalarim devam ediyor ve suan 2.gunundeyim diyetinin eger insallah guzel sonuclar alirsam ki sac dokulmesini onlemese bile belki benimle ayni sikintilari ceken arkadaslara bir care bulmus olurum.bu baslik altinda yorumu okuyan arkadaslardan ricamdir lutfen arastirin buldugunuz ne varsa iyi kotu faydali faydasiz yazin ben tekrardan arastirmaya okumaya raziyim ama lutfen arastirin biz bu sac dokulmesine careyi bulmazsak o doktorlar afedersiniz kicini oynatmayacak yerinden kiminin parasini minoksa verdirecek kimisininkini sampuana kimisininkini bilmem neye.Tesekkurler

Alıntı Eleanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kilo alımı dht yi emdiği söylemiyor ama ben ne zaman 78 e cıksam saçlarım seyreklesiyor ne zamanda 70 e düşsem sihaylaşıp güçleniyor hep bunu meral etmisimdir
    78e çıktığınızda yağlardaki aromatase estrogeni arttırıyor vücutta savunma mekanizması olarak dhtyi arttırıyor fazla kilo shbg ile ters orantılı.

Alıntı Mhndsmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence yaglar insulun artırmıyor hocam asıl suclu karbonhidrat metobolizması diyet olarak ketojenik diyet yapanlar yani carbosuz beslenen sporculara bakarsan yag oranlarında dusme goruluyor.Protein ve yaglar aslında tam tersi bizim insulunuzu artırmıyor artırsada carbo kadar fazla degil.Ama suraya bi parantez acalım yagdan kastımız saglıklı yag zeytin yagı hindistan cevizi yagı fındık yagı gibi esansiyel yag asidleri iceren ve ancak soguk sekilde servis edilebilen yag turleri kızartmanın icerisindeki yagdan bahsetmeye gerek yok.Ben karbonhidrat kısmında saglıklı karbonhidrat alınmasının taraftarıyım kaldı ki 21.yy da islenmemis karboyu bulmakta hayli bir mesele suan ben gluten free diyeti yapıyorum 3 hafta sonra gunluk sekilde yazmayı planlıyorum degisimlerimi sırf sac dokulmesi uzerine degil sivilce ve diger problemler uzerine insallah bir sonuc alırımda siz degerli kardeslerimin kanayan yarasına merhem olurum.Tesekkur ederim.
    ketojenik diyet ile kilo vermek muhtemel çünkü vücut karbonhidrat almadığında enerji olarak yağları yakmaya başlıyo ama bunun sağlıklı olduğunu söyleyemeyiz çünkü vücut ketosis'e giriyor yani vücudun starvation(hayatta kalma) modu besinlerden alınmayan yağların hepsi junk food'tur işlenmiş besinlerdir çünkü besinlerden alınarak işlenip sadece yağ halinde tüketime açık hale getiriliyor hiçbir canlı için bu doğal bir işlem değil yapılan araştırmalarda yüksek kardonhidrat lifli gıdalarla beslenen kişilerin shbg hormonunda artış androjenik hormonlarında düşüş çok net sadece ihtiyacımız olan fit bir vücut yüksek serbest testosteron düşüğe yakın dht düşük östrojen(genç bireylerin hormon profili budur 30'lu yaşlardan sonra ise tam tersi oluyor kişi testosteronunu kaybederken dht ve östrojen dominasyonu gerçekleşiyor bu da kel aşırı kıllı göbekli bireylerde gördüğümüz durum)androjenik alopecia erkek tipi pcos gibi birşey olabilir.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon