Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
34 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Suclu genler mi ?

Valla supersin kardesim sen baya bir ilerisin bizlerden yakınsın bu olayı cozmeye pcos kadınların korkulu ruyası belirgin olmayan yani aniden baslayan sac kayıpları sivilcelenme yaglanma kilo artısı depresyon stress ne koyarsan altına kadınlardaki belirtilerle aynısı onlarda diane35 bir nevi cok olmasa cozum gibi ama erkeklere tersi durum yani testo cok verince problem oluyor.Metformin kesinlikle duymussundur hocam tip 1 diyabet icin recete edilen ilac.Kadınlarda pcos belirtilerinde recete edilebiliyor yani bu demek oluyor ki pcosu tip 1 diyabetle degerlendirebiliriz.Artan yag oranı ve bu yag oranının degistirdigi hormon dengesi.Bu husustada soyle bir antitez cıkıyor ortaya zayıf yani yag oranı dusuk %8 10 larda olan bir cok insan var ulkemizde ve onlarda da kellik gorulebiliyor neden kocaman bi soru isareti ayrıca soyle bir durumda soz konusu bunun uzerine calısma yapıldı mı bilemiyorum onceden kilolu ve sac dokulmesi olan birisi yag oranını dusurunce sac dokulmesi bitiyor mu burasıda bir soru isareti olarak kalıyor eger bu konulara acıklık getirebilirsek reseptor hassasiyeti gibi bir seyi ortadan kaldırmıs oluruz ki kaldı ki reseptor hassasiyetini ortadan kaldırınca dht yi kara listeden cıkarırız buda elimizi guclendirir.Ayrıca soyle bir seyi belirtmek isterim bir kac gundur gluten hassasiyeti uzerine (yakında lektine gececegim ) arastırmalar yapıyorum ve gluten hassasiyetinin insulun direnci yapabilecegi (buda tip 1 diyabet gebe olması demek ) okudum.Yabancı forumları karıstırdım ozellikle sac dokulmesi yasayanları badtruthtalk felan 2011 deki gonderilerinde diyeti deneyenlerin saclarının kalınlastıgını iyiye gittigini yeni sac cıkıslarını gozleyemediklerini yazdıklarını gordum.Aklımızda dursun simdilik.Tesekkur ederim.

Gluten in çökyak hastalası olmayanlarda da sindirim ve tolerans sorunlarına sebep olduğu varsayımı dr. Peter Gibson a dayanır ancak gibson çalışmasını bir daha yaptığında glutensiz diyete sahip kişilerde de sorunlar olduğunu gördü hatta 2. çalışma tam tersi sonuçlar üretti çünkü ilk çalışmada glutenin sindirim sistemi sorunları yapabilen bir besin olduğunu denekler biliyordu... Şahsen gluten allerjisi olan ve allerjik bir bünyeye sahip bir arkadaşımın fırça gibi saçları var bunlara tanıdığım onlarca obez ve sağlıksız yaşayan insanı katmıyorum bile. Esasen inflamasyon yüzlerce sebepten her an herkeste oluyor sorun buna metabolizmanın verdiği yanıt şeklidir kiminde deri dökülür kiminde damar sertleşir kiminde saç dökülür kiminde hepsi olur. Buğday proteinin inflamasyona iyi etkisi(elsevede var) yulafın sedefi bile iyileştirici etkisi çavdarın bağışıklık sorunlarına iyi geldiğini hatırlatarak bitkisel içerikleri bir protein ya da bileşiği izole ederek ele almak yerine bir bütün olarak ele alındığında çok daha zararsız olduğu görülecektir. Bir de hayatınızda yaptığınız en ufak olumlu değişikliğin spor uyku beslenme hatta fazla su içmenin bile cildinizi sağlığınızı etkilediği halde bunun saçlarınıza da kısa vade de yansıması şaşırtıcı görülmemelidir.
    Konu Miracle tarafından (11.03.2017 Saat 09:13 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yabancı akne forumunda bağışıklık sistemi ile ilgili tartışmışlar akne sorunu yaşayanlar çevresindeki diğer insanlara göre çok daha güçlü bağışıklık sistemine sahip olduklarını düşünüyorlar çok nadir hastalandıklarını ve hasta olduklarında çok rahat atlattıklarını bağışıklık sistemlerinin çok iyi çalıştığını söylüyorlar bağışıklık ciltteki akne bakterisine çok fazla tepki verdiği için akneye neden olduğunı belirtmişler.

2 ay gibi bir sure proscar kullandım bırakalı belkide 3 ay olmustur.O iki aylık surecte gozle gorulur bir gelisme goremedim saclarım aynı oranda dokuluyordu yine ince telli hatta iyice calı supurgesine donmustu.O yuzden sac dokulmesi denen olayının (en azından hani diyorlar ya erkeklerdeki dokulmenin ,%95 i aga tipindedir diye) genetik olmama olayının uzerinde duruyorum.Onceki yorumlardan cok onemli seyler okudum ve o yorumlar bana cok mantıklı geldi belkide umutlanmısımdır bilmiyorum cunku saca cok takıntılı bir insanım.Vucudumu iyi tanırım en ufak bir degisikli bile fark etmem uzun sursede fark ederim ki kaldı ki ben ergenlikte bile sivilce sac dokulmesi yasamamıs biri olarak.Yaz doneminde tatilden dondukten sonra ne olduysa oldu.Sivilce sac dokulmesi kolumda tavuk derisi hastalıgının artması vucut kıllanmasının artması kilo alımı.Bunları arastırdım tiroid(hasimato) pcos kadınlara ozgu bir hastalık bizde olması olası beklenemez diye alta yatan sorunları karıstırdıkca androjenler cıktı.Androjenleri arastırdım ins. direnci cıktı . ins direncini karıstırdım gluten hassasiyeti cıktı.Buraya kadar karıstırdım bundan sonrasıda devam etcek acaba ins. direncine daha baska ne sebep olabilir.Demek istedigim sac dokulmesi bir zincirleme olayı gibi karmasık bir puzzle.Yavas yavas tamamlıyoruz forum olarak ama bana gore en buyuk parca eksik.Bu arada bugday cok onemli bir birlesik kaldı ki bizim ulkemizde besin kaynagı olarak tuketilen en ucuz besin hep diyoruz ya gdo gdo iste 21.yy da bozulmamıs hic birsey kalmadı diye bugdayda bunlardan en cok nasibini alan besin.Yani gluten eskisi dedigimiz proteinin yapısında bazı deformiteler olustu ki bizim bagırsaklarımız bu deformiteye adepte olamadı bu sadece bugday icin degil diger butun besinler icin gecerli.Ya da glutene hassasiyeti olmayanlar icin onların bagırsakları mutasyona ugradı ve hassasiyetleri kalmadı.Miracle abininde belirttigi gibi benim ortaya attıgım sey sadece basit bir savdan meydana gelmektedir.Kaldı ki ben 18 - 25 yas aralagında sac dokulme olayının olmaması gerektigi dusuncesindeyim cunku bu yaslar arası hucre yenilenmesi fazla.Yani sac koku tahrip olsada vucut onu tamir edecek kapasitede.Belki elimizdeki imkanlarla bu olaylara hakim olamayacagız ama bekleyip cozum bulmalarını beklemektense en ufak birseyi arastırıp bir birimize sunarsak bu sekilde sac dokulmesi olmasa bile diger hastalıklara bir farkındalık olusturabiliriz.Tesekkur ederim.

https://seyler.eksisozluk.com/okuduk...itamini-yazisi hucre farklılasması ve apoptos ile ilgili guzel yaklasım.Tesekkur ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://d1yboe6750e2cu.cloudfront.ne...f6389c212326eb

resimde dht eksikliği olan kişinin vücut yapısını görüyoruz kaslarda zayıflama yok ve dht olmadığı için aşırı testosterona sahip vücut, yağ oranın düşük olmasını aşı testosterona sahip olmasına bağlıyorum(testosteronun yağ yakıcı özelliği var) resimdede görürsünüz kişinin prostatı büyümemiş saç dökülmesi 0 nw1'ini hala koruyor açıkçası 23yaşından sonra kişi gelişimini genital gelişimini tamamladıktan sonra dhtye aşırı seviyelerde ihtiyacı olmadığı kesin düşük doz haftada 1-2 finasteride kullanımına çok kötü bakmıyorum bu sebeple ama önceliğiniz beslenmenizi sağlığınızı düzeltmeniz alopecia'nız çok agresifse ilaçlara yönelmeniz.

sizlere ayrıca vegan propagandası gibi gelebilir ama saçını seven sütten peynirden tereyağdan kırmızı etin yağlı kısımlarından uzak dursun haftada 1-2 kez yağsız etin(balık tavuk göğsü) pek zararı yok.Karbonhidrat meyveden nişastalı gıdalardan (patates pirinç mısır) gelmeli et ve dairy endüstrisinin abarttığı kadar protein ihtiyacımız yok günlük 50-60 gr protein fazlasıyla yeterli yağı ise besinlerin bütününden almalısınız meyveler ideal karbonhidrat protein yağ oranına sahip.

Hocam tavuk eti ve balık etine neden karsısın sebebi nedir tavuk bir nebze anlıyorum sebebini end. bozulma felan olabilir ama balıga bir anlam veremedim ? Eger mantıklı gelirse suan protein kaynagı olarak soyaya yonelebilirim.Dht kotu bir hormon degil bence vucuda cok fazla faydası olan bir hormon kaldı ki ben bu hormonun sac dokulmesinin suclusu olarak goremiyorum diyoruz ya hep hassas olan sac kokleri yani reseptorlerimiz dht baglanıyor buna.İsteEger ki o hassasiyetse bunun sebebi ne elbet ki bu reseptorlerinde bir omuru var ve zamanı gelince yok oluyor.Ama iste yerine gelen reseptor daha mı zayıf olarak geliyor ? yani gen dedigimiz sey burda mı devreye giriyor ? dht yi baskılamak ne kadar dogru bilemiyorum.Cunku liseden belli ogrendigim birsey var vucuttaki butun hormonların hucrelerin yapısında protein var ve dhtnin sorumlu oldugu bir gorevde karacigerdeki protein sentezi ve enzim uretimi bu bence cok onemli.

SaçımınDoktoru Üyesi
    İlginç teoriler araştırayım biraz bende bahsettiklerinizi konuyu derinleştirmek için dönücem Şimdiye kadar öğrendiklerimle taban tabana ters çünkü..

Alıntı Mhndsmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam tavuk eti ve balık etine neden karsısın sebebi nedir tavuk bir nebze anlıyorum sebebini end. bozulma felan olabilir ama balıga bir anlam veremedim ? Eger mantıklı gelirse suan protein kaynagı olarak soyaya yonelebilirim.Dht kotu bir hormon degil bence vucuda cok fazla faydası olan bir hormon kaldı ki ben bu hormonun sac dokulmesinin suclusu olarak goremiyorum diyoruz ya hep hassas olan sac kokleri yani reseptorlerimiz dht baglanıyor buna.İsteEger ki o hassasiyetse bunun sebebi ne elbet ki bu reseptorlerinde bir omuru var ve zamanı gelince yok oluyor.Ama iste yerine gelen reseptor daha mı zayıf olarak geliyor ? yani gen dedigimiz sey burda mı devreye giriyor ? dht yi baskılamak ne kadar dogru bilemiyorum.Cunku liseden belli ogrendigim birsey var vucuttaki butun hormonların hucrelerin yapısında protein var ve dhtnin sorumlu oldugu bir gorevde karacigerdeki protein sentezi ve enzim uretimi bu bence cok onemli.
    günümüzde tavuklar hormon ve igf-1 dolu hepsi polyunsaturated fat dolu besinlerle besleniyorlar ve bu söylediğim yağ türü vücutta prostaglandinleri arttırıyor pgd2 olarakta bilinir setitiprant bunu bloklamak için kullanılır ayrıca aşırı hayvansal protein shbg ile ters orantılı çalışmayı ekliyorum aşağı
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10634401

dhtnin kısmende olsa saç dökülmesi ile alakası var evrimsel olarak bakıldığında saç dökülmesi yaşayan bireylerde dht yüksek olması şart değil düşük dht ile gerileme yaşayanlar var neyse konudan sapmayayım ama genel olarak kel bireyler çoğunlukla kıllı agresif dominant karakterlere sahip bu da kadınlarda kel erkek daha erkeksi agresif koruyucu benim için ideal eş bu olmalı düşüncesi olabilir belki böyle bir amacı olabilir kelliğin tabi günümüz popüler kültüründe kellik pek cazip bir durum değil.Diğer bir teori ise sıcak iklimlerdeki insanların ortadoğu meksika ekvator vb. saçları soğuk iklim insanlarına göre daha kaliteli gür acaba d vitaminini daha kolay almak için vücut refleks olarak saçlarımı döküyor?Protein mevzusunu dönersem hocam lütfen proteini abartmayın bodybuilding filan ayrı(benim için ideal ve önemli olan fit olmak bu yeterli)herşeyde protein var patates meyve baklagiller pirinç kinoa hayvansal proteinden farkları tüm amino acidleri içermiyolar bunuda besinleri kombin ederek aşıcaksınız protein overrateddir youtube'dan john rose'un kanalına bakabilirsiniz 26 yıldır raw vegan besleniyor sizce bu adamın protein sorunu var mı?

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon