Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
25 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Dökülme Başlangıcı

Yeni Üye
    ve suan (proscardan dolayı olduguna eminim )sol testisde agrı var arkadaslar lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin

Banned
    Etki geçicidir çok yakında düzelecektir.

Proscar ın çalışma mekanizması da şu şekildedir. Köke bağlanan Dht de hatrı sayılır bir blokaj sağlamak. Bu sayede saç köklerini baskıdan kurtarır. Saç kökleri bir anda kaybolmazlar. Sürekli Dht ve testesteron baskısı altında kaldıklarından zamanla küçülerek yok olurlar. İncelen saç telleri de seyrek görünüme sebep olur. Finasterid de bir nevi incelmiş saç köklerini tekrar eski formuna kavuşmasında fayda sağlar. 1 senenin sonunda gözle görülür bir sonuç ortaya çıkar. Tabi ki bunu doğal beslenme, spor , düzenli bir hayatla da desteklemek gerekir.
    Konu DoktorCan tarafından (26.02.2017 Saat 23:57 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    çok saolasın içime su serptin cok memnunum proscardan ve hiçbiseyin de böyle etki etmeyecegini düsünüyorum
    1 ay kullanıcam 5 gün oldu sun bakalım olmadı 6 ya bölerim 2 günde 1 alırım diye düsünüyorum ve bu sekilde giderse sanırım saçlar gelicek ya cünki çok fena etki ediyor hissediyorum zaten döküme 5 6 aylık oldugu için geri gelir diye düsünüyorum

Banned
    Alıntı drotN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok saolasın içime su serptin cok memnunum proscardan ve hiçbiseyin de böyle etki etmeyecegini düsünüyorum
    1 ay kullanıcam 5 gün oldu sun bakalım olmadı 6 ya bölerim 2 günde 1 alırım diye düsünüyorum ve bu sekilde giderse sanırım saçlar gelicek ya cünki çok fena etki ediyor hissediyorum zaten döküme 5 6 aylık oldugu için geri gelir diye düsünüyorum
    Bu hatalara kesinlikle düşmeyin. İlacı 4 ya da 5 e bölün. Yarılanma ömründen dolayı finasterid her gün alınmalıdır. Tedavide oynama yapmayın hele ki çok kısa dönemde. 5 e bölüyorsanız. Nispi olarak en büyük parçayı atarsınız, bu sayede 1 mg altında ya da 1 mg a yakın doz almış olursunuz. 4 e bölüp en büyük parçayı atmanızı öneririm. Zaten max 1,25 mg eder. Ben 12 ay boyunca günde 320 mg saw palmetto ekstresi kullandım. O bile yanetki yapmadı unutkanlık, yorgunluk vs babında.

Yeni Üye
    21 subatta basladım proscara bi faydasını görmedim diyebilirim

Proscar öyle hemen etki etmez bak mesela bende ilk 1 ay gözle görünmeyen saçları döktü ve üstüne sağlam saçların dökülmesini de azaltmadı sonra alnım sivilce doldu ama şimdi 3.cü aydayım saçım kendine gelmeye başladı bi renk kazandı canlandı.
    Proscar'a 1 yıl süre vermen lazım.

Bu arada yaşın 21 den küçükse bence proscarı bırak mesela benim dökülmem 21 yaşında başladı şu an 24 yaşındayım o yüzden proscara bulaştım.

Banned
    Alıntı drotN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21 subatta basladım proscara bi faydasını görmedim diyebilirim
    1 ay bile dolmamış henüz. Varsa öyle 1 ayda saçları coşturan bir madde biz de kullanalım hep birlikte. En az 6 ay... kimine göre de 12 ay

Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay bile dolmamış henüz. Varsa öyle 1 ayda saçları coşturan bir madde biz de kullanalım hep birlikte. En az 6 ay... kimine göre de 12 ay
    Doktorcan senin hikayene baktım da saçların durumu nasıl ? Tedavin nasıl ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar proscarda asıl başarı saçların korumaktır bunu unutmayın.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon