10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç ekimi ömür boyu kalıcı mı ?

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saç ekimi ömür boyu kalıcı mı ?

Merhaba arkadaslar.. bu son zamanlar hepimizin bilmek istedigi bir konuyu arastirdim:

Ekilen saclar gercekten bir ömür boyu kaliyor mu?

Sizede tuaf gelmiyor mu herkez bir sene sonra forumdan kayboluyor.. peki bi kac sene sonra ekilen saclar halen duruyor mu?

Yabanci forumlarda bir cok kisi ekimden 5-6 sene sonra yeniden sac dökülmesinden sikayetci oluyor. Ekilen saclarin cogu döküldügünden bahsediyorlar.

Doktorlar bize dogrulari anlatmiyor malesef cünkü herkez para derdinde.

Saclarda minyatürlesme denilen bir sürec var. Bu sürecte donördeki saclar gittikce inceliyor ve dökülüyor. Yok efendim donördeki saclar ömür boyunca dökülmüyor bunlar hepsi yanlis bilgi.

Ve bu miyatürlesmis saclar alinip ekilirse o yasadiklari sokdan dolayi bu saclarin ömrü kisalabiliyor ve bir kac sene sonra dökülüyor.

Her insanda bu miyatürlesme orani farkli.. bazilerinde 10% yani normal oran bazilerinde ama cok daha fazla..

Iyi bir doktorun, sadece paraya bakmiyan bir doktorun bu orani ölcmesi gerekiyor ve ona göre ekime karar vermesi gerekiyor.

Belcikada Dr Bisanga nin yardimcisindan ögrendim bunlari. Sagolasin sizleride uyarmak ve dogrulari göstermek icin benimle bu bilgileri paylasti.

Yanlis anlasilmasin ama cünkü dediklerim her insan icin gecerli degil. Ama saclarin ömür boyu tutmasinada bir garanti yok malesef. Bu sadece paragöz Doktorlarin reklami.

Ben bunu bilseydim ektirmeden önce bendeki minyatürlesmeyi kontroll ettirirdim ama malesef artik gec. Donörüm ilk sayfadaki resimlerde gördügünüz gibi zaten cok iyi degildi hayirlisi olur insallah

Size iki resim ekliyorum simdi. Gördügünüz kisi Dr Bisangada sac ektirmek istiyordu ama doktor bu hastayi kabul etmedi. Ilk bakista donörü harika görünüyor ama ikinci resimde gördügünüz gibi kalin saclarin yaninda bir sürü ince (minyatürlesmis) saclar var.

Iyi bi doktor önce böyle analizler yapar sonra miyatürlesmemis greftleri eker.

Bugün saclar cikipda bi kac sene sonra cogu geri dökülürse doktor istedigi kadar sık etsin neyime yarar.

Deger mi bukadar eziyete? Biz okadar umut bagliyoruz bu ise.. DOKTORLUK yapmis insanlar neden bu konuda bizi aydinlatmiyorlar? Neden bize tutamiyacak sözler veriyorlar?

ALINTIDIR

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim minatürleşme oranını ölçmesi gerekiyor dedin. Bu oran neye göre ölçülüyor hangi bölgede ki minatürleşmeye göre vs detaylardan bahsedebilir misin ?
    Yada bir video falan var mı açıklyacak

Doğru bir tespit çünkü ekilen saçları aldığı yerler tam ense kısmı olmuyor ve orada ki saçlar da zamana bağlı dökülebiliyor.Tabi bu dediğim her ektiren için geçerli değil çünkü genetik dökülme bile olsa ensede ki saçların aga yüzünden dökülmesi için dökülmenin aşırı agresif olması gerekiyor.
    Mesela tolga karelin saçları ilk zamanlar gürdü ama 1 yıl sonra yavaşça yeniden seyrelmeye başladı ayrıca adamın ön tarafı komple boştu yani ekilen saçların bir kısmını kaybetmiş.
    Bunun yanında bilen bilir sakarya fırattan uzman osman kanat vardır onunda saçları ekimdir ama 7 yıldır seyrelme yok ya da sanatçı yalın.Bu olay kişiden kişiye değişiklik gösrerir.

Donör bölgeden alınan saçın genetik hayat çizgisi çok önemlidir bu konuda zira 5 yıl sonra occitipal bölge dahi olsa dökülecek saç frontale ekildiğinde de dökülecektir ayrıca ekim yapılan yerde ki scalp doku sağlığıda bunu ekileyecektir örneğin uygun derinlikte ekilmemiş ya da ekim sonrası tam olarak sağlıklı bir folikül alanı oluşturamamış bir saç kökü o bölgede ki uzun yılllar içerisinde fibrözleşmiş saç derisinden kolaylıkla dökülecektir. İlk ekim esnasında ekim aletlerinin fiziksel yaralaması ile yeni doku damar oluşumu ile yeni bir şans daha yakalar folikül bu nedenle dökülmeye programlı bir saç olsa bile uzun yıllar dayanabilir burada ekim sonrası çıkış için iyi stimulantlar kullanılmalıdır (kafein prostaglandin vb) Bir örnek vermek gerekirse pek belirtmezler ekimciler ancak vertexte ekim başarısı çok çok düşüktür sebep scalp dokusunda ki yıllarca oluşan hasar ve buna bağlı yetersizliktir. Uygun bir zamanımda ekim öncesi ve sonrası neler yapılması gerektiğine dair hayati esasları paylaşacağım.
    Konu Miracle tarafından (17.02.2017 Saat 20:54 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Donör bölgeden alınan saçın genetik hayat çizgisi çok önemlidir bu konuda zira 5 yıl sonra occitipal bölge dahi olsa dökülecek saç frontale ekildiğinde de dökülecektir ayrıca ekim yapılan yerde ki scalp doku sağlığıda bunu ekileyecektir örneğin uygun derinlikte ekilmemiş yanda ekim sonrası tam olarak sağlıklı bir folikül alanı oluşturamamış bir saç kökü o bölgede ki uzun yılllar içerisinde fibrözleşmiş saç derisinden kolaylıkla dökülecektir. İlk ekim esnasında ekim aletlerinin fiziksel yaralaması ile yeni doku damar oluşumu ile yeni bir şans daha yakalar folikül bu nedenle dökülmeye programlı bir saç olsa bile uzun yıllar dayanabilir burada ekim sonrası çıkış için iyi stimulantlar kullanılmalıdır (kafein prostaglandin vb) Bir örnek vermek gerekirse pek belirtmezler ekimciler ancak vertexte ekim başarısı çok çok düşüktür sebep scalp dokusunda ki yıllarca oluşan hasar ve buna bağlı yetersizliktir. Uygun bir zamanımda ekim öncesi ve sonrası neler yapılması gerektiğine dair hayati esasları oylaşacağım.
    Üstad seni bulmuşken hazır sorayım.
    Miracle losyon ne zaman sonuç vermeye başlar ?
    Miracle losyon kullanalı ince saçlarımda acayip dökülme var günde 10 tel kadar bu neden olur ?
    Miracle losyon kullanınca saçlarımda beyaz tozu kalıyor buna çözüm olarak ne önerirsin ?
    Nemlendirme işlemini kaç kere yapmam lazım çünkü hemen kuruyor ?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

Alıntı şakak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad seni bulmuşken hazır sorayım.
    Miracle losyon ne zaman sonuç vermeye başlar ?
    Miracle losyon kullanalı ince saçlarımda acayip dökülme var günde 10 tel kadar bu neden olur ?
    Miracle losyon kullanınca saçlarımda beyaz tozu kalıyor buna çözüm olarak ne önerirsin ?
    Nemlendirme işlemini kaç kere yapmam lazım çünkü hemen kuruyor ?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.
    Günde on tel dökülme herkesin ulaşmaya çalıştığı bir rakamdır yani dökülmeniz yok. Uzun vade de yanetkisiz hormon etkileşimsiz tesavilere geçmenizi öneririm.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Dökülmem yok zaten hocam sadece gözle görülmeyen saçlar dökülüyor.Miracle losyon çok iyi idare ediyor maşallah.Sadece saçımda kalan beyaz tozlara çare bulamıyorum.

Alıntı şakak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dökülmem yok zaten hocam sadece gözle görülmeyen saçlar dökülüyor.Miracle losyon çok iyi idare ediyor maşallah.Sadece saçımda kalan beyaz tozlara çare bulamıyorum.
    Beyaz toz ve tortu için çözümü özelden yazdım size.

SaçımınDoktoru Üyesi
    beyler bizim ekimciler 6 ay procar kullan gel dedğinde de hap kullanıcaksam neden ekim yaptırayım diye ortalığı yıkıyoruz.proscar kullananların operasyonu niye daha başarılı?minyatürleşmeyi engellediği için olabilirmi ?hoş proscar kulanmakta çözüm değil.nereye kadar?.kimse ben ömür boyu yan etkisiz şekilde saçlarımı koruyabilirim artık bitti ,demeden saç maç ektirmesin.Allahtan seti den falan iyi haberler geliyorda bir umut oldu.
    Tedavim;

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Donör bölgeden alınan saçın genetik hayat çizgisi çok önemlidir bu konuda zira 5 yıl sonra occitipal bölge dahi olsa dökülecek saç frontale ekildiğinde de dökülecektir ayrıca ekim yapılan yerde ki scalp doku sağlığıda bunu ekileyecektir örneğin uygun derinlikte ekilmemiş ya da ekim sonrası tam olarak sağlıklı bir folikül alanı oluşturamamış bir saç kökü o bölgede ki uzun yılllar içerisinde fibrözleşmiş saç derisinden kolaylıkla dökülecektir. İlk ekim esnasında ekim aletlerinin fiziksel yaralaması ile yeni doku damar oluşumu ile yeni bir şans daha yakalar folikül bu nedenle dökülmeye programlı bir saç olsa bile uzun yıllar dayanabilir burada ekim sonrası çıkış için iyi stimulantlar kullanılmalıdır (kafein prostaglandin vb) Bir örnek vermek gerekirse pek belirtmezler ekimciler ancak vertexte ekim başarısı çok çok düşüktür sebep scalp dokusunda ki yıllarca oluşan hasar ve buna bağlı yetersizliktir. Uygun bir zamanımda ekim öncesi ve sonrası neler yapılması gerektiğine dair hayati esasları paylaşacağım.
    Peki hocam saç ektirsek ve bu saçları ru veya setiyle korumaya çalışmak mantıklı bi çzüm yapmış olur muyuz?