Sayfa 132/151 İlkİlk ... 3282122130131132133134142 ... SonSon
1504 sonuçtan 1.311 ile 1.320 arası

Konu: Minoxil+Dutasteride Losyonu ( by Invincible )

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kremde olur.
    Hocam bu kremi sürünce her gün kafayı yıkamak gerekli mi sizce ? Ben krem sürüp mesela 2 gün yıkamayınca saçlarımda dökülme artışı gözlemliyorum.Okuduğum bilimsel araştırmalar saçın havayla ilgisi yok alt taraftan damarlardan besleniyor diyor ama gözlerim tam tersi kafa derisinin hava almasını engellediğimizde sanki dökülme artıyor gibi .. Özelikle dermastamp yapınca kafa dersi kanıyor ve ben bunu yıkamadan 2 gün böyle beklettim denemek için abartı bir dökülme oldu .

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu kremi sürünce her gün kafayı yıkamak gerekli mi sizce ? Ben krem sürüp mesela 2 gün yıkamayınca saçlarımda dökülme artışı gözlemliyorum.Okuduğum bilimsel araştırmalar saçın havayla ilgisi yok alt taraftan damarlardan besleniyor diyor ama gözlerim tam tersi kafa derisinin hava almasını engellediğimizde sanki dökülme artıyor gibi .. Özelikle dermastamp yapınca kafa dersi kanıyor ve ben bunu yıkamadan 2 gün böyle beklettim denemek için abartı bir dökülme oldu .
    Deride sonuçta canlı bir bileşik ve hava alması gerekiyor. Deri solunumu diye bir şey var biliyorsun ki, derinin sağlıklı olması için gözneklerin açık olması ve havayla temas etmesi lazım. Kullandığın kremler orayı kapattığı zaman sen nasıl nefessiz kalırsan o da aynen öyle kalıyor ve derinin sağlığı bozuluyor.

Hani deriz ya jöle, wax falan saç dökülmesi yapmaz diye, bunlar derinin sağlığını bozarlar o sebeple saç dökülmesine sebebiyet verirler. Tabi bunların döktüğü saç geri gelir.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    @Invincible
    Hocam ozaman ketoral-acnelyse-azalderm karışımını sabah kafaya sürüp, işe-okula gitmek ,gün boyu bekletmek riskli değil mi ? Ama forumda herkes yapıyor bunu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Bildiğim kadarıyla acnelyse sürdükten sonra güneşle temastan kaçınmak gerekiyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Minoxilsiz bi tedavi bence tedavi degildir arkadaslar. Ama bu merete hic bi zaman uzun ara vermicyceksin ben su an iki gune bir kullaniyorum . 4 senede bir kere uzun ara vermistim dokulme felan olmadi hatta hafif artma sezmistim tako yeniden baslayana kadar yeniden basladigimsa bendede sac kalmamisti . ama bu minoxun ise yaramadgini gostermez sonra oyle bi cikis oldu ki inanilmaz sac sorunum kalmamisti . yani minoxu kotuleyen arkadaslari anlamiyorum . ya begenmiyosan kullanma kardesim minoxla senelerce sacini koruyan tanidklarim var sekil a mesela ben dort senedir koruyom uc sene sadce minoxla korudum . begenmeyen kullanmaz ama minoxssuz sac sac degildir sonuktur . genetik dokulmen varsa kullancam arkadasim dokulmede yapacak yani zayiflar gidecek gucluler gelecek . bence minox sac tedavisinde bulunan en buyuk silahlardan
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi
    @keltoşş hocam bakalım minox saçlarımı geri getirecek mi göreceğiz Bu arada toz spiro nereden buldunuz acaba ?

öncelikle mrb kardeşlerim direk olaya gireyim
    saclarimda dokulme son bir senede baya artti yanlardan bile parmagimla bile cektigimde sac geliyordu.kulagin ust bolgesinde...20 gun once jilet ile kazittim..şuan icin dokulme yok ( sac kisa diye sana öyle geliyor derseniz.yanlari 1 numara ile aliniyordu parmakla cekince yine sac geliyordu BU SACLARİN KOKLERİDE BAYA KALİN İYİ DURUMDAYDİ )

yaklasik 20 gundur minoxil kullaniyorum.aktardan aldigim yağ karisimi vardi onunla beraber

resimde gorulen sacin oldugu bolgenin altinda 1 parmak kadar olan boylerde incelmis siyah saclar bulunuyor resimde sadece kök deliklwri gorunuyor bunlari guçlendirmemiz mumkunmudur acaba

ne öneriyorsunuz acaba minoxil e ek olarak bu sac icin ne kullanmaliyim

birde recete ile almak mumkun oluyormu bu ilaclari

SaçımınDoktoru Üyesi
    @servetxy
    FDA'nın onayladığı iki ilaç var biri minox diğeri finas.Tabi her şeyi FDA'mı biliyor hayır Miracle losyon kullanabilirsin. Minoxa dutas ve azelaic asit atarak güçlendirebilirsin minoxu. Oral kullanmak istiyorsanda Finas başlayabilirsin yıllarca saçlarını koruyanlar var finas ile yanınada biotin tablet ekleyebilirsin. Finas kullanırken dikkat et testo artışından saçların gitmesin.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Alıntı servetxy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle mrb kardeşlerim direk olaya gireyim
    saclarimda dokulme son bir senede baya artti yanlardan bile parmagimla bile cektigimde sac geliyordu.kulagin ust bolgesinde...20 gun once jilet ile kazittim..şuan icin dokulme yok ( sac kisa diye sana öyle geliyor derseniz.yanlari 1 numara ile aliniyordu parmakla cekince yine sac geliyordu BU SACLARİN KOKLERİDE BAYA KALİN İYİ DURUMDAYDİ )

yaklasik 20 gundur minoxil kullaniyorum.aktardan aldigim yağ karisimi vardi onunla beraber

resimde gorulen sacin oldugu bolgenin altinda 1 parmak kadar olan boylerde incelmis siyah saclar bulunuyor resimde sadece kök deliklwri gorunuyor bunlari guçlendirmemiz mumkunmudur acaba

ne öneriyorsunuz acaba minoxil e ek olarak bu sac icin ne kullanmaliyim

birde recete ile almak mumkun oluyormu bu ilaclari

Bence senin saçların kurtulur dostum miracle ve min dutla yaş kaçtı bu arada

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    tüy formuna dönmüş saçları bile kurtarsan yeter sana. Şakaklardaki o saçlarıda kuvvetlendirmek içinde krem karışımı kullan işe yarayacaktır ketoral, azalderm ve acnelyse kremlerın adları

Sayfa 132/151 İlkİlk ... 3282122130131132133134142 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler