8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Saçlarımın durumu ve başlayacağım tedavi hakkında.. Bakınız lütfen.

Yeni Üye

Saçlarımın durumu ve başlayacağım tedavi hakkında.. Bakınız lütfen.

Merhaba sacimindoktoru ailesi. saçlarımın durumu atıcağım fotoğraflardan görüldüğü üzere. genetik saç dökülmesi yaşıyorum abimler(2) ve babam komple kel sayılır. Bu siteyle tanışmadan önce psikolojik olarak tahmin ediceğiniz üzere çöküşteydim. fakat umut ışığı oldu. Allah razı olsun emeği geçen herkesten. Tedavi olarak okuduğum ve kendimle özleştirdiğim arkadaşlar genelde bu kombinasyonu uyguluyorlar bende böyle bir tedavi düşünüyorum;

günde 2 kere miracle losyon
    günde 2 kere min+dut
    günde 1 kere ketoral-azelderm krem
    hergün solgar 50 mg biotin
    destek; yeşil çay,kuru üzüm,çiğ kabak çekirdeği (ilave olarak kefir ve elma sirkesi belki..)

seboreid dermatit için giderici sampuan önerisi istiyorum arkadaşlar.

Ektirme ve protez saç hakkında da epey bir düşündüm ve hala düşünüyorum. Ektirip şakak kısmına saçları korumak için düzenli tedavi uygulamak son silah olarak elimde.

Görüşleriniz önerileriniz benim için çok önemli tecrübelerinizi sürekli okuyor ve araştırıyorum fakat birinci elden fikrinizi almak kalite açısından daha iyi. Şimdiden teşekkürler, Allah herkese gönlündeki gibi saç nasip etsin.

http://hizliresim.com/Qv90Ek http://i.hizliresim.com/GPlgn2.jpg http://i.hizliresim.com/Nl7dVO.jpg

Yeni Üye
    bir fotoğrafta url kaymış düzeltme imkanınız var mı acaba Mod'lar olarak.

Yeni Üye
    Daha önce bi tedavi geçmişim yok bilgi vericek arkadaşlar bunuda göz önünde bulundurarak fikirlerini beyan etmelerini önemle rica ediyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Abi benden buyuksun 20 yasindayim sakaklarim seyreklesti sadece ben minox yaninda 5000mcg solgar biotin ve dermoreller uyguluyom ama senin sac baya seyrek ama kurtarilmaz degil bence ;Sen saç ektir abi veya protez dusun ama turkiyede protezi iyi yapan firma yok bence ama sen yinede iyice araştir derim benden dahq bilgili abiler öneri verirler sana geçmiş olsun

Salicade şampuan dematit de işe yarıyor ben kullanıyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kellavi hocam , saçlarının durumu çök kötü değil.Tedavinde kullandığın ilaçlar ve doğal takviyeler çok doğru. Özellike çiğ kabak çekirdeği hergün bir avuc yiyebilirsin , yeşil cay haftada 2 bardak içsen yeterli olabilir.

Saçlarının ıslak halini gönderdin sanırım , buna rağmen durum çök kötü deüüil.Düzenli tedavi uygularsan başarılı sonuçlar alabilirsin.

Bu arada solgar biotinin dozunu hatalı yazdın sanırım.5 Mg olabilir mi ?
    Cellagance Losyon
    Solgar Biotin 5000
    Dermaroller
    Prozinc Mor Kutu

Yeni Üye
    daha önce bi tedavi uygulamadım çok fazla bilgim olduğunuda düşünmüyorum bu konularda. losyonları burda herkesin fikrini alıp bana uygun şekilde dozlarını ayarlamak istiyorum. copy-paste olarak tedaviyi alıp yazdım buraya. en uygununu tecrübeli arkadaşlar söylücektir umarım. Dozları ve hangi kombinasyonu kullanmalıyım onun bilgisinide verirseniz memnun olurum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Cok abartilacak bi durum yok bence kuru hali cok daha normaldir sacin dogru tedavilerle cabuk sonuca gidecegini dusunuorum