Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ergenlik ve DHT

Ergenlik ve DHT

Finasterid'in yan etkilerini okurken şu geldi karşıma vikipedide

Ergenliğin bitişinden önce DHT azalması[değiştir | kaynağı değiştir]
    DHT'nin yol açtığı erkeksi farklılaşma meydana gelmeyecektir. Sakal-bıyık ya hiç çıkmayacak ya da tam olarak gür biçimde çıkmayacak ve genç erkek ömür boyu seyrek sakallı/bıyıklı ya da köse olarak kalacaktır.
    Vücut kılları erkeksi bir biçimde çıkmayacak ya da çıktığı kadarı ile kalacaktır.
    Boy uzaması duracak ya da uzadığı kadarı ile kalacaktır. (Boy uzamasının durması ve kemiklerin enlemesine gelişmesi erkekte estrogen hormonunun görevidir)
    Ses kalınlaşmayacak ya da kalınlaştığı kadar veya çatallaşmış vaziyette kalacaktır.
    Yağ ve kas dokusunun dağılımı erişkin bir erkekteki gibi bir dağılım göstermeyecektir.

Ben günde 2 bardak yeşil çay, 1 adet çinko hapı içiyorum dht için. Bir de ısırgan+lavanta+yakı otu olan losyonu kullanıyorum ama yakı otu yarım kaşık falan attım pek yok yani. Sorum şu bunlar beni etkiler mi? Sesimin biraz daha kalınlaşmasına ihtiyacım var, sakallarım güzel çıkıyor zaten. Saçların başka bi çaresi bulunur ama tam oturmamış bir sesin bulunamaz.

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaş kaç kardeş?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardesim suanki ictigin cay ve yaki otu senin gelisimini engellemez

kesinlikle doğru,peki ilacı bırakınca geçiyor muş mu bu etkiler ?

18, yakı otu içmiyorum bu arada.

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Etkilerini fark edersen, sprey yardımı ile direkt saça sıkabilirsin.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün bi akrabamla konuştum. Çocuğun saçları bayağı dökülüyordu tepe açılmaya başlamıştı 25-26 dan sonra azalıp durmaya başladı dedi. Harbiden elimle çektim bir tel bile gelmedi ben de 24 yaşındayım benim de dökülme durur mu bikaç yıl sonra.bu neye göre belirleniyor.

Alıntı skorfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün bi akrabamla konuştum. Çocuğun saçları bayağı dökülüyordu tepe açılmaya başlamıştı 25-26 dan sonra azalıp durmaya başladı dedi. Harbiden elimle çektim bir tel bile gelmedi ben de 24 yaşındayım benim de dökülme durur mu bikaç yıl sonra.bu neye göre belirleniyor.
    Dökülme 40 yaşından sonra azalır ama 40 yaşında o saçlar seyrek olur azalsa da farketmez.

Yeni Üye
    Kardeşim sakın takıntı yapma ! 1 sene öncesine kadar öyle gür saçlarım vardı ki sorma Kıvırcık kalın telli ve sıktı. Şimdi yanlar gerimeye başladı ne zaman saçımla oynasam elimde saç kalıyor, ne zaman fark ettiysem bu durumu sanki daha çok dökülüyorlarmış gibi geldi ve takıntı meselesi yaptım. Biotin,yeşil,ısırgan, ampuller, tüm yağlar 1 yıldır düzenli olarak yapıyorum ama bunların hiçbirisi işe yaramadı, oral dutas gibi yöntemleri deneyeceğim artık yaş 23

Alnımı kırıştırdığım zaman kırışmayan bir bölge var işte orası benim eski saç çizgim yaklaşık saçla dolu 2 cmlik bir alan yok olmuş ve bu 2 yılda gerçekleşti şimdi 24 yaşındayım kalan saçlar Allahın izniyle 4 yıl götürürse bu iletten kurtulurum belki.

Sayfa 1/2 12 SonSon