Sayfa 1/4 123 ... SonSon
34 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: hayırlısı ile tedavime başlıyorum..

hayırlısı ile tedavime başlıyorum..

Merhabalar.
    20 yaşındayım ve son 7 aydır farketmeden saçlarım dökülüyordu umursamıyordum taakii kuzenim saçların açılmış dikkat et diyene kadar.
    aslında küçükkende saçlarım pek sık değildi ama açıklık yoktu yani. ayrıca 2016 ocak ayında ygs ve besyoya hazırlanmaya başladım aşırı stres oldu ve 5 ay boyunca hergün antrenman yaptım her gün duş ve hiç umursamadan hayatıma devam ettim kendimi sadece sınavı kazanmaya odakladım herşeyi okadar umursamaz oldum ki 1 yılda 10 yıl yaşlandım diyebilirim. sınavı kazanamadım maddi manevi bütün emeklerim boşa gitti büyük bir stres oldu kendimi iyice kaybettim günlerce yemek yemediğimi bilirim aynı anda kız arkadaşımla da sorunlar yaşayınca iyice çöktüm 6 ayda 12 kilo verdim.
    Kendi kendime kararlar aldım sonuçta dünyanın sonu değil ve 1 yılda bu hale geldiysem tekrardan da eski halime gelmek için savaşmaya karar verdim bunda büyük pay olarak bu forumdaki başarılı tedaviler olumlu yorumlar ve sıcak bir yardımlaşma topluluğunun olmasıdır.
    Allahın izniyle bende başarılı olacağımı düşünüyorum.
    önce doktora gittim erkek tipi dökülme diyip konazol sampuan ve tabikide minoxil verdi. 20 gün minioxil kullandım aşırı kaşıntı ve pullanma yapınca dayanamayıp bıraktım.
    ardından bu forum sitesini buldum 15 gün falan durmadan okudum araştırdım ve miracle hocama yazdım tedavime 16 ocak 2017 tarihinde cell losyon ile başladım konazol şampuanı ve çinko hapını kullanmaya devam ettim. 8 günlük tedavi sürecinde pullanma ve tepedeki sivilceler ve kaşıntı tamamen geçti ayrıca şakaklarda da ufak ufak tüylenmeler var orada zaten önceden de uzamayan ufak ufak saçlar vardı ancak şimdilerde daha da çogaldıgını gözlemledim. Tepe bölgesine net olarak bakıp gözlem yapamıyorum.
    Hergün düzenli olarak sabah akşam cell losyonu uyguluyorum özellikler şakak bölgesine özen gösteriyorum. sabah cell losyonu uyguluyorum 4 5 saat sonra saçımı yıkıyorum akşamda saat 8 9 gibi tekrar uygulayıp yatıyorum sabah yıkamadan saçımı tekrardan losyonu uyguluyorum ardında 4 5 saat sonra saçı yıkıyorum yıkarken de 2 veya 3 güne bir konazol sampuan kullanıyorum bazen fiyto sarımsaklı şampuan bazen dalan zeytinyağlı sabun bazen de bebek şampuanı ile yıkıyorum.
    Dermoraller sipariş verdim gelmedi henüz onun yerine şırınga iğnesi kullanıyorum.
    Tedavime yorum yapmam için henüz çok erken ancak konu açarak herkes gibi beraber ilerlemeye bakalım istedim.
    ayrıca nacizane tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum..Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  cropped_1422281215886110bb0e0a1.24081951.jpg
Görüntüleme: 76
Büyüklüğü:  196.4 KB (Kilobyte)
ID:	3956Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  cropped_48703057758861097c11516.33068129.jpg
Görüntüleme: 55
Büyüklüğü:  184.9 KB (Kilobyte)
ID:	3955Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20161226_210142.jpg
Görüntüleme: 45
Büyüklüğü:  582.1 KB (Kilobyte)
ID:	3954Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20170105_143934.jpg
Görüntüleme: 167
Büyüklüğü:  655.9 KB (Kilobyte)
ID:	3957Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20170113_121933.jpg
Görüntüleme: 56
Büyüklüğü:  596.7 KB (Kilobyte)
ID:	3958Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20170116_225503.jpg
Görüntüleme: 43
Büyüklüğü:  630.8 KB (Kilobyte)
ID:	3959Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Adsız.jpg
Görüntüleme: 50
Büyüklüğü:  128.0 KB (Kilobyte)
ID:	3960

pek ilgilenen olmadı ancak şu sorularıma cevap verirseniz sevinirim
    1) her gün saçı yıkayıp temiz tutmak sorun olur mu ?
    2)yıkarken fyto sarımsaklı şampuan kullanmam sıkıntı yapar mı?
    3)tepe bölgesine pek ilacı yediremiyorum ön taraflara daha iyi uyguluyorum tavsiyesi olan var mı ?
    Teşekkürler

SaçımınDoktoru Üyesi
    Burak benimde ozellikle tepe bolgesi acik baya genis end guclu ilaclari be miracle losyon kullaniom ufak tuyler doldu ama tamamen kapanmasi Daha cok cok zaman alir sabirla kullanioruz bakim

barmen öncelikle sağol bir yorum görünce mutlu oluyor insan hele ki olumlu bir yorum olunca bende de aynı şekilde şakakları rahat gördüğüm için bakıyorum ve ufak tüyler görüyorum belki tepede de vardır ama bakamıyorum oraya şimdilik bu şekilde devam ediyorum yani zaman alacağı en başta belliydi ama olsun inşallah sonu güzel olacak. Çaba ve sabır olmadan mutlulukta olmaz. allah şifa versin sabır versin.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1- saçını gün aşırı yıka
    2- piyasadaki tüm sarımsaklı şampuanlar hikaye. şampuanın tedavide aman aman bi yeri yok. Ama sülfatsız kullanmak en sağlıklısı
    3- tepe bölgesinde dermaroller kullanabilirsin

ayrıca bu fotoğraflarını 2 ayda bir güncellersin ki, tedavinin etkilerini görüp hepimiz yararlanırız. fotoğraflarla gelişmeleri takip etme olayı çok önemli

şifalar
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- saçını gün aşırı yıka
    2- piyasadaki tüm sarımsaklı şampuanlar hikaye. şampuanın tedavide aman aman bi yeri yok. Ama sülfatsız kullanmak en sağlıklısı
    3- tepe bölgesinde dermaroller kullanabilirsin

ayrıca bu fotoğraflarını 2 ayda bir güncellersin ki, tedavinin etkilerini görüp hepimiz yararlanırız. fotoğraflarla gelişmeleri takip etme olayı çok önemli

şifalar
    öncelikle yorumun için teşekkür ederim.
    2 gün sarımsakli şampuan 1 gün de zeytinyaglı yeşil sabun ile yıkıyorum.
    olabildiğince de resim çekmeye çalışıyorum o zaman sizin ve benim için saglıklı yorum yapabilmemiz saglanacaktır.
    şampuan önerin var mı peki ?

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam öncelikle tedaviye devam edin.1 yılda gitmişse gidenlerin hepsi gelir.teoride 5-6 pratikte 3-4 yıl önce dökülenler çıkar denir.benim size ek verebileceğim tavsiye kesinlikle dermarolleri aksatmayın.Bide ben 25 yaşındayım sizden yaşça büyüğüm şunu tavsiye edebilirim.Çok da takmayın.Takmayın göreceksiniz herşey yoluna giriyor.Aksi halde dökülmeler daha da artıyor.Bir de bişey dikkatimi çekti konuyla alakasız.Kafa yapınız kemikli yani kellik çok da kötü durmaz sizde ama yine de tutmaya bakalım saçları.Allah yardımcınız olsun.Hayırlı günler dilerim...

Alıntı skorfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam öncelikle tedaviye devam edin.1 yılda gitmişse gidenlerin hepsi gelir.teoride 5-6 pratikte 3-4 yıl önce dökülenler çıkar denir.benim size ek verebileceğim tavsiye kesinlikle dermarolleri aksatmayın.Bide ben 25 yaşındayım sizden yaşça büyüğüm şunu tavsiye edebilirim.Çok da takmayın.Takmayın göreceksiniz herşey yoluna giriyor.Aksi halde dökülmeler daha da artıyor.Bir de bişey dikkatimi çekti konuyla alakasız.Kafa yapınız kemikli yani kellik çok da kötü durmaz sizde ama yine de tutmaya bakalım saçları.Allah yardımcınız olsun.Hayırlı günler dilerim...
    yorumunuz için teşşekür ederim.
    dediğiniz gibi bir kaç kişi daha söylemişti kafa yapısının kelliğe yakışabileceğini ancak ben savaşmadan mücadele göstermeden bırakmak istemedim bırakmayacağımda inşallah.
    Takma konusunu da gelince gerçekten ilk başlarda çok takıyordum ancak bu forumu yorumları ve cell losyonu kullandıktan sonra kendimi düzeleceğime eski halime kavuşacağına odaklamış durumdayım ve buda çok iyi bir moral oluyor insana.ilk başlarda ise saçlarım gitti daha gelmez yok işte genç yaşta kel kaldım diye diye insan psikolijik olarak da ister istemez çöküyor.Ben artık şu kafaya geldim allah bize böyle bir sıkıntı vermiş veya dert vermiş ama allah dermanını da vermiştir bizde o dermanın peşinden gidip inşallah bulacağız isyan etmek yerine daha fazla savaşacağız.

arkadaşlar tedavimde bu gün 19. günüm.
    saç dökülmesi günlük 15 20 tel anca var oda her gün saçımı yıkadığım için olabilir ve elime gelen saçlarda çok ince ve zayıf saçlar kökleri bile belli olmayacak şekildeler.
    şakaklarda ki açıklıklarda da gelişme var gibi geliyor önceden deri beyaz şekilde gözükürken şimdi daha koyu ve çıkmaya çalışan tüyler var gibi.
    kesin olarak söyleyeceğim şeyler ise kesinlikle kaşıntı ve sivilcelenme geçti ayrıca bir tedavi uygulamak ve başarıya odaklanmak psikolojik olarak da daha iyi seviyeye getirdi.
    ısırgan+yakı+lavanta ya da inşallah yarından itibaren başlıyorum onunda etkisi olur inşallah.

tedavimde 26. günüm.
    bir kaç gündür güçsüz ince telli saçlarda dökülmeler arttı dökülen saçlara dikkatle bakıyorum dökülmemiş kısımdaki saçlar gibi sağlam değiller umut ediyorum ki iyiye yönelik bir artıştır bu dökülme.
    ısırgan+yakı+lavanta otlarının losyonuna başladım her yıkamadan sonra saçı kurulamadan önce fısfıs bir şişe ile kafama sıkıyorum.
    ayrıca şakak bölgesi için çok zor çıkış olduğunu okudum şakak bölgesi için ekstra tavsiyesi olan varsa uygulamak isterim.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon