Merhaba ben 19 yaşındayım. Bugüne kadar herhangi bir saç sorunum olmadı. Saçlarım doğuştan beri biraz ince tellidir. Ocak ayının sonunda günlük 1200 kalorinin altında alarak çok katı bir diyet yaptım. Diyetten 6 hafta sonra saçlarım çok hızlı ve akut şekilde dökülmeye başladı. Söyle söyleyeyim her elimi attigimda ikişer üçer tel geliyordu her yerden ve çok fazla kepeklenme ve yağlanma oldu o sıralar. Bu arada babam kel değil, dayılarimdan biri kel. Ben de bu işi kontrol altına almak için bioxcin şampuana başladım (şampuan dökülmesini önlemek için değil sadece daha düzgün bir şey kullanmak istedim.) , yaptığım diyetten dolayı şiddetlendiğini düşündüğüm için Demir hapı b12 vitamini, C vitamini, çinko kullanmaya başladım. Mayıs ayının 10'una doğru dökülme azalmaya başladı. Yani yaklaşık 15-20 gün çok şiddetli dökülme yaşadım. Karantinadan da istifade ederek Mayıs ayının 15'inde saçlarımı 3 numaraya vurdum seyrellikler belli oluyordu ama kel oldum diyemezdim kesinlikle. Şakaklar da biraz guçsuzleşmisti. Saçım uzamaya başlayınca seyreklikler daha belli olmaya başladı. Ben de haziran ayının ortasında şakak bölgesi için bioxinin minoxidil kullanmaya başladım risk almak istemiyordum. Tek tek hap almaktansa xpecia tablet kullanmayı tercih ettim. Bu sırada dökülme devam etmiyordu. Temmuz ayının başına geldiğimizde tekrar dökülme başladı her yerden çok fazla döküldü. Söyle diyebilirim bazı günler kulaklarımın üstünden tepedekine göre daha fazla döküldü. Her yerden dökülme beni biraz rahatlattı. Çünkü asıl sebep AGA olsaydı. Yaygın bir dökülme olmazdı. Bu sırada 3 ay boyunca okumadığım Türkçe İngilizce makale kalmadı ama yine de kesin sonuca ulaşamadım. Bu dökülme safhası yaklaşık 15 gün sürdü daha sonra yavaşlamaya başladı ve şuan çok fazla dökülmuyor yani şunu diyebilirim günlük 100'u geçmiyor. Şimdi tepe bölgem seyrek, şakak bölgesi hiçbir şey olmadan ki haline göre seyrek. (Seyrek dediysem de silinmiş değil hâlâ var ama elimle yokladığımda ya da ışık altında çok belli oluyor. Bu arada vellus kıllara tolere edilemeyecek kadar rastladığımı söyleyemem. Doktora gittim ama zaten senaryoyu biliyorsunuz o yüzden buraya yazıyorum. Şuan saçlarımın her yeri seyrek durumda özellikle şakak ve tepe bölgesi ama ben dökülen saçlarımın ne zaman çıkacağını tam olarak bilmiyorum ya da çıkacak mı? Fotoğrafları ekleyebilirsem kesinlikle ekleyeceğim. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.