Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
58 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Ketakonazol ' un (nizoral konazol) saç dökülmesine etkisi üzerine güzel bir çalışma

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla şampuani benim saçlarımı sadece 1 ayda süpürge teline çevirmişti boyle rengi açıldı, iyice cansizlasti. Kremi ise asla bunu yapmiyor, sebebi de ne olursa olsun digeri şampuan nihayetinde içeriğinde farkli kimyasallar var, miracle cok guzel açıklamış bence.Ketokonazoldan öte onun şampuan olmasi yipratiyor saçı
    şampuanı bir ay boyunca günlük mü kullanmıştın.

kremini ne kadar süredir ve nasıl kullanıyorsun.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şöyle de bi link buldum ingilizcesi olanlar bi baksın bakelim.Bilimsel bi kanıt niteliğindedir belki 2% Nizoral Shampoo Increases Hair Growth in Men with Male Pattern Baldness

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle de bi link buldum ingilizcesi olanlar bi baksın bakelim.Bilimsel bi kanıt niteliğindedir belki 2% Nizoral Shampoo Increases Hair Growth in Men with Male Pattern Baldness
    direk sonuç kısmına bakacak olursak, kıt ingilizcemle; erkeklerde saç dökülmesinde %2 nizoralı haftada 2 ila 4 kullanımla 21 ayda vertexte önemli sonuçlar(iyi anlamda) alınmaya vesile olmuş ve 15 ayda saç büyümesini %50 arttırmış, aynı süreçte normal bir şampuan kullananlar ise saç büyümesinde bir miktar düşüş yaşamış.

umarım doğru anlamışımdır.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    direk sonuç kısmına bakacak olursak, kıt ingilizcemle; erkeklerde saç dökülmesinde %2 nizoralı haftada 2 ila 4 kullanımla 21 ayda vertexte önemli sonuçlar(iyi anlamda) alınmaya vesile olmuş ve 15 ayda saç büyümesini %50 arttırmış, aynı süreçte normal bir şampuan kullananlar ise saç büyümesinde bir miktar düşüş yaşamış.

umarım doğru anlamışımdır.
    Deney 2-6 yıllık saç dökülmesi geçmişi olanlar üzerinde yapılmış.

Şaka maka ben komple bırakmıştım ketakonazolu şampuanına tekrardan başlıyım. Diğer şampuanı günlük bunu da hafta da 1-2 kullanayım.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesele şampuanından öte kreminde, hatta kreminden de öte etken madde olan ketokonazolde. Şampuan dediğin eni sonu deterjan. Aynı miracle'ın dediği gibi. Ah şu spiro olsun, keto olsun herbir antiandrojenin toz halini bulmayı çok isterdim. Bi azelaiği bulabildik anasını satıyım : )
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesele şampuanından öte kreminde, hatta kreminden de öte etken madde olan ketokonazolde. Şampuan dediğin eni sonu deterjan. Aynı miracle'ın dediği gibi. Ah şu spiro olsun, keto olsun herbir antiandrojenin toz halini bulmayı çok isterdim. Bi azelaiği bulabildik anasını satıyım : )
    Şu an kullandığımız etkenlerin neredeyse tamamı ketakonazolla etkileşime giriyor.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an kullandığımız etkenlerin neredeyse tamamı ketakonazolla etkileşime giriyor.
    Hadi ya,, hocam ben azel+ketoral kreme 2 veya 3 dutas sıkıp yeni krem karışımı yapıyorum şakaklar için,,etkileşime girer mi şimdi,,

Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi ya,, hocam ben azel+ketoral kreme 2 veya 3 dutas sıkıp yeni krem karışımı yapıyorum şakaklar için,,etkileşime girer mi şimdi,,
    İlaçların propektüsünde yazıyor o yüzden, ben çekindiğim için uzak durmaya çalışıyorum. Fakat verim alıyorsan bırakmana gerek yok.

Bu ilaçların mide, bağırsak gibi yerlerde karşılaşması başkayken topikal olarak karşılaşma başka.

Öncelikle;

Sonrasında;

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    etkileşim demek illa iki etken birbiriyle karşılaşacak kimyasal reaksiyona girecekler falan demek değil millet bunu da kaçırmayın ben de böyle sanardım ama değilmiş bizim düşündüğümüzden çok daha alakasız şeyler de ilaç etkileşimi olarak geçiyor bunların çoğu ilaçların sistemdeki kinetik özellikleri ile ilgili hatta.Mesela bi ilaç başka bi ilacı yıkan karaciğer enzimini blokluyor ve o ilacın kanda daha uzun süre kalmasına sebebiyet veriyor diye bi örnek verelim bu iki ilacın etkileşimi demek farmakolojiye göre.Bunun gibi farklı bir sürü örnek verilebilir.
    Konu Tıbbiyeli tarafından (08.02.2015 Saat 00:32 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    etkileşim demek illa iki etken birbiriyle karşılaşacak kimyasal reaksiyona girecekler falan demek değil millet bunu da kaçırmayın ben de böyle sanardım ama değilmiş bizim düşündüğümüzden çok daha alakasız şeyler de ilaç etkileşimi olarak geçiyor bunların çoğu ilaçların sistemdeki kinetik özellikleri ile ilgili hatta.Mesela bi ilaç başka bi ilacı yıkan karaciğer enzimini blokluyor ve o ilacın kanda daha uzun süre kalmasına sebebiyet veriyor diye bi örnek verelim bu iki ilacın etkileşimi demek farmakolojiye göre.Bunun gibi farklı bir sürü örnek verilebilir.
    Çok sağol kardeşim, bizle böyle şeyler paylaşman çok hoş oluyor. Tekrar tekrar bekleriz
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon