Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
58 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Ketakonazol ' un (nizoral konazol) saç dökülmesine etkisi üzerine güzel bir çalışma

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sevenup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar etkili olması şaşırtıcı deneyen var mı aranızda ?
    3,5 aydır hergün ketokonazol şampuan kullanıyorum. faydasını gördüğüm söylenemez.

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar ketokonazol şampuanların günlük kullanımının saça zarar verebileciğinden bahsediliyor. şampuanın etken maddesi ketokonazol. aynı durum ketokonazol krem içinde geçerli olmazmı. o zaman ketokonazol kereminde hergün kullanımının saça zararı olmazmı. birçok arkadaş krem formunu kullanıyor. herhangi bir zararı oldumu.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ketokonazol şampuanların günlük kullanımının saça zarar verebileciğinden bahsediliyor. şampuanın etken maddesi ketokonazol. aynı durum ketokonazol krem içinde geçerli olmazmı. o zaman ketokonazol kereminde hergün kullanımının saça zararı olmazmı. birçok arkadaş krem formunu kullanıyor. herhangi bir zararı oldumu.
    arkadaşım bi alıp veremediginmi var ketakonazol ile ? Nedir bu olumsuzluk ? Bu etkenin saç dokulmesindeki etkisi tartışılmıyor bile. Diğer siteyede bakıyorum orda da yorumların denk geliyor hicte öyle bu etkenlerden cekinen kotuleyen biri degilsin. Ayrıca kremini ben kullanıyorum ve tüyler çıkmaya başladı asla sampuan gibi yipratma yapmıyor. ..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Pata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bi alıp veremediginmi var ketakonazol ile ? Nedir bu olumsuzluk ? Bu etkenin saç dokulmesindeki etkisi tartışılmıyor bile. Diğer siteyede bakıyorum orda da yorumların denk geliyor hicte öyle bu etkenlerden cekinen kotuleyen biri degilsin. Ayrıca kremini ben kullanıyorum ve tüyler çıkmaya başladı asla sampuan gibi yipratma yapmıyor. ..
    ketokonazol ile sorunum olsa şampuanını kullanmazdım. sen ikisinide kullanmış sın ve şampuanın saçlarını yıprattığını ama kremin böyle bir olumsuz etki yapmadığını söylüyorsun. farkındaysan bende tam olarak bunu sordum. o zaman şampuan saç yıpratıyorda kram niye yıpratmıyor acaba. sonuçta gerek şampuan gerekse krem inin etken maddesi aynı. yani ketokonazol. kremin içinde bulunan ketokonazol saçı yıpratmıyorda şampuandaki ketokonazol niye saçı yıpratıyor. işte tamda bunu merak ediyorum.

Arkadaslar sakin... çok güzel bir konuya temas etmişsiniz. Evet krem bu etkiyi yapmıyor sebebi şu ; oncekikle sampuan içerisindeki deterjan çok güçlü, yani pekte öyle aman doğal kopurtucu olsun, yumuşak formülü olsun denemisler. Çok iyi arındırma ve temizleme sağlamak için çok güçlü bir temizleyici formulasyonu var. Zira yıkadıktan sonraki arınma ve gıcırtıyı başka hiç bir sampuan veremez. Yani o yipratici etki ketokonazolun değil arkadaşlar böyle bir etkisi hafiften olsa bile içerisindeki deterjan kadar değil. Gelelim kreme ; öncelikle krem saçın tüm aksamina bulasmıyor ayrica krem formulasyonu doğası gereği (yağ asitleri) yiprayici kimyasallar icermiyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar bu gün doktara gittim. deneme amaçlı yaklaşık 3,5 aydır ketokonazol şampuanları günlük olarak kullandığımı söyledim. saçlarıma baktı. saç diplerinde kızarıklıklar olduğunu söyledi. ketakonazol u haftada 2 kere kullanmamı söyledi. ayrıca Advantan S diye bir losyon verdi. böyle bir losyonu daha önce duyan veya kullanan oldumu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar bu gün doktara gittim. deneme amaçlı yaklaşık 3,5 aydır ketokonazol şampuanları günlük olarak kullandığımı söyledim. saçlarıma baktı. saç diplerinde kızarıklıklar olduğunu söyledi. ketakonazol u haftada 2 kere kullanmamı söyledi. ayrıca Advantan S diye bir losyon verdi. böyle bir losyonu daha önce duyan veya kullanan oldumu.
    advantan s losyon kullanan yok sanırım.
    ketokonazol şampuan yerine ketoral krem kullanmak istiyorum. kremi saçlı alana nasıl uygulayabilirim.

advantan s losyon kullanan yok sanırım.
    ketokonazol şampuan yerine ketoral krem kullanmak istiyorum. kremi saçlı alana nasıl uygulayabilirim.
    Parmak ucuna bir miktar alıp saçları ayırıp deriye sürdüğünüz de kolaylıkla alttan deriye tayıldığını göreceksiniz. ..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parmak ucuna bir miktar alıp saçları ayırıp deriye sürdüğünüz de kolaylıkla alttan deriye tayıldığını göreceksiniz. ..
    ketokonazol un losyon versiyonu yok sanırım. bu kremi bir sıvıya karıştırıp losyon gibi kullanamazmıyız. böyle bir kullanım etkinliğini etkilermi.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla şampuani benim saçlarımı sadece 1 ayda süpürge teline çevirmişti boyle rengi açıldı, iyice cansizlasti. Kremi ise asla bunu yapmiyor, sebebi de ne olursa olsun digeri şampuan nihayetinde içeriğinde farkli kimyasallar var, miracle cok guzel açıklamış bence.Ketokonazoldan öte onun şampuan olmasi yipratiyor saçı
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon