9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: vücut geliştirme ve dutasteride...

vücut geliştirme ve dutasteride...

merhabalar herkese,

fikrinizi almak istediğim bir konu var. Şimdi dutasteride vucüttaki dht yi bloke ederken , testosterone seviyesinide uzun vaadede %19 oranında arttırıyor (okuduğum kadarıyla) . fazla testosterone östrojene dönüşüyor ve bu da jinekomastiye yol açıyor (Yanlışım varsa lütfen düzeltin.) vücut geliştirme yapan neredeyse herkes testosterone seviyesini arttırmak istiyor (kah bitkisel ekstreler, kah steroidler yoluyla). Bu durumda avodart alıp düzenli olarak vücut geliştirme yapıldığında jinokomasti ihtimalinin düşmesi gerekmiyor mu (spor yapmayan bir kişiye göre vücut tarafından daha çok kullanılacağını düşünerek.. protein sentezi, Igf1 hormnonunda artış yapması vs...)? yani vücut geliştirme yapan bi kişinin avodart dan daha az zarar görmesi gerekmezmi (özellikle benim gibi 30 yaş üzeri kişilerde testosterone üretiminin azalmaya başlamasınıda düşünürsek)

Fikir ve bilgilerinizi paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyorum ...

Saygılar , iyi forumlar dostlar ....

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benim bildigim de dutasteride'in mekanizmasinin aynen boyle oldugu ve evet kesinlikle yan etkilerle basa cikmak icin en etkili yontem spor gozukuyor.Yabanci forumlarda dur kullanip saclarinda ve vucudunda gelisme kaydeden 1-2 kisi daha olmasi gerek.

Alıntı Deathrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildigim de dutasteride'in mekanizmasinin aynen boyle oldugu ve evet kesinlikle yan etkilerle basa cikmak icin en etkili yontem spor gozukuyor.Yabanci forumlarda dur kullanip saclarinda ve vucudunda gelisme kaydeden 1-2 kisi daha olmasi gerek.
    Kimdir acaba onlar tecrübelerini paylaşsalar ne güzel olur ....

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı xvampirex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimdir acaba onlar tecrübelerini paylaşsalar ne güzel olur ....

Ingilizceniz varsa, yanilmiyorsam nickypoo's story yazarak bulabilirsiniz google'a. Adam hem sakaklari doldurup hem de kas yapmisti azimsanmayacak kadar. Artik guncelleme yapmiyor, ama guzel bir ornek.

Yeni Üye
    bu konuda yeni gelişmeler veya tecrübesini paylaşmak isteyen var mı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben 2 aydır fitness yapıyorum. Bu ay whey protein takviyesine başladım. Olumlu yada olumsuz bir gelişme yok.

4.5 ay oral avodart 8 ay androcur kullandim.Tum süreç boyunca da spor yaptim.Avodart kullanirken jinekomasti yada guc kaybi yasamadim ancak androcurda oldu.Yani dediklerinizi dogrular nitelikte.Ayrica avodart kullanirken sivilce problemi yasamistim bu da yuksek testo gostergesi olabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    androcur antiandrojen değilmi nasıl testosteron vs yükseliyor anlamadım da

avodart kullanırken benim testestoronum normalin üstünde çıkmıştı. düzenli spor yapıyorum ayrıca bir güç kaybı vs. yaşamadım.