Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
30 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Artık İleride Saç Ektirme Düşüncesi Beni Tatmin Etmiyor.

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi protezden uzak durun. Ben de ilerde takarım diye düşünüodum yorumları okudum bunalıma girdim hiç kullanışlı değilmiş rezil olma ihtimalin varmış fln diyorlar.eğer dökülcekse o saçlar size en iyi tavsiyem saç ekimi+scalp micropigmentasyonu. Sneijder öyle yaptı gayet de iyi duruyor. Yurtdışında popüler ztn bu smp.internette smp hishair gibi yerler yapıyor. Haa koruyabiliosanız bi 3-4 yıl daha koruyun güçlü tedaviler geliyomuş diyor sitenin araştırmacı üstadları (interlove, tosun.t).seçim sizin

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Arkadaşlar size tavsiye vermişler, umudunuzu yitirmeyin demişler. Ancak yazdıklarınıza baktım da... Sizin için güzel bir söz var ama muhtemelen yayınlamazlar. Buraya konuyu ne amaçla açtınız anlaşılmıyor. Çok kibarca söylüyorum oturup mızmızlanarak bu işler olmaz. Emek vereceksiniz, zaman ve para harcayacaksınız...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size tavsiye vermişler, umudunuzu yitirmeyin demişler. Ancak yazdıklarınıza baktım da... Sizin için güzel bir söz var ama muhtemelen yayınlamazlar. Buraya konuyu ne amaçla açtınız anlaşılmıyor. Çok kibarca söylüyorum oturup mızmızlanarak bu işler olmaz. Emek vereceksiniz, zaman ve para harcayacaksınız...
    Açıkca söylemek gerekirse yaşamak emek istiyor her şey emek ister. Güzel olmak istiyorsanız emek vereceksiniz yok öyle doğuşdan süper olmak falan herkes verdiği emek doğrultusunda zaferler kazanır her işde bu böyledir. Mızmızlanmak sadece o gününüzü kurtarır. Dünyada insanlar sizin gibi düşümeyenler olmasa elinizdeki telefondan ışığa kadar hiçbirşeyi bilmiyor olurduk, bari o insanlara dua edin işe yaramış olursunuz bana kızmayın lütfen malesef böyleyiz japonya neden böyle diyeceğimize biraz azimi hırsı çalışkanlığı bilmeliyiz.
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çok haklısın hocam.Saç ekimi+pigmentasyon ile saç sıkıntısı kalmaz diye düşünüyorum bende.Keza snejderinde öyle dediğin gibi.

Üye

Umudumu yitirmiyorum ama şuan bana uygun bir çözüm yok. Gelecek teknolojiler beni heyecanlandırıyor ama neredeyse her sene böyle geçiyor. Bir çözüm yoksa benim için emekte veremem. Saç için emek işe yaramıyor maalesef. Doğal saçlarıma kavuşmak için ileride Japonya ya bile giderim. Bende bir şeyler üretebilirim ama saç için elimden bir şey gelemez. Herkes bir ürün çıksa da kullansak diye bekliyor bu konuşmanız çok yersiz bence. Saç ekimi artı dövme yaptırmak kafadaki 3-5 telle dolgun saçlı gibi gösterebilir ama gösterdiğim saç yoğunluğu yine olmayacak. Yaşlandığında saçların beyazlaşıp üstünde tel kalmadığında insanlar sana uzaylı gibi bakar artık.

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı hawloo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Umudumu yitirmiyorum ama şuan bana uygun bir çözüm yok. Gelecek teknolojiler beni heyecanlandırıyor ama neredeyse her sene böyle geçiyor. Bir çözüm yoksa benim için emekte veremem. Saç için emek işe yaramıyor maalesef. Doğal saçlarıma kavuşmak için ileride Japonya ya bile giderim. Bende bir şeyler üretebilirim ama saç için elimden bir şey gelemez. Herkes bir ürün çıksa da kullansak diye bekliyor bu konuşmanız çok yersiz bence. Saç ekimi artı dövme yaptırmak kafadaki 3-5 telle dolgun saçlı gibi gösterebilir ama gösterdiğim saç yoğunluğu yine olmayacak. Yaşlandığında saçların beyazlaşıp üstünde tel kalmadığında insanlar sana uzaylı gibi bakar artık.
    Ben saç dökülmesinin, seyrekliğinin yarattığı sıkıntıyı anlıyorum, kendim yaşıyorum çünkü. Ancak biraz daha gerçekçi olmakta fayda var. O beklediğimiz teknolojiler ya da tıbbi gelişmeler bir türlü yaşanmıyor. (Bana kalırsa saç ekimi denilen şey resmen Ortaçağ mantığıyla yapılan bir iş.) 2000'lerin başında çok umutluyduk ama ne oldu hiç! Yine saçla ilgisi olmayan iki tane kıytırık ve tehlikeli ilacın yan etkilerine kaldık tedavi için. Siz şimdi her sene böyle geçiyor diyince yelkenleri suya indirdim, haklısınız... Beni saç konusunda en çok korkutan şey Star Trek'te Picard'ın kel olmasıdır her zaman...

Geçmişte ekilen saçların şekli ve kalan izler ciddi sorunken şimdi bu sorun çözüldü fakat şimdi de donör alanda seyrelme ve donör alanda kalan izler çok yapay bir görüntüye sebep oluyor. Çok sağlam donörü olmayan ve düşük miktarda ekim yapmayan arkadaşlara asla önermiyorum. Enseden derisiyle söküp tepeye sokmak çok ilkel gerçekten de.

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hawloo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kanka bak öncelikle klonlama dışında ilaçlar dahil hiçbir yöntem seni yukarıdaki resimlere dönüştüremez o tren kaçtı bi kere.bu gerçeği kabullenmek lazım.neler yaşadığını inan çok iyi anlıyorum gencecik yaşlarımızda bu sorunu yaşıyoruz ama YAPACAK BİŞEY YOK.kahretsin ki yok.öncelikle ilaçlarla korumaya çalışcaz ta ki daha iyi tedavi çıkana kadar.ha hiç tedavi çıkmadı mı en kötü senaryo...o zmn bence saç ekimi+smp yi düşün.millet 60 yaşında yaptırıo sen şimdiden yaşlanınca ne yapacam diosun

Saç klonlama da enseden çok az bir miktar saç alınıyor ve ekilmek üzere çoğaltılıyor.Bu şekilde saça 40 50 bin kök bile ekilebiliyor.Bu sorunu çözer ama fiyatı aşar gibi geliyor.Saç kökünün kendini yenilemesi gibi bir durum var ama bu bana biraz ütopya gibi geliyor çünkü kanserli hücrenin kendini yenilemesi gibi bir şey sonuçta.
    Şuan için en iyi tedavi 6000 greft ektir beğenmezsen üstüne saç dövmesi yaptır zaten sonra 100 kişiye sorsan biri bile sana saçında seyreklik var demez.
    Bizim için saç ekiminin şöyle bir avantajı var zaten saçımızı havluyla kurularken bile nazik davranıyoruz bu yüzden o ekilen greftleri boşa harcamayız.

Üye
    Kendimi kandırmak istemiyorum. Boşa zaman ve para harcamak istemiyorum. Sağlıklı vücuduma işe yaramayacak sonuçlar için zarar vermek istemiyorum.

15 yaşındaki saçlarımı geri istiyorum. Hiç jöle bile sürmediğim dağınık saçlarımı özledim. Hiç saçını taramıyor musun diyen insanları özledim. Annemin bana "huluman kafa" dediği zamanları özledim.

Ben mükemmeliyetçi bir insanım. Nasıl bir psikoloji içerisindeyim hiç kimse anlamıyor.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon