2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Dupa Tipi Saç Dökülmesi Hakkında Bilgi ?

Dupa Tipi Saç Dökülmesi Hakkında Bilgi ?

DUPA ( Diffuse UnPatterned Alopecia) hakkındaki yorumlarınızı merakla bekliyorum. Özellikle tosun hocam siz bu konuda oldukça bilgilisiniz, saç dökülmesinde en saldırgan tip olduğunu söylüyorsunuz. Bu tip dökülme için kaydadeğer bir araştırma ve tedavi yöntemi varmıdır acaba?

Yarın bi üniversite hastanesinde doktora gidecem umarım devlet hastanelerindeki doktorlardan daha donanımlı birisi olur ve bendeki agresif saç dökülmesinin kaynağını bulur. şahsen dupa olduğunu düşünüyorum, ense dipleri,kulak çevresi,yanlar ve faullerde bir çekmeyle 3-5 geliyor herseferinde ve yanlar çok seyrek.
    bilmediğin birşeyle savaşmak daha zor. en azından saç dökülmesinin tanısını koyar. dupa iiçin özellikle yapılması gerekn bir test varmı acaba.

Yeni Üye Muse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir
    Hocam merhaba, 2 yıl önceki başlığınızı yeni gördüm, dupa ile ilgili şikayetiniz varmış. Ben de dışarıdan saç sorunu yaşamayan biri gibi gözüksem de verteks ve genel incelmeden şikayetçiyim. Ancak saçlarımın kulak üstü ve ense kısımlarına elimi attığımda 5-6 tel geliyor arada bir. Bunu araştırdığımda dupa tipi saç dökülmesi olduğunu öğrendim. Siz de aynı şikayeti belirtmişsiniz. Acaba şuan ki durumunuzu bana bağışlayabilir misiniz? Özellikle yanlar ve ense kısmındaki sorununuzu yenebildiniz mi? Kansızlık, demir, stres gibi faktörler sayılıyor genelde ama kan testinde bile bulunamayan sebepler olabiliyormuş. Bilmediğimiz bir şeyle savaşmak çok zor olsa gerek..