10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Meğer Kepekmiş...

Meğer Kepekmiş...

Selam saç dökülmemi sağlayan temel şeyi buldum sanırım bol kepeklenme bugun saçlarımın yanını kaşırken farkettim dedimki bu ne böyle ya toz gibi arkadaşlara sordum ''olm hayvan gibi kepek var saçında bu ne böyle dedi'' baktım saçlarımı bi yandan kaşırken kepekle birlikte 3-4 telde dökülüyor kullandıgım şeyler
    Zeytinyağlı sabun
    Bemix bepanthen evingen
    Yakı otu ısırgan nane
    Bunlar mı kepek yapıyor yoksa bilemedim ve kepek önlemek için ne yapabilirim sanırım sorunum ve baş düşmanım şuan kepek ve asıl sorunda kepek ben 1,5 yıldır hiç farketmedim fakat şimdi hatırladım hep taraklara suç atardım bu ne ya taraklarda kepek var diye sürekli meğersem saçlarımda kepek varmış aynadan hiç farketmiyorum diplere yapışmış olabilirler bunun için ne yapabilirim

deride kabuklanma varmı ?

Banned
    sadece kepek değil o işte birader.benimkide o yüzden dökülüyo.ben bi tür egzama yada mantar oldugunu düşünüyorum

Hiçbir fikrim yok ama kaşiyinca bildigin kar tanesi gibi dokilmeye basliyor sacimdan ve beraberinde sac telleride(2-3 tane)

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı ardat7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam saç dökülmemi sağlayan temel şeyi buldum sanırım bol kepeklenme bugun saçlarımın yanını kaşırken farkettim dedimki bu ne böyle ya toz gibi arkadaşlara sordum ''olm hayvan gibi kepek var saçında bu ne böyle dedi'' baktım saçlarımı bi yandan kaşırken kepekle birlikte 3-4 telde dökülüyor kullandıgım şeyler
    Zeytinyağlı sabun
    Bemix bepanthen evingen
    Yakı otu ısırgan nane
    Bunlar mı kepek yapıyor yoksa bilemedim ve kepek önlemek için ne yapabilirim sanırım sorunum ve baş düşmanım şuan kepek ve asıl sorunda kepek ben 1,5 yıldır hiç farketmedim fakat şimdi hatırladım hep taraklara suç atardım bu ne ya taraklarda kepek var diye sürekli meğersem saçlarımda kepek varmış aynadan hiç farketmiyorum diplere yapışmış olabilirler bunun için ne yapabilirim
    Benim de ilkokulda saçım çok kepekliydi. Gerçi beni banyoya zor sokarlardı, haftada 1 yıkanırdım. Şimdi düşününce koku anlamında etrafı baya rahatsız etmişim. Neyse tabi düzenli yıkanmaya başladıktan sonra kepeklenme azaldı. Ama hep vardı. Hatta saç derimde sivilceler, ufak tefek yaralar da çıkıyordu zaman zaman. Şimdi şuna gelmek istiyorum ketoral kremi tedavime ekledikten sonra saçımdaki iyileşme hızı arttı bilginiz olsun. Size de iyi gelebilir.

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabun kepek yapabilir ben sabun kullandığım zaman sacımda beyaz beyaz seyler oluyordu
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

Kepeklerin dökülmeye neden oldugunu düşünüyorum bazı şeylerin yanı sıra çünkü kepek oldugu net neyin yaptıgını bilmiyorum bu kepeğin yeni farkına vardım o nasıl olduysa ama geç olsun güç olmasın yapabilecegim kullanbileceğim ilaç varmı kullandıklarım yukarıda yazılı onlardan biri kepek yapıyormudur acaba ? zeytinyağlu sabundan şüphlenemiyor değilim

Banned
    sabun cogu zaman tam durulanmaz ve kepek tarzı bi kalıntı bırakır

konazol şampuan kullanabilirsin hem dökülmemeye artı sağlar hemde kepeğe iyi gelir ayrıca sabunda kepek yapabilir .

Sabun kepek yapıyor açık ve net bence önceden kullanıyordum zeytinyağlı,bıttım vs coğu yapıyor sabunların sonrasında şampuan uygulanmasına rağmen

•1.00 Derma Stamp 3 günde 1, arkasından sac bakim yağları
    •Nizoral ya da konazol haftada 2
    •Sebamed Hair Loss günlük şampuanım
    •Yeşilçay,kabarçekirdeği,çekirdekli kuru üzüm