Sayfa 1/9 123 ... SonSon
89 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bir Varmış Bir Yokmuş ...

SaçımınDoktoru Üyesi bunalıyorum_aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir Varmış Bir Yokmuş ...

Öncelikle bu yazıyı yazmama fırsat sunan iki değerli arkadaşa Invincible ve Miracle'ye teşekkür ederim. Ayrıca foruma yorum ve önerileriyle destek olan ve sorduğum sorulara cevap veren diğer arkadaşlarımada teşekkür ederim.
    Saç dökülmem 7 yıl önce 15 yaşında lise 1.sınıfta başladı. O zamanlar saçım oldukta gür ve sağlıklıydı. Bende buna güvenerek saçımı hergün okula gitmeden önce jölelerdim. Büyük bir olasılıkla ırsi olan saç dökülmemi bu jöle macerası başlattı diyebilirim. Irsi olup olmadığını öğrenmek için doktora gitme gereksinimi duymadım. Çünkü baba tarafının hepsi istisnasız bir biçimde kel. Hatta halalarımın saç çizğileri bile geride ve seyrek saçları var.
    Yukarıda da yazdığım gibi genetik saç dökülmemi jölenin tetiklediğini düşünüyorum. Saçımın 15 yaşından beri agresif bir şekilde dökülmesine rağmen ilk seyrelmeyi 2 yıl önce farkettim. Dediğim gibi saçlarım oldukça gürdü. 15 ile 22 yaş arası hergün yüzlerce tel dökülüyordu. Elimi saçıma ne zaman atsam avucumun ve parmaklarımın dökülen saç telleriyle dolduğunu görüyordum. Bu işi 5-6 kez yapsam dahi saçlarım hala elime geliyordu. Evdekiler her yerde saç kıllarımın olduğundan şikayet ediyorlardı. Sabahları uyandığımda yastığın üstü, kitap okurken birden sayfaların arasına düşen saçlar, bilgisayar klavyesinin üstüne düşenler felan derken saçlarım her geçen gün dahada kötüleşiyordu. Bense hala var olan saçlarıma güvenerek 18 yaşında saçlarımı uzatmaya başladım. Tam üç yıl boyunca uzun saç kullandım.
    Bir gün uzun saçlarımın iyice seyreldiğini ve artık yeni saçların gelmediğini farkettim. Üniversitenin ilk yılından sonra saçımı kısa kestirdim. Saçlarıma bu kısa haliyle istediğim şekli verebiliyordum. Fakat 6 ay içinde saç çizğim yok oldu ve güneş ışığında saç derim gözüküyordu. Tabii bahsettiğim bu süre içerisinde her gün şiddetli bir şekilde saçlarım dökülüyordu.
    Üniversite ikinci sınıfta ise çevremdeki herkes saçımın döküldüğünü söylüyordu. (Sanki biz bilmiyoruz )O zamanda saç dökülmesi beni ilgilendirmiyordu. Takii bir arkadaşımın saçımla ilgili şaka yapıp olduğumdan daha büyük gösterdiğimi söylemesine kadar. İşte o günden sonra (2012'in son seneleri) saç dökülmesini engellemek için araştırma yaptım.
    Bir taraftan üniversite devam ederken özel bir dershanede öğretmenlik yapıyordum. Öğretmen arkadaşlarımdan birisi bana mezoterapiden bahsetti. Gittiği kurumun adresi ve numarasını verdi. Anlattıları kafama yatmıştı. Bende bahsettiği estetik merkezine gidip saçımı gösterdim. Kadın bana şaçımın kurtarılabileceğini ve tekrar eski haline döneceğini söylemişti. Toplamda 2000-2500 TL harcayarak 21 yaşında 6 ay süren mezoterapi ve prp tedavisine başladım. İlk dört hafta dedikleri gibi dökülmem azalmıştı. Ancak ilerleyen zamanlarda dökülmem tekrar aynı şiddete kavuştu. Son seans uygulanırken doktora tedavinin işe yaramadığını söyledim ve bana belki bu tedaviyi yaptırmasan dahada çok saçın dökülürdü diye saçma bir cevap verdi. Kısacası mezoterapi ve prp bende hiç bir işe yaramadı. Ondan sonra ise bunun bir tedavisi olamayacağını kabullendim ve saçımın tamamen dökülmesini bekleyip saç ektirmeyi düşündüm.
    21-22 yaş arası en sıkıntılı dönemim oldu ve olmayada devam ediyor. Beni uzun süredir görmeyen insanlar ne oldu sana saçın dökülmüş diyor.(Birisi kel olmuşsun bile dedi. )Neyse artık yazımı bir sonuca bağlayım. Temmuz'un 14. günü akşam aynada saçıma baktığımda seyrelmenin daha da çok arttığını fark ettim. Kendi kendime toppik felan alayımda birazda onlarla idare edeyim dedim. Toppik siparişi vermek için oturdum internetin başına, sonra bir yerde de fixplant gördüm. Birazda ona bakarken iki kişinin bir forumda toppik mi iyi yoksa fixplant mı? tartışmasını saatlerce okudum. Açıkcası kazananın kim olacağını merak etmiştim. Sonra ne ara oldu bilmiyorum ama ''Buda benden olsun'' diye bir başlığın içinde buldum kendimi. Yazıyı okuyup resimleri görünce hayrete düştüm. Yazının büyük bir kısmını anlamamıştım. Ne diyor bu demiştim finasterid, minoxil, dutasterid vs. Sonra kendi kendime ''acaba'' dedim. gün sonra Invincible'nin formülünü bende uyguladım. Derken İnvincible ile iletişime geçtim bana ayrıca Miracle losyonuda kullanabileceğimi tavsiye etti. Sonra Miracle ile iletişime geçmek istedim, bana yeni bir site kurduğunu söyledi ve oraya üye olabileceğimi söyledi. Sonunda kendimi bu sitede buldum.
    1-Minoxil - Dutasterid (18 Temmuz 2014)
    2-Miracle Losyon (1 Ağustos 2014)

NOT: Saç dökülmem hala devam ediyor. Son resimler (15.12.2014) tarihlidir. Ayrıca yeni yüklenen fotoğrafların ilk ikisi saçımı kestirmeden önceki hali, diğer 4'ü saçımı kestirdikten sonraki hali. aralarında 6 gün var.
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  diğer.jpg
Görüntüleme: 546
Büyüklüğü:  211.1 KB (Kilobyte)
ID:	878Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  second.jpg
Görüntüleme: 522
Büyüklüğü:  212.1 KB (Kilobyte)
ID:	879Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  oooo.jpg
Görüntüleme: 532
Büyüklüğü:  228.2 KB (Kilobyte)
ID:	880Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_2638.jpg
Görüntüleme: 502
Büyüklüğü:  239.9 KB (Kilobyte)
ID:	881Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_2640.jpg
Görüntüleme: 495
Büyüklüğü:  240.6 KB (Kilobyte)
ID:	882Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_2642.jpg
Görüntüleme: 495
Büyüklüğü:  251.6 KB (Kilobyte)
ID:	883Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_2668.jpg
Görüntüleme: 490
Büyüklüğü:  236.6 KB (Kilobyte)
ID:	884
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_3410.jpg
Görüntüleme: 280
Büyüklüğü:  241.6 KB (Kilobyte)
ID:	1284Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_3408.jpg
Görüntüleme: 275
Büyüklüğü:  242.0 KB (Kilobyte)
ID:	1285Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_3653.jpg
Görüntüleme: 272
Büyüklüğü:  229.4 KB (Kilobyte)
ID:	1286Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_3654.jpg
Görüntüleme: 272
Büyüklüğü:  216.0 KB (Kilobyte)
ID:	1287Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_3650.jpg
Görüntüleme: 281
Büyüklüğü:  244.6 KB (Kilobyte)
ID:	1288Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_3660.jpg
Görüntüleme: 303
Büyüklüğü:  242.1 KB (Kilobyte)
ID:	1289
    Konu bunalıyorum_aristo tarafından (15.12.2014 Saat 13:48 ) değiştirilmiştir.
    Minoxil + Dutasterid (12 saat'de bir 5 Fıs)
    Miracle Losyon (12 saat'de bir 12 Fıs)
    Dermaroller (1 gün aralıklı)

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tedaviniz oldukça iyi duruyor bu tedaviye birkaç ay zaman verirseniz sizi memnun edecek sonuçlar verecektir. devam eden dökülmeler sizi yıldırmasın bu olağan süreç olacak ve sonunda daha güçlülerine sahip olacaksınız. ek olarak size biotin 5mg/ 10mg tavsiye ederim. saçınızın kalınlığını artırarak toppik etkisi gösterecektir. istediğiniz sonucu olmanız dileğiyle..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saç yapın benimkine benziyor hocam..Benım ust taraf daha kapalı ama şakaklar benzer gibi..Sizinde saçlar yaglı sanırım ?

Şakaklarında saç cıkısı gordum yanılmıyorsam.

miracle
    Guest
    Şakaklar dönüyor aristo vertexi tam anlayamadım ama önemli değil M.losyon 1.5 İ.losyon 2 ay olmuş yani zaman kısa sabret gelecek senindir. Bak benim 6 ayı biraz geçti ki ilk aylar tedavim sembolikti vertex bu ara atak yaptı yani bu 2. Faz oysa şakakta 3. Faza geçtim çoktan şayet sabretmeseydim off tamam benim yol buraya kadarmış derdim ki diyen çok. Dermarolleri kullan mutlaka ve şakakların açıklık nerdeyse kalmayacak kadar dolacak bence vertex te tamamen kapanır haydi kolay gele sana...

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu tarz geri dönüşler beni cidden çok mutlu ediyor yahu

Şakaklarda çizgin geri gelecek bu açıkça gözüküyor, şu an çıkan saçların ilk faz, daha bunun 2.'si 3'sü var.Daha çıkan kılların zayıf, onlar zamanla daha da güçlü bir şekilde çıkmaya başlayacaklar.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Alıntı eplerenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tedaviniz oldukça iyi duruyor bu tedaviye birkaç ay zaman verirseniz sizi memnun edecek sonuçlar verecektir. devam eden dökülmeler sizi yıldırmasın bu olağan süreç olacak ve sonunda daha güçlülerine sahip olacaksınız. ek olarak size biotin 5mg/ 10mg tavsiye ederim. saçınızın kalınlığını artırarak toppik etkisi gösterecektir. istediğiniz sonucu olmanız dileğiyle..
    Yorumun ve önerin için teşekkür ederim. Biotin kullanmayı bende istiyorum, fakat 15 gün sonra eğitim amaçlı yurtdışına çıkacağım. Okuldaki oryantasyon toplantısında yurtdışına ilaç götürmenin problem olacağını söylediler. Özelliklede ağzı açılmış ve kullanılmış olan ilaçlarda kesin sıkıntı verirler dediler. Bu yüzden yurtdışına çıkınca orada alıp kullanmayı düşünüyorum.

Alıntı okansa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç yapın benimkine benziyor hocam..Benım ust taraf daha kapalı ama şakaklar benzer gibi..Sizinde saçlar yaglı sanırım ?

Şakaklarında saç cıkısı gordum yanılmıyorsam.
    Doğrudur şef benimde saçım yağlı bir yapıya sahip. Ancak losyon yağlanmayı durdurdu, neredeyse sürekli sert bir yapıda şu aralar.

Alıntı SaciminDoktoru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şakaklar dönüyor aristo vertexi tam anlayamadım ama önemli değil M.losyon 1.5 İ.losyon 2 ay olmuş yani zaman kısa sabret gelecek senindir. Bak benim 6 ayı biraz geçti ki ilk aylar tedavim sembolikti vertex bu ara atak yaptı yani bu 2. Faz oysa şakakta 3. Faza geçtim çoktan şayet sabretmeseydim off tamam benim yol buraya kadarmış derdim ki diyen çok. Dermarolleri kullan mutlaka ve şakakların açıklık nerdeyse kalmayacak kadar dolacak bence vertex te tamamen kapanır haydi kolay gele sana...
    Vertex bölge çok garip gerçekten. Bazı fotoğraflarda kapanıyor gibi bazılarında ise daha da açık görünüyor. Ama dediğiniz gibi zaman tanımak gerekli ve devam edeceğimde, dermarolleri de kullanmaya devam ediyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    ooffff offff. bunalıyorum aristoooo.
    ne zaman bitecek bizim bu çilemiz aristo.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ooffff offff. bunalıyorum aristoooo.
    ne zaman bitecek bizim bu çilemiz aristo.
    Bilmiyorum ki kardeşim, sudan çıkmış balık gibi çırpınıyoruz bakalım

Sayfa 1/9 123 ... SonSon