5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: nopoo akımı

nopoo akımı

arkadaşlar sacını karbonat ve sirkeyle yıkayan var mı? Nette gezinirken gördüm 10 paket (50gr) karbonat 1litrw suya ve 4 çorba kaşığı elma sirkesi yine farklı 1 litre su ile karıştırılıyor.

Daha sonra önce karbonatlı karışımla saçlar masajla yıkanıp durulanıp, birde sirkeli karışımla yıkanıyor.
    Konu Miracle tarafından (13.09.2014 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok öncelerden araştirmistim bu konuyu. Fakat şöyle bir durum var. Bizim gibi dht ve dolayisiyla yağlanma ile ugraşan kişiler için bu yöntem bi kabus. Çünkü saçı temizleyemiyorsunuz,istedginiz kadar ugrassaniz da arinmiyor saçlar. En azindan paraben ve sls içermeyen bi şampuan şart diye düşünüyorum..
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Yeni Üye
    Haber sitelerinde bu haberi görmüştüm şampuan kullanmadan saçların bellı bır sure sonra kendını bu sekılde temızledıgını ve daha ıyı gozuktugunu soyluyorlardı okuduguma gore ılk asamada saclar kırlı yaglı bır yapıda oluyor 20-25 gün bu görüntü sürüyor sürenin sonunda ise saçlardaki yağlanma azalıyor bir noktada bitiyor saçlar parlak saglık ve canlı gözüküyor . Şampuansız sacların daha ıyı oldugunu soyluyorlardı .

Moderatör
    Aktardan aldığım soğuk sıkma elma sirkesini banyodan cıkmadan önce durulama suyuna bir miktar katıp kafamı durulayıp öle cıkıyordum.Bunu 2-3 hafta bir yapıyordum ve kafam cok ferahlıyordu.Bi şişe bitti bir tane daha almayı düşünüyorum.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son bir yıldır ara ara takip ediyorum nopoo yöntemini,ama saçlara uygulamayı hiç düşünmedim,elma sirkesini ( kendi el yapımım) oral yoldan kullanıyorum arkadaşlar,tavsiye ederim genel sağlık için kışın Allah'ın izniyle grip bile olmuyorsunuz,bir ara karbonatlı su içmeyi de denedim ama tansiyonmu olumsuz yönde etkiledi.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi