Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kelliğe doğru gidiyorum (Resimli)

Yeni Üye

Kelliğe doğru gidiyorum (Resimli)

Arkadaşlar saçım özellikle son 1-2 senede baya dökülmeye başladı. 1 sene önce doktora gidip tahlil yaptırdığımda b12 ve demir eksikliği çıktı. Doktora iş sebebiyle düzgün B12 iğnesi kullanamayacağımı söylememe rağmen hap vermedi. Bende doğal yollardan almaya çalıştım ancak bu sene gittiğimde tekrar B12 eksik çıktı ve bu sefer hap vermeye ikna ettim ve düzenli kullandım ancak bu dökülmenin sadece b12 ile bağlantılı olduğunu düşünmüyorum. İğne tedavisi önerdi ancak fiyatı tuzlu olduğundan ve güvenemediğimden yaptırmadım. Bir de minoxil verdi.

Saçım oldukça açılmış durumda, şakaklar ve vertex baya baya ilerlemiş gibi gözüküyor. Bir de arka tarafta resimde de kare içine aldığım ayrı bir kısım açılmış durumda. Bu da bana dupa yı düşündürüyor.

Tedavi için ne önerirsiniz, hangi tedaviyi uygulayayım?
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 6.jpg‎   5.jpg‎   1.jpg‎   2.jpg‎   3.jpg‎   4.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi
    Başkan kulak üstü kıllar zayıf seyrek ise bilki o saç Moko olur bakmazsan. Miracle losyondsn başla.

PRP genetik dökülmelerde pek bir işe yaramıyor aynen düşündüğün gibi para tuzağı, ben erkek tipi gördüm dökülmeyi dupaya benzemiyor. minoxilin yanına güzel bir anti-androjen de eklemelisin iyi sonuç alabilmek için tek başına yeterli olmuyor genelde dht ve androjenlerin saç dökülmesinde yüksek etkisi olduğu için. miracle losyon bu konuda iyidir forumdaki başlığa göz atmanı nasıl yapılacağını öğrenmeni ve tedavine eklemeni tavsiye ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi yasin5306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş kaç? Standart türk doktoru b12 yaz gönder az yemedim o iğneleri. Arkadaş akıl var mantık var o kadar evsiz insan var kimi insan yiyecek ekmek bulamıyor bakıyorsun fırça gibi saçlar. Şimdi bu adamlarda b12 eksikliği yok mu yani? Tabi ki var bütün doktorlar mı aynıdır sıradan reçeteyi yaz gönder. Dökülmen erkek tipi saç dökülmesi gibi duruyor ama genede sen başka bir dermatoloğa giderek teyit ettir. Daha sonra kendin hakkında ayrıntılı bilgi verirsen daha kolay yardımcı olurlar. Yaşını bilmeden tedavi yöntemi hakkında yorum yapamayız
    Tedavim:
    Miracle Losyon Sabah-Akşam 100ml içine 1 kutu aldoctone yarım kutu diane35 1 dekort (08.09.2016)
    Dermoreller 540 iğneli 1mm gün aşırı (22.08.2016)
    60 gr elseve+3 gr saf minoxil+Avodart(24.09.2016)
    Proscar 1/5 (03.10.2016)

Yeni Üye
    Yorumlariniz için teşekkürler arkadaşlar. Unutmusum yaşım 26.

Bir de benim saçlarımda kepek sıkıntısı vardı baya. Elimi saçıma götürdüğümde ortalık bembeyaz oluyordu. O derece kepek vardı. Bu da etkilemiş olabilir mi?

Minoxil kullanmadan miracle kullansam iyi olur mu acaba. Minoxil döngüye giriyormuş iyi olmuyor falan diyorlar. Sadece miracle kullanan var mi?

Miracle losyon ile başlayabilirsin saçtaki yağlanmayı direk kesiyor ayrıca kepeğede iyi geliyor. Ben 3 ay sadece miracle kullandım ama bir süre sonra miracle yeterli olmayabiliyor çünkü saç dökülmesi sadece bir etkene bağlı değil. O yüzden tedavileri deneyip saçlarda ki gözlemleri kontrol etmeniz lazım. Tavsiyem miracle losyon + minoxil-avodart ikilisi.
    Tedavim:
    Miracle Losyon Sabah-Akşam 100ml içine 1 kutu aldoctone yarım kutu diane35 1 dekort (08.09.2016)
    Proscar 1/5 (03.10.2016)

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saçın var hala hiç düşünmeden prp yaptır ve hafif dermaroller kullan dermarollerden sonrada bemix bebarhen evigen bemix d vit karışımı uygula benim sana tavsiyem
    -15 Günde 1 PRP
    -Runis Saç Bakım Losyonu Hergün
    -Dermaroller 15 günde 1
    -Zinco Hapı Hergün
    -Ketoral Şampuan 3 günd bir
    -Zeytinyağlı Defne Sabunu

Yeni Üye
    Alıntı yasin5306 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracle losyon ile başlayabilirsin saçtaki yağlanmayı direk kesiyor ayrıca kepeğede iyi geliyor. Ben 3 ay sadece miracle kullandım ama bir süre sonra miracle yeterli olmayabiliyor çünkü saç dökülmesi sadece bir etkene bağlı değil. O yüzden tedavileri deneyip saçlarda ki gözlemleri kontrol etmeniz lazım. Tavsiyem miracle losyon + minoxil-avodart ikilisi.
    Hocam sağol bilgiler için. Bir de balık yağı yada hindistan cevizi yağı falan işe yarar mı acaba? Genelde iyi diyorlar ancak herhangi bir tecrüben var mı?

Alıntı teto1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saçın var hala hiç düşünmeden prp yaptır ve hafif dermaroller kullan dermarollerden sonrada bemix bebarhen evigen bemix d vit karışımı uygula benim sana tavsiyem
    Hocam prp nin etkisi çok yokmuş diyorlar. Bir de fiyatı oldukça tuzlu. İşe yarayacağını bilsem kendimi zorlar yaptırırım ancak yorumlara baktığımda etkisiz kaldığını gördüm. Dediğin bemix-bepanthen karışımını belli bir süre haftada 2-3 kere olacak şekilde uyguladım ancak çok bi faydasını göremedim.

Elbette faydası olacak ek tedavi olarak kullanılabilir ama tek başına kullanıldığında saça canlılıktan başka bir şey kazandırmaz. O yüzden birkaç tedaviyi kombine etmek lazım.
    Tedavim:
    Proscar 1/5 (03.10.2016)

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Dusun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sağol bilgiler için. Bir de balık yağı yada hindistan cevizi yağı falan işe yarar mı acaba? Genelde iyi diyorlar ancak herhangi bir tecrüben var mı?

Hocam prp nin etkisi çok yokmuş diyorlar. Bir de fiyatı oldukça tuzlu. İşe yarayacağını bilsem kendimi zorlar yaptırırım ancak yorumlara baktığımda etkisiz kaldığını gördüm. Dediğin bemix-bepanthen karışımını belli bir süre haftada 2-3 kere olacak şekilde uyguladım ancak çok bi faydasını göremedim.
    10 gün önce tosun abi sayesinde prp yaptırdım 2.günden itibaren saç dökülmemde büyük azalma oldu 1 hafta sonra 1 seans daha yaptıracam uzun vadede seanslar tamamlanırsa prp nin işe yarayacağını düşünüyorum, bemix bebathen karışımınıda uzun vadede kullanak gerekiyor ve haftada 2 hafif dermaroller ile 1-2 ay bile erken sonucu için
    -15 Günde 1 PRP
    -Runis Saç Bakım Losyonu Hergün
    -Dermaroller 15 günde 1
    -Zinco Hapı Hergün
    -Ketoral Şampuan 3 günd bir
    -Zeytinyağlı Defne Sabunu

Sayfa 1/2 12 SonSon