9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: 17 yaş - şakak kontrolü? - doğuştan seyreklik?

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır

Post 17 yaş - şakak kontrolü? - doğuştan seyreklik?

Teşekkurler arkadaşlar...
    Konu m4a1 tarafından (18.02.2017 Saat 20:02 ) değiştirilmiştir. Sebep: KONU KILIT

Moderatör
    sıkıntı etme saç tipine bakılırsa ön çizgin çok sıkıntı olmaz kısayken seyreklik de uzun haliyle kapatılır yaşın genç, saçında gerçek anlamda sorun olacağı zamanlara gelince umuyoruz ki etkili bir çözüm çıkmış olacak, kulak altı kısmında da sıkıntı yok normal o kafana takmamaya çalış masaj yap saçına yeşil çaya devam et eczaneden benexol al (b vitamini complexi, doktoruna da danışabilirsin yan etkisi falan olmaz vücudunda olan vitaminler zaten fazlası idrar yoluyla atılıyor vücuttan) bir de sağlık ocagına gidip testlerini yaptır (çinko testi isterlerse ki devlette yapmazlar para isterler çinko testi yaptırma, hapı testten ucuz) kanda sıkıntı yok demişsin ama test anlamında mı dedin çözemedim, glutensiz beslenmeye çalış kimyasal falan kullanma 2-3 sene yaşın çok genç. bir de fön wax vs kullanmamaya çalış berbere gidince saçını makasla kesmelerini iste makineyle değil, masajla ilgili gerekli şeyleri mesajla atıyorum. hayatına bak masajını yap saçını takip et ama kafaya takma içine kapanma o yaşlarda saç psikolojisi çok bozar yoksa insanı kendimden biliyorum, sonra farkedersin ki endişelenmenin bir faydası yok aksine zararı var yapman gerekenleri yap gerisi senin kontrolünde değil kafana takma
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

SaçımınDoktoru Üyesi
    hiçbirşeyin yok evham yapmışsın. insanların saçları kılları uzunsa farkedilir şekilde dökülür. senin saçın olan insanlara sor saçın hiç dökülüyormu diye geneli dökülür der özellikle düz saçlılar. hiçbirşey yapma normal hayatına devam et.

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Çocuğa bir şeyin yok diyorsunuz da tepe kısmı seyrelmeye başlamış. Aynı benim 21 yaşındaki halim gibi. Önlemini ciddi şekilde alması gerekir. Yaptıracağı testler normal çıkacak ve alacağı vitaminlerin hiçbiri de bir işe yaramayacak. Bu işin sağlıklı beslenmeyle de sporla da hiçbir ilgisi yok, bunu çok iyi biliyorsunuz. Düzeltmek için topikal anti androjenler gerekir. O da onun vereceği karar. Sonuçta yan etkileri olan bir şey.

Yer
    Izmır
    çok sağol dostum

Yer
    Izmır
    Dostum yorumun için teşekkürler. Yaşım gereği ile kimyasala başlamadım. Uzun bir sürede başlamayacağım gibi. Testesteronu engellersem 22 yaşında babyface kalmak istemem. En azından kel olucaksam gür sakallarım olsun yani Ayrıca Saçlarım şu anda uzun. Belirli bir yerde seyreklik yok. Her yerde var. Ayrıca 8-9 yaşımdaki fotolardada aynı durumu gözlemledim. Sanırım 7 aylık doğumum sebebi ile böyle bir seyreklik var. Gerçekten benim için sorun olmaya başlayacağı zamanlardada sanıyorum saç alanında gerekli ilerlemeler kaydedilir ve bunun üstesinden gelirim.

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Agresif tarzımdan dolayı özür dilerim. Sinirim saç dökülmesinedir, belki de kendimedir. Saçı dökülen, seyrelen insanlara üzülüyorum. Karmaşık duygular... Umarım bu seyreklik doğuştan getirdiğiniz bir özellik olarak ilerlemeden kalır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    ya çocuğun belirli bir açılması yok. ıslak saçta herkesin kafa biraz seyrek gözükür bu işin uzmanı ben değilim ama erkek tipi dökülme şakakların açılmasıyla başlar genellikle. genel seyreklikte oluyor bazılarında ama onun için bir cildiyeciye görünmeli arkadaş. fotoğraflardan tahmin etmek zor onu.

Yer
    Izmır
    Haklısınız, Bendede aynı duygular var :/ Fakat maksimum bir 10 yıl bakabilirsem dökülmeyi kontol edebilirsem Bilimin saç dökümlesini yeneceğini düşünüyorum. Daha geçtiğimiz 6-7 yılda Dökülmeye karşı kullandığımız çoğu kimyasal yoktu. Kim bilir bir 6-7 yıl sonra ne gibi ürünler piyasaya çıkacak. Yapılan çalışmaları forumda bulup takip edebilirsiniz. Gelişmeler büyük ve yüz güldürücü Umarım sizde dökülmeyi en azından 6-7 yıl kontrol edebilirsiniz ve Daha iyi ürünlere erişebilirsiniz.