Sayfa 1/5 123 ... SonSon
41 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Alfatradiol ( Östrojen etkisiz dht inhibitör) Saç Dökülmesinde Etkisi

Alfatradiol ( Östrojen etkisiz dht inhibitör) Saç Dökülmesinde Etkisi

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  www.sacimindoktoru.com.png
Görüntüleme: 405
Büyüklüğü:  17.1 KB (Kilobyte)
ID:	501

17α-estradiol ismi verilen bu molekül alfatradiol olarak telaffuz ediliyor. Aslında bir östrojen yani esradiol türevi ancak ilginç olarak östrojen aktivitesi göstermiyor. Aslında dolaylı olarak anti androjen olsa da, androjen reseptörlerine bağlanmıyor. Ancak dht olarak kısaca isimlendiğimiz hormonun testesterondan çeviren alfa reduktaz enzimini ihhibe ediyor. Üzerine çalışmalar da yapılmış.

Pfizer in 103 hastada yaptığı çalışmada minoxil tedavisine eklendiğinde en büyük etkisinin saç dökülmesinin azalması ve stabil bir hale gelmesinde etkili olduğu görülmüş.

Aşağıdaki çalışmada ise cbo3o1 ve cypreteron acetat'ın saç dökülmesinde bbirbirleri ile karşılaştırmalı bir tablosu hazırlanmış. Saç kalınlığı, saç sıklığı ve özellikle çekme testlerinde dikkate değer bir sonuca imza atmış. Çalışmalarda bizim yaptığımız gibi çoklu etken kullanımı oldukça verimli olduğu ortaya çıkıyor. Bu etken el cranel isimli bir piyasa ürününde var ve eczanede bir ucuz versiyonu var mı hep birlikte araştıracağız.
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Screenshot_2014-09-12-11-03-43.jpg
Görüntüleme: 432
Büyüklüğü:  186.9 KB (Kilobyte)
ID:	502

Linkler :Comparison of the efficacy and safety o... [J Dtsch Dermatol Ges. 2007] - PubMed - NCBI
    Alfatradiol - Wikipedia, the free encyclopedia
    Konu Miracle tarafından (12.09.2014 Saat 11:04 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnız bu değerler gerçekse cb'nin inanılmaz bir etkisin var saça.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

miracle
    Guest
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız bu değerler gerçekse cb'nin inanılmaz bir etkisin var saça.
    Evet piyasaya çıkacağını ve çalışmaların yapıldığını okuyup daha önce konu olarak paylaştım. Ru58841 dan sanırım daha etkili ve yanetkisiz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    cb de nedir yahu. ne işe yarar. nerede bulunur.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cb de nedir yahu. ne işe yarar. nerede bulunur.
    RU gibi bir madde henüz yaygınlaşmış değil, araştırmalar RU'dan daha iyi olduğu yönünde fakat daha kullanan kimseyi görmedim.Bu arada akneye de çok iyi geldiği yönünde birkaç araştırma okumuştum zamanında.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hairlosstalk da bi baslikta gormustum kullanani,almandı galiba.Sanirim almanyada pantostin adinda bi ilac var ve iceriginde bu etken madde var.Adriano nickli arkadasimiz daha iyi aydinlatacaktir alman forumlarima hakim

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hairlosstalk da bi baslikta gormustum kullanani,almandı galiba.Sanirim almanyada pantostin adinda bi ilac var ve iceriginde bu etken madde var.Adriano nickli arkadasimiz daha iyi aydinlatacaktir alman forumlarima hakim
    şimdi netim çok uygun değil ama cb mi varmış bu ilaçta varsa kesinlikle getirtirim. Birde cb benzer moleküllü düşük ilacı var o olmasın ?

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi netim çok uygun değil ama cb mi varmış bu ilaçta varsa kesinlikle getirtirim. Birde cb benzer moleküllü düşük ilacı var o olmasın ?
    Oo yeni ilaç mı bakalım o ne yan etki yapacak

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bahsettiğim linki ekleyim hem siz hem de yabancı dili iyi olan arkadaşlar incelesin adam pgd2 inhibitörü de kullanmış + pantostin ve minoxidil.Bu arada pantostinde alfatradiol var demek istedim
    Azıcık ingilizcemle anladığım kadaryıla almanyada baya meşhur bu pantostin hem de topikal uygulamada. @adriano10 arkadaşımız bu konuda en iyi araştırmayı yapabilecektir kendisinin almancası iyi galiba
    Biraz daha baktım bu pantostini hap sanmıştım ben halbuki baya baya adamlar saç için topikal antiandrojen losyon yapmışlar hap falan değil yeni bi umudumuz var bakalım bizim ülkede hangi ilaçlarda var bu etken madde az araştıralım
    Exciting results from Minoxidil / Pantostin / Cetirizine
    Konu Tıbbiyeli tarafından (12.09.2014 Saat 22:45 ) değiştirilmiştir.

Cortexolone 17-Alpha Propionate

Finasteride'ten 2 kat daha iyi olduğu yazıyor.

Bu arada maddenin tam adı; Cortexolone 17-Alpha Propionate

http://www.cosmopharmaceuticals.com/~/media/Files/C/Cosmo-Pharmaceuticals/storage/BJD-20110608.pdf

Burada da sivilce tedavisinde tretin ile karşılaştırılıyor.

dehydrocholic asit-Diğer Organik Ara-ürün Kimliği:1912772311-turkish.alibaba.com veeeeeeeeee burada da satışı var.

Öncelikle;

Sonrasında;

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler