10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid gerçekten çokmu tehlikeli?

SaçımınDoktoru Üyesi

Finasterid gerçekten çokmu tehlikeli?

5mg veya androcur tarzı değil. Günlük 1mg finasterid çok mu tehlikeli arkadaşlar. Durumumu stabil yapıp 4-5 sene korumam lazım. Fin minox nizoral başlamayı düşünüyorum.

Finasteridi 1 kere aldım artık kalkmıyor diyende var 8senedir kullanıyorum çocuklarım oldu diyende. Dürüst olmak gerekirse 2-3 sene sonra başlamayı düşünüyordum ama çok geç olabileceğinden korkuyorum. Gerçekten çokmu tehlikeli arkadaşlar?

Yan etkisi olabilen bir şey sonuçta vücuttaki dht'yi baskılıyor dediğin gibi kişiden kişiye değişiyor yan etki durumu ama riski var. bence dht'yi topikal olarak saç derisinde baskılamak daha mantıklı çünkü oral yoldan alınan finasterid gibi ilaçlar saç derisindeki dht'nin %41 civarını baskılıyor yan etki riski de cabası bunun yerine ru gibi topikal ve yan etkisi olmayan bir etmen kullanmak daha mantıklı

SaçımınDoktoru Üyesi
    cinsel yönden en çok sıkıntı. herkeste aynı dozlarda değil tabi. dht ve testo oranına bağlı yan etki durumu. dht normalde düşükse finas sende harikalar yaratabilir. ama bazı kşilerde de yeterli olmayabilir. faydası çok büyük ( bende öyle en azından). başka ne kullandıysam finasın sağladığı iyileşmeyi malesef sağlamadı ama kararlılıkla devam ediyorum losyonlara da . finası da canım ne zaman saçtan yana sıkılırsa o zaman içiyorum . tabikide önerim bu tarz oral ilaçlara hiç başlamamandır... fakat sen saç problemini kafaya çok takıyosan seni mutlu edebilir...

SaçımınDoktoru Üyesi
    ben hiçbir yan etki görmedim. yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. kafamda da mucize yaratmadı ama durumu stabil hale getirdi. min+dut kullandığımı da belirteyim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kordinaryus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hiçbir yan etki görmedim. yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. kafamda da mucize yaratmadı ama durumu stabil hale getirdi. min+dut kullandığımı da belirteyim.
    ben daha başlamadım ama yan etki görüyor gibiyim. Finasterid diyince bir ağrı giriyor testislere. Ölüyor kuş hemen. Şaka gibi gelecek ama cidden 2-3gündür düşünüyorum bu olayı, değişik placeboo etkisi galiba. Hani kullandığımda da eskisi gibi arada ağrı girse bundan sanıcam belki.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yan etki yok... diye cumleye basladiysan zaten sende harikalar yaratamaz kardesim. Sende yan etki yapmamasi ya da ylsana yan etki yok gibi gozukmesi dht ve testo oranina bagli. Mesela bende dht ve testo zaten dusuk bide finas icince sac dokecek hormon kalmiyo. Finasterid hormon seviyelerine gore etki eder. Ama yuzde yuz herkeste bi sekilde minimumda olsa katki saglar. Neticede sacin belasi dht yi bloklar. Yan etkilerin hepsini gordum ben; testis agrisi, kasik agrisi, meni seffaflasmasi ve azalmasi, meme buyumesi, dalginlik, unutkanlik, libido dusmesi, erken bosalma, surekli uyuma istegi, halsizlik, sertlesememe.. daha cok ayrinti varda yaz yaz bitmez. Sonuc olarak bu ilac bende harikalar yaratti ama biraktim. Erkeklik mi sac mi dedim erkeklik agir basti...

Moderatör
    0.2mgye 1 mg arasında etki açısından fark yok gibi bir şey ama yan etki olayı acayip artıyor
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı izmir35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yan etki yok... diye cumleye basladiysan zaten sende harikalar yaratamaz kardesim. Sende yan etki yapmamasi ya da ylsana yan etki yok gibi gozukmesi dht ve testo oranina bagli. Mesela bende dht ve testo zaten dusuk bide finas icince sac dokecek hormon kalmiyo. Finasterid hormon seviyelerine gore etki eder. Ama yuzde yuz herkeste bi sekilde minimumda olsa katki saglar. Neticede sacin belasi dht yi bloklar. Yan etkilerin hepsini gordum ben; testis agrisi, kasik agrisi, meni seffaflasmasi ve azalmasi, meme buyumesi, dalginlik, unutkanlik, libido dusmesi, erken bosalma, surekli uyuma istegi, halsizlik, sertlesememe.. daha cok ayrinti varda yaz yaz bitmez. Sonuc olarak bu ilac bende harikalar yaratti ama biraktim. Erkeklik mi sac mi dedim erkeklik agir basti...
    ne kadar süre ile kullandınız?

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yan etki yaratmıyorsa etkide olmayan bir ilaç ayrıca kimi insanda yan etki olup kimisinde olmaması ilacı bırakınca herşey gerçekleşiyor. çünkü kullanırken bünye ilaca alışıyor esas olay bırakınca endokrin sistemi bozulabiliyor. "post finasteride syndrome" diye arat daha iyi anlarsın. Hiç bulaşma. Allah etmesi en ufak bir şeyde o kafandaki saçlarıda yolmaya kalkarsın.
    - Azelaik Asitli Minox
    - Miracle Losyon
    - Pazartesi ve Perşembe Konazol Şampuan

SaçımınDoktoru Üyesi
    ne kadar süre ile kullandınız?
    7 aya yakin kullandim.