Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid Losyon Hazirlama Yöntemleri

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Finasterid Losyon Hazirlama Yöntemleri

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  483733731.jpg
Görüntüleme: 309
Büyüklüğü:  52.9 KB (Kilobyte)
ID:	495

Bu konuda Minoxidil ve Ketoral krem ile Finasteride Losyon Hazirlama yöntemlerini anlatmaya calisacagim.

Daha önce Minoxidil`den bagimsiz olarak [B]Dutasterid [/B]Losyon Hazirlamaktan bahsetmistim. http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...ontemleri.html

Su an elimizde ;
    1-Invicible`nin Minoxidil+Dutasterid losyonu
    2-Minoxidilsiz Dutasterid Losyonlar
    var.

Yeni losyonumuzun icerigi ; minox+fin+ket seklinde olacak. **yöntem Almanca bir sac ekim/tedavi forumundan direk ceviridir, benim buldugum bir yöntem degildir**

YÖNTEM
    1.Adim : 6 ya da istege göre 7-8 adet 5 mg. Proscar tableti ezerek toz haline getirip sise ya da medikal bir plastik kabin icerisine atiyoruz. 100 ml. lik sise, losyon icin yeterli olacaktir.

2.Adim : 15 ml. etil alkol ya da 15 ml. izopropil alkol (izopropil alkol %99 degerde olmali, %98 veya %99,7 degerde olanlar medikal uygulamalar icin degildir)ekliyoruz ve CALKALAMIYOR SADECE HAFIF OLARAK SISEYI SALLIYORUZ ve 4-5 saat beklemeye aliyoruz. bekleme süresi sonunda siseyi yine hafiften salliyoruz, calkalamiyoruz.

3.Adim : 30 ml. minoxidil ekliyor ve yine siseyi hafif olarak salliyoruz. ve yine 4-5 saat beklemeye aliyoruz.

4.Adim : 15 gr. ketoral krem ekliyoruz ve pipet ya da temiz bir cubuk ile iyice karistiriyoruz. ve iliktan biraz daha sicak bir suda bekletiyoruz ve sogumaya birakiyoruz. soguduktan sonra losyon kullanima hazirdir.

*losyon tikanacagi icin sprey seklinde kullanilamayacagindan siringa ile uygulayiniz.
    ** 2 ml./gün seklinde uygulayabilirsiniz. losyon krem icerdiginden aksamlari uygulamak ve sabahinda saci yikamak yeterli olacaktir.
    Konu Miracle tarafından (11.09.2014 Saat 15:18 ) değiştirilmiştir.

Moderatör
    Denemeye baslamıslar mı sonuc fotografları vs var paylasmıslar mı

Almanya forumlarinda genellikle Minox, RU ve finasterid/dutasterid tablet olarak kullananlar var. yani kimse bir tek losyon kullanmiyor, ayrica Almanya`da fin ve dut receteli satiliyor bu sebeple bulmakta cok sorun yasiyorlar bulduklarinda da cekinmeden tablet olarak kullaniyorlar, bizdeki gibi yan etki takintilari pek yok. O sebeple sonuc fotograflari yaniltici olabilir, cevirisini yaptigim metni yazan arkadas losyon konularinda oldukca uzman, baska losyonlar yazip yayinliyor ben de burada paylasmaya calisacagim.

Moderatör
    Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya forumlarinda genellikle Minox, RU ve finasterid/dutasterid tablet olarak kullananlar var. yani kimse bir tek losyon kullanmiyor, ayrica Almanya`da fin ve dut receteli satiliyor bu sebeple bulmakta cok sorun yasiyorlar bulduklarinda da cekinmeden tablet olarak kullaniyorlar, bizdeki gibi yan etki takintilari pek yok. O sebeple sonuc fotograflari yaniltici olabilir, cevirisini yaptigim metni yazan arkadas losyon konularinda oldukca uzman, baska losyonlar yazip yayinliyor ben de burada paylasmaya calisacagim.
    araştırmaların almanya ayagı gibisin teşekkürler

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  483733731.jpg
Görüntüleme: 309
Büyüklüğü:  52.9 KB (Kilobyte)
ID:	495

Bu konuda Minoxidil ve Ketoral krem ile Finasteride Losyon Hazirlama yöntemlerini anlatmaya calisacagim.

Daha önce Minoxidil`den bagimsiz olarak [B]Dutasterid [/B]Losyon Hazirlamaktan bahsetmistim. http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...ontemleri.html

Su an elimizde ;
    1-Invicible`nin Minoxidil+Dutasterid losyonu
    2-Minoxidilsiz Dutasterid Losyonlar
    var.

Yeni losyonumuzun icerigi ; minox+fin+ket seklinde olacak. **yöntem Almanca bir sac ekim/tedavi forumundan direk ceviridir, benim buldugum bir yöntem degildir**

YÖNTEM
    1.Adim : 6 ya da istege göre 7-8 adet 5 mg. Proscar tableti ezerek toz haline getirip sise ya da medikal bir plastik kabin icerisine atiyoruz. 100 ml. lik sise, losyon icin yeterli olacaktir.

2.Adim : 15 ml. etil alkol ya da 15 ml. izopropil alkol (izopropil alkol %99 degerde olmali, %98 veya %99,7 degerde olanlar medikal uygulamalar icin degildir)ekliyoruz ve CALKALAMIYOR SADECE HAFIF OLARAK SISEYI SALLIYORUZ ve 4-5 saat beklemeye aliyoruz. bekleme süresi sonunda siseyi yine hafiften salliyoruz, calkalamiyoruz.

3.Adim : 30 ml. minoxidil ekliyor ve yine siseyi hafif olarak salliyoruz. ve yine 4-5 saat beklemeye aliyoruz.

4.Adim : 15 gr. ketoral krem ekliyoruz ve pipet ya da temiz bir cubuk ile iyice karistiriyoruz. ve iliktan biraz daha sicak bir suda bekletiyoruz ve sogumaya birakiyoruz. soguduktan sonra losyon kullanima hazirdir.

*losyon tikanacagi icin sprey seklinde kullanilamayacagindan siringa ile uygulayiniz.
    ** 2 ml./gün seklinde uygulayabilirsiniz. losyon krem icerdiginden aksamlari uygulamak ve sabahinda saci yikamak yeterli olacaktir.
    Teşekkürler aydınlatıcı paylaşımların için,en cazip yönü 2 ml/gün şeklinde uygulanabilir olması yeterli oluyor mu peki sadece akşamları uygulayıp sabah saçı yıkamış olsak.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler aydınlatıcı paylaşımların için,en cazip yönü 2 ml/gün şeklinde uygulanabilir olması yeterli oluyor mu peki sadece akşamları uygulayıp sabah saçı yıkamış olsak.
    tedavin yazili olan gibiyse yeterli olur. cünkü min+dut losyon da kullaniyorsun. ayrica ket+azel krem de var. bence aksamlari tek kullanim yeter.

Eline sağlık adriano alman ve dutch lar çok yenilikçi ve cesurlar. İng. Varsa da almanca kötü seni aktaracakların çok faydalı olacak.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kullanan oldu mu hiç böyle bir losyonu?

Yeni bir tedavi arayışı içindeyim de. Geçen sene Oral olarak Finasteridin baya bi faydasını görmüştüm ama yan etkiden dolayı bıraktım. Şimdi de topikal de olsa tekrar finasteridi denemek istiyorum.

2.olarak bu etil alkolü nasıl temin edebiliriz acaba ??

Teşekkürler şimdiden

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kimse kullanmadı mı bu losyonu daha önce

Ayrıca dediğim gibi etil alkolü nereden temin edebiliriz?

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    etkili bişey olmaz topikal finasteriden boşuna para ve emek harcamayın derim

Sayfa 1/2 12 SonSon