9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Kan bağışlamanın saç dökülmesine etkisi?

Yeni Üye

Kan bağışlamanın saç dökülmesine etkisi?

Kan bağışlamak saç dökülmesini hızlandırır mı iyi beslenemediğinden mütevellit saclarıb? Yoksa dht daha mı az etki eder bir miktar kan vücut dısına cıktığı icin? Fikirleriniz nelerdir?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hiiiic etki etmez.0. eger bi etkiden bahsedeceksek vucuttaki kani yeniledigi icin olumlu etkisi olur.
    Ama dedigim gibi paranoyaya gerek yok, sac uzerinde etkisi cok dusuktur dediginiz olayin.

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boş fanteziye gerek yok
    - Azelaik Asitli Minox
    - Miracle Losyon
    - Pazartesi ve Perşembe Konazol Şampuan

Yeni Üye
    Kan vermek vucudun eksilen kani tamamlamak icin yeni kan uretimine gecmesini sagliyacaktir taze kan bir cok fayda saglar ancak bunlar mukemmel etkiler degil yani saca veya baska yere yaratacaga etki buyuk farklar saglamaz sadece genel sagliginiza bir kac arti puan katmak gibi birsey tabi ornegin kan koyulugu olan hastalara duzenli kan vermeleri tavsiye edilmektedir taze kanin vucuttaki sirkulasyonu daha iyi oldugu icon o tur bir rahatsizlik varsa iyi gelir ama kan vermeyi bu kanla sifa bulucak insalari dusunerek yapmak lazim tabiki saca cok bi faydasi olmaz arkadaslarinda dedigi gibi .

Banned
    Bir miktar dht ve testo seviyesi de verdiğiniz kanla birlikte düşer; ancak vücut bu açığı hemen kapatır. Yani saçlara bizzat etkisi yansıyana kadar vücut eksikliği kapatmış olur. Ancak dolaylı yoldan mutlaka genel mekanizmaya faydası vardır. Bunları sıralayacak olursak;

* Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımı canlı tutulur.
    * Verilen kanın yerine, vücuttan genç hücreler dolaşıma katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur.
    * Kandaki yüksek yağ oranı düşer.
    * Kan bağışı kalp krizi ihtimalini azaltır.
    * Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.

Yeni Üye
    Yok ben düzenli olarak 18 yasından beri kan fazlalılığı nedeniyle bağışlıyorumda, iki gün önce bağışladım, dökülmem arttı o yüzden fikirlerinizi merak ettim.

Üye
    Ben saç dökülmesinin artacağını düşünüyorum. Saç derisi hiç hareket etmeyen bir bölge. Vücudunuzun herhangi bir yerine vurduğunuzda kanlanma nasıl artıyorsa hareket etmeyen bir deride kanlanma o kadar az olur. Elinizi yukarı kaldırdığınızda avuç içiniz beyazlıyor ve indirdiğinizde de hemen kanla doluyor. Kafa derisinin de kan dolaşımı buna benzer diye düşünüyorum. Amuda kalksak saç derisi kanla dolar. Vücudumuzda bir miktar kan eksikliği olduğunda ilk etkilenecek yer saç derisi olur diye düşünüyorum. Mesele demir eksikliği olduğunda vücut hayati olmayan bölgelerden kısarak oksijeni hayati olan bölgelere göndermeye başlar. Bu sebeple saç dökülmesi artar. Zaten asıl saç dökülmesi sebum ile birlikte saç kökünde biriken dht değil mi? Kan saç köklerine düzenli olarak gitse ve sebum olmasa dht nin orada birikemeyeceğini okumuştum bir yerde.

Stres de kan dolaşımını bozduğu için ilk etki ettiği bölge saç derisidir diye düşünüyorum. Kansızlığın stres yapması vs. Demir, vitamin eksikliği stres falan bu sebeplerin hepsi saçlı deriye kan gitmemesi ve kanın yeterli besleyememesi değil mi zaten? Dht kan basıncının az olduğu yerde sebum ile birlikte biriktiğini okumuştum. Benim tıp okumuşluğum falan yok ama kan vermek mantıken saç döker. Kan yoksa kan dolaşımı da yok. Kan dolaşımı yoksa saç büyümesi de yok bu kadar basit.

Yeni Üye
    Alıntı hawloo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben saç dökülmesinin artacağını düşünüyorum. Saç derisi hiç hareket etmeyen bir bölge. Vücudunuzun herhangi bir yerine vurduğunuzda kanlanma nasıl artıyorsa hareket etmeyen bir deride kanlanma o kadar az olur. Elinizi yukarı kaldırdığınızda avuç içiniz beyazlıyor ve indirdiğinizde de hemen kanla doluyor. Kafa derisinin de kan dolaşımı buna benzer diye düşünüyorum. Amuda kalksak saç derisi kanla dolar. Vücudumuzda bir miktar kan eksikliği olduğunda ilk etkilenecek yer saç derisi olur diye düşünüyorum. Mesele demir eksikliği olduğunda vücut hayati olmayan bölgelerden kısarak oksijeni hayati olan bölgelere göndermeye başlar. Bu sebeple saç dökülmesi artar. Zaten asıl saç dökülmesi sebum ile birlikte saç kökünde biriken dht değil mi? Kan saç köklerine düzenli olarak gitse ve sebum olmasa dht nin orada birikemeyeceğini okumuştum bir yerde.

Stres de kan dolaşımını bozduğu için ilk etki ettiği bölge saç derisidir diye düşünüyorum. Kansızlığın stres yapması vs. Demir, vitamin eksikliği stres falan bu sebeplerin hepsi saçlı deriye kan gitmemesi ve kanın yeterli besleyememesi değil mi zaten? Dht kan basıncının az olduğu yerde sebum ile birlikte biriktiğini okumuştum. Benim tıp okumuşluğum falan yok ama kan vermek mantıken saç döker. Kan yoksa kan dolaşımı da yok. Kan dolaşımı yoksa saç büyümesi de yok bu kadar basit.
    Bende de böyle oldu, ne hikmetse dökülmüyordu sac, minoxili bırakmıstım, daha canlı bile duruyordu ama kan bağısladım o ilk 3 gün günde 150 200 dökülmüştür rahat.o panikle minoxile tekrar döndük.

Arkadaşlar kan vermenin bu güne kadar herhangi bir zararını ne gördüm ne duydum vücuda bu kadar faydası olan bir şeyin saçta dökülme yapacağı bana mantıklı gelmiyor.

-Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur.-

-Kandaki yüksek yağ oranı düşer.

-Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.