Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 2 Ayda 5 Yıl Öncesine Dönüp , 5 Ay Sonra Saclari Tekrar Kaybetmek :(

Lightbulb 2 Ayda 5 Yıl Öncesine Dönüp , 5 Ay Sonra Saclari Tekrar Kaybetmek :(

Arkadaşlar herkese merhaba, foruma yeni üye olsam dahi Ocak 2016 dan sık sık ziyaret edip konuları takip ediyorum,

Yaşım 25, 18 yaşımdan beri saç dökülmesi illeti ile uğraşiyorum, Ocak 2016 da forumunuzla tanıştığım da kafamın vertex ten sakaklara olan bütün kısımda neredeyse hiç saç yoktu, daha önce birçok yağ, şampuan, sizinde tahmin edebileceğiniz gibi herseye umut bagladim fakat sonu hep hüsranla bitti, Hiçbir faydasını görmedim , çünkü sacimin dökülmesine neyin sebep olduğunu bilmiyordum, Tek düşüncem saçımın inanilmaz yaglandigi ve buna bağlı olarak döküldüğü idi,

Forumu okudukça @Muzdarip in tedavi yöntemini gördüm , Çok kararlıydım bu işi basarabilirdim, öncelikli işim saçlarımı 0 a vurdurdum, zaten yoktuda )

Agresif bir tedaviye başladım, Saç dökülmesi tamamen durmuştu , çünkü dökülecek saç kalmamıştı,

Min+dut , Miracl losyon, ketoral -azalderm-acnelyse krem Androcur 50 mg , biotin ve kozanol şampuan ,dermoroller

Androcur un nekadar zararlı , nelere sebep olacağı hakkinda oldukça bilgi sahibiyim fakat psikolojik olarak darmadağın özgüven olarak 0 durumdaydim, ister salaklık deyin ister dengesizlik ama kullandim

Tam 2 ay sonra , kafamin heryerinden saçlar çıkmaya değil adeta fiskirmaya başladı , normal bir şekilde değil muazzam şekilde saç çıkıyordu, nitekim 3 ayın sonunda saçlarım istediğim gibi oldu, ve bu foruma , yazarlara etmediğim dua kalmadı , inanılmaz mutluydum, jinekomasti başlamıştı , testo üretimi yoktu ama mutluydum işte..

Ve rehavete kapıldım, tedavide disiplinsizlestim, Androcur u 3 günde bir almaya başladım, min+dut haftada bir yapiyordum, kremler komple bırakıldı vs.. Androcur almaya devam ettiğim için saçların gitmeyecegini düşünüyordum, fakat öyle olmadi

1 temmuz itibari ile saçlarım nasıl çıktıysa öyle dökulmeye başladı , Avuç avuç...250 saç belkide fazlası dokuluyordu, tedavi sürecinde saclarimi çeksem dahi gelmiyordu, ama 1 temmuzdan sonra elimi her sacima surduumde avuç avuç saç geliyordu , hemen tedaviye tekrar başladım...

Delilik diyeceksiniz ama günde 200 mg androcur almaya başladım 2 sabah 2 akşam ...

Ama yinede durmuyordu dökülme , Çok değil 1 ay sonra vertex açıldı şakaklar geriledi dökülmey durduramıyordum.15 gün önce dökülme durmadasa yavaşladı , bayaaaaa yavaşladı, günde 10 tel e kadar, ama saçlar gitmişti artık tekrar gelmeleri gerekiyordu...

Saçlarımı tekrar 0 yaptım 3 gün once , şunda tedaviye tam gaz devam,

Sizlere sorum ,

1, neden bukadar hızla döküldü saçlarım, minoxtan mi , donguyemi girdi, androcur kullaniyordum nasıl döngüye gi di

2 yaklaşık 1,5 olmasına rağmen önceki aldığım etkiyi henüz alamadım, sizce ilk seferde aldığım sonuçları zamanla alabilirmiyim

Şimdiden çook teşekkür ederim

Telefondan yazdim , yazım hatalarim olduysa , lütfen maazur görün ..

SaçımınDoktoru Üyesi
    200mg androcur iki sabah iki aksam! Kafayi peynir ekmekle mi yediniz!

SaçımınDoktoru Üyesi
    tedaviden cok psikologa ihtiyaciniz var.

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    disiplini kaybetmenizden olmuştur bence kremler falan çok etki etmez sıradan minox döngüsüde olabilir ama düzenli olarak min dut miracle ketoral ve en azından 2günde 1 25mg andocur'a devam etseydiniz daha yumuşak bir geçiş yaşardınız.

kadın olma yolunda emin adımlarla ilerliyorsun tebrik ederim androcuru bu kadar yüksek oranda kullanan insanlar cinsiyet değiştirme ameliyatı geçiren erkekler. saç dökülmesi tedavisi en az yan etkiye yönelik bi tedavi olmalı üç tel saç için geri dönüşü olmayan yan etkiler sorunlar yaşamaktansa sıfıra vur saçını gitsin saçmalamaya lüzum yok ayrıca her şey saç değil şu dünyada ne aktörler ne para babaları var saçı olmayan milyon dolarları olan insanlar bunu kabulleniyor çok önemli bir şey olsa en iyi tedaviyi en iyi saç ekimini yaptırma imkanları olan onlar. evet saç dökülmesi hepimizin psikolojisini etkiler özgüvenimizi etkiler ama bununla bu şekilde başa çıkmak akıl işi değil bence de senin bir psikolog ile görüşmen gerekli.

SaçımınDoktoru Üyesi
    minox zaten ilk kullananalarda cok iyi etki yapiyor benim tek basina minoxla ilk dokulme donemimde kullandigimda inannilmaz iyi etki yapmisti tedavinde rehavete kapilmadan topikal olarak ta devam et. Androcuru azalt tabi losyonlara agirlik ver minox dongusu olmamasi icinde ayda bir dort bes gun birak tekrar basla. Panik yapma bu kadar psikolojik olarak nasil etkileddigini gayet iyi anliyorum. Bizde yasiyoruz ayni seyleri sakinles ve sitede takipte kal bizide haberdar edersin tekrar cikacaktir umitsiz olma
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tedavi kesilemez, sac kokleriniz dhtye duyarli.antiAndrojendozu dusurulebilir zamanla ama bilden kesilirse saclarda boyle ani dalgalanmalar yasarsiniz.
    200mg androcur tabii ki insanlik disi fakat psikologa gidin edebiyati bana biraz tiras geliyor sacin nasil ozguven kirdigini, moral bozdugunu hepimiz biliyoruz o yuzden cok yuksek doz oldugunu soyluyorum sadece.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beni özetlemişsin resmen. O tedaviyle yeni kafa bile çıkar ama rehavetten ziyade saçlı kafaya tedavi uygulamak zorlaşıyor ve bu tedaviyi ömür boyu sürdürmenin zorluğunu kendine benimsettiğin zaman dozları azaltma yada ara verme gereği duyuyosun. Ondan sonra bingo... Ramazan ayında androcuru bıraktım saçlarım geri gitti ama bu dönemde bile yine miracle losyon ve minoxu kullanıyordum. Onlar işime yarar diyordum ama olmuyor malesef. Benim de yine 1.5 ay felan oldu eskisi gibi tedavi uygulayalı ama hep geriye gidiyor. Minoxil etkisini kaybetmiştir diye düşünüp ona ara verdim 1 ay bırakıp tekrar başlayacam. 200 mg andro saçını aksine daha kötü yapar 50 mg devam et yine. Bu arada ben seni ilk defa görüyorum madem tedavimi taklit ettin irtibatta felan kalırdık hiç değilse birimiz bu işten zararsız çıkardı

SaçımınDoktoru Üyesi cgr159 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normalde forumda çok mesaj yazmam.. Ama buna nedense bişeyler yazmak geldi içimden..

Öncelikle kusura bakma dostum ama yaptığın tam bir (MAL) harekettir.. BEN Eylül'de Andracur ile 2.yılıma giricem daha en ufak bir sıkıntı yok buna cinsellik - jinekomasti gibi korkutuğunuz şeyler dahil.. Sen 3 ayda saç çıktı diye ilacı 3-4 günde 1 yaparsan o ilaçtan hiç birşey bekleme .. Ben 7 ay 50mg normal kullandım anca vucuda alıştı.. Sonrasında sabah 2 akşam 2 alman da ayrı bir salaklık onuda söylemeden geçemiycem..

Bu ilaca başlayan arkadaşlar şunu iyi bilmeli; 7 aydan önce işte 3 günde 1 alayım, arada hergün alayım diye yürürseniz sonunuzu gerçekten düşünmek bile istemiyorum.. Sadece içtiğinizle kalırsınız tabi bide muhtemelen jinekomastiyle..

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam günde 50de cok fazla
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

Sayfa 1/3 123 SonSon