Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçımı için nasıl bir tedavi önerirsiniz?

Yeni Üye

Saçımı için nasıl bir tedavi önerirsiniz?

Merhaba arkadaşlar, 1985 doğumluyum yani 31 yaşındayım, aşağı yukarı 20 li yaşlardan bu yana saçlarım dökülmeye başlamıştı ve iki yıl önce ye kadar bu dökülme normal seyrinde devam ederken, son iki yıldır bayağı hızlı bir şekilde kafamın ortası ve şakaklarım açılmaya başladı. Şu ana kadar hiçbir şey ne kullandım ne de araştırdım yani açıkçası hiçbir losyon, ilaç ve bu losyonların yapımlarını yahut nereden alıcağım konusunda hiçbir bilgiye sahip değilim. Eklediğim resimleri bugün çektim, tecrübeli arkadaşlarımdan nacizane ricam, öncelikle saçım ile ilgili yorum alabilir miyim, ne durumda? Bu saç tedavi yöntemiyle kırtarılabilri mi yoksa saç ekimi şart mı?şayet tedavi ile kurtarılabilecek isem nasıl bir tedavi/losyon,ilaç önerirsiniz ve bu önereceğiniz tedaviyi ne kadar süreyle kullanmam gerekir. Tekrar affınıza sığınarak ricada bulunuyorum, hiçbir bilgiye sahip değilim açıklayıcı biçimde cevaplarsanız bana yardımcı olursanız çok minnettar olacağım. Sevgi ve saygılar..
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi image.jpeg‎   image.jpeg‎   image.jpeg‎   image.jpeg‎   image.jpeg‎  

Yeni Üye
    Başta forum moderatörleri ve tecrübeli arkadaşlar olmak üzere bir çoğunuz aylardır yıllardır aynı sorulara aynı cevapları verdiğinizden dolayı gayet tabi bir bitkinlik bir bıkkınlık olmuş olabilir, kimsenin yardım talebime karşılık vermemesini buna bağlıyorum belkide aceleci davranıyorum bilemiyorum, neyse herkese teşekkür ederim yinede. İyi forumlar, iyi çalışmalar

Gerek yasimiz gerekse saclarimizin son durumu ayni olmasa da hemen hemen benzer durumda.. tedaviye 10 gun once basladim bende imzamdaki sekilde.. bekliyorum inaniyorum.. basli basina disiplin gerektiren isler.. tavsiyem bi 6 ay 1 sene kadar dene forumdan hikayeleri oku kendine tedavi olustur ve basla.. baktin olmuyor sonra ekim yaptirmaya karar verirsin.. ama forumdaki konulati iyi incele..
    Miracle Losyon (Sabah/Akşam)
    Dermaroller (Haftada 1 kere)
    Yeşil çay, Siyah Kuru Üzüm, Kabak Çekirdeği (Hergün)
    Orjinal Yılan Yağı (Haftada 1 kere)

SaçımınDoktoru Üyesi
    sevgili kardeşim aynı yaştayız . ben 1 senedir varolanı korumak adına tedaviler uyguladım ve şuan çok şükür geçen seneki halim gibiyim tedaviler düzenli olunca işe yarıyor. tabi sende şuan bayağ bi açıklık var. öncelikle miracle losyon, dermaroller, min-dut tarzı tedavileri öneririm. şahsen ben ilk oral tedaviyle başladım yani 1/5 proscar hap kullandım yaklaşık 7 ay (önermiyorum ama senin saçları toparlar) sonra yan etkilerden dolayı bıraktım. şuan miracle losyon kullanıyorum kör topal idare ediyorum şimdilik ama çok şükür şimdiki hal idare eder. umarım bu site sanada faydalı olur acil şifalar dilerim...

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba saç kaliteniz çok kötü olmasada çok zayıflamış sağ taraftan içeri doğru vurmaya başlamış saç dökülmeniz, miracle arkadaştan cellagence losyon rica edebilirsin onun haricinde olmazsa miracle losyon ve min dut kullan forumda nasıl hazırlandıklarına dair detaylı bilgi var bunlardan başka yaşam tarzımız diyetimizde saç dökülmesinde çok etkili yüksek şeker ve aşırı karbonhidrat içeren batı tarzlı diyet biçimi genetik saç dökülmesini hızlandırabilmekte tavsiyem üstteki söylediklerimi uygulamanız ve spor yapmanız insulin direncinizide arttırmaya önem verin saç dökülmesi yaşayan çoğu kişide insülin sorunuda mevcut olabilmekte. merak ettiğiniz birşey olursa sorabilirsiniz müsait olduğum kadarıyla cevap vermeye çalışırım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    toparlamasi icin agresif tedavi gerek bu sacin.
    Min-dut losyon, ketoral-azelderm krem ve dermaroller.
    Oral olarak da 1/5 proscar dusunebilirsiniz, gecmis olsun.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bana kalırsa tek başına Miracle Losyon yeter bu saça. Oral tedaviye şimdilik gerek yok yani 3-4 ay sadece Miracle Losyon kullanıp gözlemlenmesi lazım gelişmenin eğer yeterli değilse başka şeyler eklenebilir.

Yeni Üye
    İyi dilekleriniz ve zahmet edip bişeyler karaladığınız için teşekkür ederim arkadaşlar,

1- min- dut nedir nasıl hazırlanır?
    2-proscar nedir, 1/5 ne anlama geliyor yani bu proscar hap mı ve bu hapın 5 de birini mi kullanmak gerekli?
    3- dermaroller in bi zararı var mı? Şu an kullanmam zaruri mi? Kullanır isem günde/haftada kaç kez kullanmalıyım?
    4-cellagance losyonu miracle hocamızdan mı talep ediyoruz? Kendisi mi gönderiyor bize bu losyonu?

Cidesphere, izmir35(hemşerim),polikarpos,deathrow ve zer0 hepinize ayrı ayrı bir kez daha teşekkür ederim herkese acil şifalar diliyorum

1. http://www.sacimindoktoru.com/basari...nvincible.html min-dut hazırlanışı

2. Proscar finasterid içerikli bir haptır. 1/5 dediğin gibi 5 e bölüp hergün bir parçasını kullanmak gerekli..

3. Dermaroller ın hiç bir zararı yoktur. Kullanırsan tedavine yardımcı olur. Haftada 1 ya da 2 kullanım sıklığını kendine göre belirle.

4. Cellagance losyon miracle hocamızın geliştirdiği bir losyondur. Şu an için kendisinden temin edilebilir durumda. Hepimiz heyecanla bekliyoruz piyasaya çıkmasını
    Miracle Losyon (Sabah/Akşam)
    Dermaroller (Haftada 1 kere)
    Yeşil çay, Siyah Kuru Üzüm, Kabak Çekirdeği (Hergün)
    Orjinal Yılan Yağı (Haftada 1 kere)

Yeni Üye
    öncelikle geçmiş olsun inşallah en kısa sürede sonuca varırsınız
    1- Minoxidile dudasteride(dht inhibite) ilacı çözüp uygulamak kaç dut atıcagın sana bağlı
    2 - proscar(dht inhib) ilacı oral olarak 1 ilacın 5/1 i kırılıp
    3- dermaroller hiçbir zararı olmaz haftada 2 veya 3 defa kullanabilirsiniz
    Tedavinize düzenli olarak masaj eklemenizide öneriyorum uzun dönemde faydası görülecek bir yöntem

Sayfa 1/2 12 SonSon