Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 20 yaşinda kel kaldim!

Yeni Üye

20 yaşinda kel kaldim!

Abiler hepinize hayırlı günler...

Yıllardır genetik saç dökülmesiyle karşı karşıyayım. 14-15 yaşlarından beri bu durumu ciddi şekilde kafaya takıyorum. Ailemdeki erkeklerin neredeyse hepsi kel ancak hiçbirinin saçı benim kadar erken dökülmemiş. Sanırım küçük yaşlardan beri bu sorunu kafama takmam ve o süreçte gelişen bazı olumsuz olaylar saç dökülmesini iyice tetikledi. Yıllarca çeşitli forumlara konular açtım fakat tatmin edici bir çözüm üretemedim. Geçen sene; ''artık bir yerden başlamak lazım.'' deyip Minoxil aldım ancak onu da disiplinli bir şekilde uygulayamadım ve kutunun yarısında bıraktım. Sanırım onun etkisiyle de saçlarım bir hayli döküldü. Tepe'deki ve şakaklardaki açıklık ışık altında belli oluyor. Bu aya kadar biotin falan kullandım ancak bir işe yaramadı.

Ne zaman uzun süre görüşmediğim kişilerle bir yerde denk gelsem ilk tepkileri ; ''aaa saçların ne kadar dökülmüş!'' oluyor. Ne zaman berbere gitsem berberin ilk lafı ''kardeş bu yaşta bu saçlara ne yaptın?'' oluyor. (3-4 keredir aynı berbere gidiyorum, her defasında aynı soruyu soruyor. ) Buraya daha satırlarca şey yazabilirim ama fazla uzatmak istemiyorum. Dün gerekli malzemeleri alıp Miracle losyon hazırladım. (Doğru hazırladım mı bilmiyorum. Hapları Elseve'in içine attıktan sonra uyuya kalmışım, haplar içinde 13-14 saat bekledikten sonra süzdüm.)

Şimdi sizden istediğim Miracle Losyon'un yanına ek takviyeler önermenizi istiyorum. Krem, hap, şampuan vs. bugün gidip onları da alıp düzenli bir şekilde devam etmek istiyorum.

Fotoğraflar ;

http://ressim.net/img20160614033806-171291
    http://ressim.net/img20160623141611-171292

Hepinize şimdiden teşekkürler...

Bu arada geçen sene şubat ayında açtığım konuyu buldum. O zamanki fotoğraflarımı da eklemişim. Şimdi o zamanları arar oldum.

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...rum-vahim.html
    Konu adsız tarafından (13.07.2016 Saat 17:00 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Öncelikle geçmiş olsun abi inşAllah kısa sürede saçlarındaki seyreklik kapanır dökülmen durur.Bende 17 yaşındayım yavaş yavaş başladı bizde de bakalım nolcak sonu.Tabi şimdi forumdaki tecrübeli abilerimiz hocalarımız varken bana söz düşmez ama forumu hergün takip ettiğimden bişeyler kaptım bende
    Miracle losyonun yanında ketoral krem ve şampuan kullanabilirsin ve de hani hergün olmasa bile arasıra yeşil çay içebilirsin Testosteron seviyeni düşürür bu sac dokulmesinde faydali fakat diger konularda bilemiyorum bazi abilerimiz masaj yapmamizida oneriyo kan akisini hizlandirmasi icin böyle böyle ek tedavilerde var benim aklıma bunlar geldi.

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ketoral şampuan haftada 2 kullanabilirsin.
    Saçlarını elma seyreltilmiş elma sirkesi ile durulayabilirsin
    Krem olarak ketoral acneylse vltren kremlerden birini veya hepsini tek bir kapta karıştırıp uygulayabilirsin
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim aynı yaştayız benim de durum aynı senin gibi ailedeki herkes kel ama kimsenin saçı benim kadar erken dökülmemiş. Benim durum senden daha vahim. Bana kalırsa günde 1 minox ve günde 1-2 miracle losyon seni çok rahat toparlar 3-6 ayda. Hatta minoxa bulaşmak istemiyorsan sadece miracle losyon bile seni toparlar. 6 ay kullanıp duruma bak. Bir de her gün sabah-akşam 15-20 dk kafaya masaj yap yeter.

bundan sonra cinsel ilişkileri unutun en azından saçlarınız yeniden çıkana kadar oral androcur veya dutasterid kullanmanızı öneririm ben çünkü baya açılma var dediğim gibi cinsel ilişkiyi 1 seneliğine ara verin hatta hiç yapmayın çünkü ilaç bir süre sonra cinsel etkinin verdiğin dehidrotestestron fazlalığından dolayı ilacın etkisi bitiyor bu yüzden cinsel ilişkiyi tamamen kesmenizi öneririm hiç değilse 1-2 yıllığına ve oral haplar kullanmakta fayda var diye düşünüyorum tabi erken de olabilir çünkü yaşınız 20 daha gelişiminizi tam anlamıyla bitirmedi vücut o yüzden birşey diyemiyorum fakat miracle losyonu düzenli sabah akşam kullanınız b12 vitamin hapı da kullanmanızı öneririm tabi bunlar benim düşüncelerim işe yaramazsa suçlu olmayayım

Yeni Üye
    Alıntı Berk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun abi inşAllah kısa sürede saçlarındaki seyreklik kapanır dökülmen durur.Bende 17 yaşındayım yavaş yavaş başladı bizde de bakalım nolcak sonu.Tabi şimdi forumdaki tecrübeli abilerimiz hocalarımız varken bana söz düşmez ama forumu hergün takip ettiğimden bişeyler kaptım bende
    Miracle losyonun yanında ketoral krem ve şampuan kullanabilirsin ve de hani hergün olmasa bile arasıra yeşil çay içebilirsin Testosteron seviyeni düşürür bu sac dokulmesinde faydali fakat diger konularda bilemiyorum bazi abilerimiz masaj yapmamizida oneriyo kan akisini hizlandirmasi icin böyle böyle ek tedavilerde var benim aklıma bunlar geldi.
    Sağ olasın kardeşim. Yeşil çayı deneyeceğim. Ketoral kremi de bugün aldım.

Alıntı Ender60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ketoral şampuan haftada 2 kullanabilirsin.
    Saçlarını elma seyreltilmiş elma sirkesi ile durulayabilirsin
    Krem olarak ketoral acneylse vltren kremlerden birini veya hepsini tek bir kapta karıştırıp uygulayabilirsin
    Ketoral'ın kremini aldım, yarın gidip şampuanını da alayım. Birde şampuanların hiçbir etkisi yok ama günlük bir şampuan önerme şansınız var mı? Miracle losyon'u süzmeden önce 12-13 saat bekledi uyuya kaldığımdan dolayı, genelde kokusundan şikayet ediliyor ama ben kokusundan hiç şikayetçi değilim. Acaba fazla beklemesi losyonu bozmuş olabilir mi?

Alıntı Zer0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim aynı yaştayız benim de durum aynı senin gibi ailedeki herkes kel ama kimsenin saçı benim kadar erken dökülmemiş. Benim durum senden daha vahim. Bana kalırsa günde 1 minox ve günde 1-2 miracle losyon seni çok rahat toparlar 3-6 ayda. Hatta minoxa bulaşmak istemiyorsan sadece miracle losyon bile seni toparlar. 6 ay kullanıp duruma bak. Bir de her gün sabah-akşam 15-20 dk kafaya masaj yap yeter.
    Usta minoxa bulaşmak istemiyorum dediğin gibi. İnşallah Miracle losyon ile disiplinli bir tedavi uygulama istiyorum.

Alıntı ahmetk254 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bundan sonra cinsel ilişkileri unutun en azından saçlarınız yeniden çıkana kadar oral androcur veya dutasterid kullanmanızı öneririm ben çünkü baya açılma var dediğim gibi cinsel ilişkiyi 1 seneliğine ara verin hatta hiç yapmayın çünkü ilaç bir süre sonra cinsel etkinin verdiğin dehidrotestestron fazlalığından dolayı ilacın etkisi bitiyor bu yüzden cinsel ilişkiyi tamamen kesmenizi öneririm hiç değilse 1-2 yıllığına ve oral haplar kullanmakta fayda var diye düşünüyorum tabi erken de olabilir çünkü yaşınız 20 daha gelişiminizi tam anlamıyla bitirmedi vücut o yüzden birşey diyemiyorum fakat miracle losyonu düzenli sabah akşam kullanınız b12 vitamin hapı da kullanmanızı öneririm tabi bunlar benim düşüncelerim işe yaramazsa suçlu olmayayım
    Estağfurullah, neden suçlu olasınız ki... Teşekkürler tavsiyeler için. b12 vitamini geçen sene kullanmıştım, yeniden başlayacağım.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnşallah minoxsuz kurtarırsın bu saçı. 6-7 ay dene olmazsa başlaman şart gibi gözüküyor.

Edit: Ketoralin kremini al ama şampuanını alma. Şampuan olarak nizorali al etken madde aynı olsa da nizoral bariz daha iyi. Dinle beni pişman olmazsın
    Konu Muzdarip tarafından (14.07.2016 Saat 01:31 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ya arkadaşım çocuğa niye androcur,dutasterid öneriyorsun ya. Çocuğun karaciğerini iflas ettirmek mi istiyorsun. Tamam oral yoldan takviye en az topikal kadar hatta belki ondanda önemli ama o kadarda ileri gidecek kadar değil be. Yeşilçay,soya,kabak çekirdeği yağı kullanabilirsin kardeşim. Topikal olarakta soğan,sarımsak suyu.

SaçımınDoktoru Üyesi yasin5306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben tedaviye başladığımda senden daha kötüydü saçlarım imzamdaki tedaviyi öneririm Minox bende egzama yaptığı için bıraktım. Minox içine 10 dut atabilirsin yada alternatif tedaviler forumda mevcut
    Tedavim:
    Miracle Losyon Sabah-Akşam 100ml içine 1 kutu aldoctone yarım kutu diane35 1 dekort (08.09.2016)
    Dermoreller 540 iğneli 1mm gün aşırı (22.08.2016)
    60 gr elseve+3 gr saf minoxil+Avodart(24.09.2016)
    Proscar 1/5 (03.10.2016)

Yeni Üye
    Miracle losyonu 3 gündür ketoral krem ile birlikte düzenli olarak kullanıyorum. Bunun yanında 5mg biotin alıyorum.

Nizoral şampuan da ekleyeceğim tedaviye.

Sizin başka önerileriniz var mıdır?

Sayfa 1/2 12 SonSon