4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Topikal kullanımda jinekomasti,östrojen fazlalığı yanetkiler

Topikal kullanımda jinekomasti,östrojen fazlalığı yanetkiler

Merhabalar tedavimde 7.ayıma girdim. Tedavime miracle losyon, minoxil+dutas, ketoral, acnelyse krem, nizoral, demoday, bol miktarda yeşil çay şampuan olarak başladım. Başlangıç noktamdan çok da iyi duruma geldim o yüzden saçımındoktoru ailesine, sitedeki arkadaşlara ve miracle hocaya minnettarım saç dökülmesi psikolojisiyle baş etmeme yardımcı olmanın ötesinde gerçek çözümler sundukları için teşekkür ederim. Problemim4.aydan itibaren yan etkiler başladı yat etkilerim bilindik göğüste şişme, bacaklarım basenim aşırı derece kalınlaştı vücudum orantısızlaştı, kilo aldım, düzenli spor yapan birisiyim kas kayıpları yaşadım(http://www.endokrinoloji.com/ostrojentestosteron.html, http://www.uzmantv.com/ostrojen-horm...nlara-yol-acar burada belirtilen nedenler). 4.ay yeşilçayı vs. kestim.5. ay minu dutsuz kullanmaya başladım.Geçen ay da 3 kutu aldactone, 1 kutu diane, allerset, ve dekort şeklinde dozunu arttırdım miracle losyanu 1,5 aldactone, yarım kutu diane, allerset, dekort şeklinde hazırladım. ve bu süre içinde düzenli ve bilinçli olarak kilo vermeye basenlere inceltmeye falan çalıştım ama düzenli rejime spora rağmen çok fazla ilerleme kat edemedim vücudum orantısız şeklini koruyor. ben etkenleri kullanmadan önce bunları bilerek kullanmaya başladım pişman da değilim. Fakat yan etkileri daha aza indirmek için yardımınıza ihtiyacım var. sitede tamoxifen gibi etkenler öneriliyor bu konuda en fazla 2 kullanacağım bir kanser ilacını 2-3 aydan fazla oral yoldan kullanmak sürdürülebilir gelmiyor bana o yüzden etken değiştirme konusunda ne yapabilirim elimde 1 aylık ru var masaja başlayacağım bana neler önerirsininiz? oral yoldan bir şey kullanmamama rağmen sanırım bünyeden kaynaklı. yaşım 21
    başlangıç: 11 şubat 2016
    yaş 24
    günde 2 kere miracle losyon
    günde 2 kere min+dut
    günde 2 kere ketoral krem
    haftada 2 kere nizoral şampuan
    hergün solgar 50 mg biotin
    destek; yeşil çay,kuru üzüm,çiğ kabak çekirdeği
    04.04.2018
    şimdilik sadece cell, nizoral şampuan kullanıyorum.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla çözümü basit gidip detaylı bir kan-hormon tahlili yaptırıyorsun ne var ne yok ortaya çıkıyor. Basenlerimi eritemiyorum diye östrojen fazla olacak diye bir şey yok, yağ yakımı sporla olmaz, hatta sporla alakası bile yoktur.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, aynı sorun tedavimin 4.-5. aylarında banada oldu. Ancak ben oral antiandrojen ilaç da alıyordum. Basenler şişti elim yüzüm her yerim şişti. Jineko da olmuştum ama ilacı 10-15 gün arayla bi kaç kere bıraktım hem jineko azaldı hem şişlik geçti. Ben bunu vücudun tolere etmesine bağlıyorum. Kaldı ki siz oral ilaç da almıyorsunuz zamanla o şişlikler geçip, vücut eski halini alacaktır diye umut ediyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    [QUOTE=Muzdarip;53997]Merhabalar, aynı sorun tedavimin 4.-5. aylarında banada oldu. Ancak ben oral antiandrojen ilaç da alıyordum. Basenler şişti elim yüzüm her yerim şişti. Jineko da olmuştum ama ilacı 10-15 gün arayla bi kaç kere bıraktım hem jineko azaldı hem şişlik geçti. Ben bunu vücudun tolere etmesine bağlıyorum. Kaldı ki siz oral ilaç da almıyorsunuz zamanla o şişlikler geçip, vücut eski halini alacaktır diye umut ediyorum.[/QUO

hocam su anki durumunuz nasil sac konusunda bir ara dokulmeden bahsediyordunuz konunuza son guncel halini koyarsaniz sevinirim. Ilerlemeyi gormus oluruz. Bu oral ya da topikal antiandrojen ilaclari kullanirken ara vermek sart vucud normal calismasina devam edebilmesi icin asiri ostrojen birikimi dogal olarak vucudnuz kadin gibi davranislar gosterecek ozellikle yag birikmesi ve vucud ve yuzdeki yag dagilim sekli translarda gorulen sekliyle yuzlerindeki yag dagilim sekli degistigi icin daha oval yuz hatlari olabiliyor. Vucudunuzu ve kendinizi en iyi siz taniyabioirsiniz ters giden birseyler oldugunu dusundugunzde ilaci kesin normale donecektir
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.