Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
68 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Finasterid kullanımı sonucu kalıcı cinsel yan etki çalışması

Yeni Üye
    oral ilaç kullanarak az yada çok yan etki yaşanacağı kesin. hatta bazı kişilere göre dht hormonunu baskılayarak vücudun biyolojik dengesini bozup çalışma sistemini etkileyecek kadar kalıcı hasar yarattığı düşüncesi hakim. peki topikal olarak ilaç kullanmanın amacıda zaten dht yi baskılamak değilmi? dolaylı olarak aynı sonuca varmıyormu? yanlış anlamayın sadece aklımı fazlasıyla kurcaladığı için soruyorum. topikalin etki etmesi için bir şekilde vücuda yayılması lazım diye düşünüyorum bence yan etki göstermesi sadece biraz daha zaman alır

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı exfobis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şunu atlıyorsunuz bu tarz ilaçlar gentoksiktir epigenetiğimizle gelecek nesile iyi şeyler aktarmıyorsunuz. doktor arkadaşlar söylesin bana genotoksik ilaçların geri dönüşü nedir.
    peki hocam bütün mesajlarınızı okudum, finasteride sakıncalı diyoruz. o zaman öner erkan tarzı veya prens william tarzı geniş alanda agresif saç dökülmesini 20 yaşında yaşamaya başlayan biri nasıl bir yöntem izleyebilir? ne tavsiye edersiniz? (kabullen kafayı kazıt dışında)

yani 20 yıldır uygulanan fda onaylı 2 tedaviden biri olan finasteride'i çıkarırsak agresif bir dökülmeye karşı koyamayız. lokal yöntemler bir yere kadar. finas masum demiyorum ama her etkinin ve etkenin karşılık olarak vücutta bir tepki yaratacağını hesaba katarsak finas kötünün iyisidir. onaylanmıştır, güvenilirdir. bu gün sıradan bir ağrı kesicinin bile prospektüsüne baksak ölümcül yan etkiler sözkonusu. finasın da bir takım yan etkileri var ve göze alınabilir oranlarda. olmasa zaten fda onay vermez, verdiyse de 20 yılda onayı geri çekerdi. %1'lik ihtimal içeren veya 10 kişi ile yapılmış çalışmaların sonucuna göre finası aklamak da karalamak da pek doğru olmaz gibi geliyor bana.

2-3 farklı doktor tavsiye etmesine rağmen, bi çok yeri okumama rağmen içime sinmedi ve finasteride kullanımına 1 yıldan fazla geç başladım. keşke direkt başlasaydım diyorum şimdilerde. neyse ki elimde olanı korumaya yardımcı oldu. ve hiçbir gözlenebilir yan etki görmedim. bir müddet daha finasteride temelli tedavilerle yol almaya kararlıyım. 5 yıl sonra histogen mi olur, replicell mi olur, şimşir tarak mı olur bilemiyorum.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hamile bayanin dokunmamasi gerektigini biliyorum. Benim anlatmak istedigim ilaci belli aralıklarla kullanipta çocuk düşünen kişinin ilaci birakip sorun yasamamasi..yani vurgum ise kullanmak isteyenler surekli degilde 3 ay da bir 20 gun birakmasi gibi..tabi herkesin kendi tercihi isteyen kullanır isteyen kullanmaz.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kordinaryus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki hocam bütün mesajlarınızı okudum, finasteride sakıncalı diyoruz. o zaman öner erkan tarzı veya prens william tarzı geniş alanda agresif saç dökülmesini 20 yaşında yaşamaya başlayan biri nasıl bir yöntem izleyebilir? ne tavsiye edersiniz? (kabullen kafayı kazıt dışında)

yani 20 yıldır uygulanan fda onaylı 2 tedaviden biri olan finasteride'i çıkarırsak agresif bir dökülmeye karşı koyamayız. lokal yöntemler bir yere kadar. finas masum demiyorum ama her etkinin ve etkenin karşılık olarak vücutta bir tepki yaratacağını hesaba katarsak finas kötünün iyisidir. onaylanmıştır, güvenilirdir. bu gün sıradan bir ağrı kesicinin bile prospektüsüne baksak ölümcül yan etkiler sözkonusu. finasın da bir takım yan etkileri var ve göze alınabilir oranlarda. olmasa zaten fda onay vermez, verdiyse de 20 yılda onayı geri çekerdi. %1'lik ihtimal içeren veya 10 kişi ile yapılmış çalışmaların sonucuna göre finası aklamak da karalamak da pek doğru olmaz gibi geliyor bana.

2-3 farklı doktor tavsiye etmesine rağmen, bi çok yeri okumama rağmen içime sinmedi ve finasteride kullanımına 1 yıldan fazla geç başladım. keşke direkt başlasaydım diyorum şimdilerde. neyse ki elimde olanı korumaya yardımcı oldu. ve hiçbir gözlenebilir yan etki görmedim. bir müddet daha finasteride temelli tedavilerle yol almaya kararlıyım. 5 yıl sonra histogen mi olur, replicell mi olur, şimşir tarak mı olur bilemiyorum.
    FDA şirketi finans kapitelindir FDA onay verdiği ve çok pardon dediği olay var. 20 yaşındaki agresif dökülmelere arge çalışmalı işte bu konularada daha doğal yönden neler yapılabilir ben bu yüzden bu sitedeyim.

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    Lokal fin dr wt ayni yanetki potansiyeli demekte ki topikali yapan kendisi ...
    Konu tosun.t tarafından (06.07.2016 Saat 18:34 ) değiştirilmiştir.
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

SaçımınDoktoru Üyesi
    finası sürekli kullanlara önerim suyu bol için sporu bol yapın yan etki ciddi anlamda azalıyor tabikide aralıklarla kullanılmalıdır.bu ilaç çok uyku kasxlarda gerilme varsa duraklama zamanı gelmiştir demektir.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    @tosun.t iyi ki bu forumda varsın. Peki, topikal kullanımda (Minoxidile 15, 20 adet Dut) bir zararı olur mu sizce? Tavsiye ediyor musun?

Cinsel ilişki saç dökülmesini arttırır mı arkadaşlar :?

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gunners37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cinsel ilişki saç dökülmesini arttırır mı arkadaşlar :?
    Arttırmaz saç dökülcek diye yapmıyakmı yani sıkıntı olmaz merak etme
    - Azelaik Asitli Minox
    - Miracle Losyon
    - Pazartesi ve Perşembe Konazol Şampuan

testesteron hormonu maximuma ulaşıyor mu ?

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon