Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 5 yıllık sperm analizim

5 yıllık sperm analizim

Arkadaslar merhaba. Telefondan yaziyorum; 31 yasindayim 7 senedir sac dökülmesi yasiyorum. Sac dokulmesi tedavime ilk 26 yasinda basladim. Ondan once sacima hic bisey surmemistim.
    25 yasimda varikosel ameliyati oldum. Oncesindeki degerleri hatirlamiyorum ama doktor gayet iyi demisti. Varikosel Sadece sekil itibariyle rahatsizlik veriyordu.
    Ameliyattan sonra sperm degerlerim
    Toplam 690milyon
    Ileri hareketli yuzde 75
    Morfoloji yuzde 55 idi
    Bikac sene sonra sac dokulmem artinca antiandrojenlerle tanismaya basladim. 8 ay hergun 1/4 proscar kullandim
    Herhangi yan etkisini hissetmedim fakat olumlu bir etkisinide hissetmedigim icin biraktim. Saw palmetto cinko b12 biotin tarzi vitaminler oral desteklerimdi...
    Topikal destege miracle losyonla basladim yaklasik 6 ay duzenli kullandim saclarimda sabore oldugundan midir anlamadim bana fayda etmedi pek, 1 tupte callagence kullandim. Ara sira minox ara sira diger urunler...
    29 yasimda sperm degerlerimi olcturmek icin sperm testi yaptirdim. Yaptirdigim kurum ilk yaptirdigimla ayni kurum.
    Sonuclar beni cok sasirtti.
    Toplam sperm sayisi 359
    Ileri hareketli 39
    Morfoloji 3 idi
    Gercekten bu kadar neden düştü anlayamadim. Doktor astenoterospermi teshisi koydu. Vitamin takviyesi verdi 3 ay boyunca kullan sonra tekrar test yapacaz dedi. 3 ay kullandim fakat sorumsuz biri oldugum ve umursamadigim icin yaklasik 9 ay sonra tekrar test icin gittim
    Test sonuclari:
    Toplam sperm sayisi 276
    Ileri hareketli 51
    Morfoloji 3
    Sperm sayisi dussede ileri hareket sayisinin artmasi olumlu fakat morfolojinin degismemesi olumsuzdu benim icin.
    Erkek kisirlik sebeplerinin en basinda sperm morfolojisinin bozuk olmasi geliyor. 1 senede zerre oynama olmamis. Gercekten hayretler icerisinde kaldim. En son testi 6 ay ince yaptirmistim. Ramazandan sonra tekrardan yaptıracağım.
    Doktora sebebini sorduğumda antiandrojenin buna sebep verebilecegini soyledi. Fakat kesin konusmadi. Benim kafa karistigi icin gecen seneki sonuclardan beri antiandrojen kullanmiyorum. Gerci son testte etki eder belki artar diye niyetlendim herhangi bir degisiklik olmamis. Evet arkadaslar sizler bu konuda ne dusunuyorsunuz. Antiandrojen kaynakli morfolojide dusme soz konusu olabilir mi?
    Sizden ricam bayramdan sonra sperm testi yaptirmaniz ve burada bu konu altinda paylasmaniz. Bu benim sperm testim icinde bana fikir verecek bir gelisme olacaktir.

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konununtakip edeceğim bende 2 sefar varilosel ameliyatı oldum çok ilaç tedavi kullandım saç için hiç biri fatda etmedi sperm testini bende yaptracm

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Sperm üretimi doğrudan DHT ye bağlı, oral finasla düşmesi normal, sıkıntı finası bıraktından sonra dğerlerin tekrar yükselişe geçmeyişi.Bazılarında kalıcı yanetki olabiliyor buda finasın ne kadar tehlikeli bir ilaç olduğunu gösteriyor.
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

SaçımınDoktoru Üyesi
    keçi boynuzu pekmezi özünü en az 3 ay kullan e vitamini takviyesi al.bir şey kullanma saç için.İnci badem cevizi karıştır ye.Sonra 3 ay sonra tekrar test yaptır.sonra dua edersin bana.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 aylık topikal losyonla o kadar düşmesi biraz zor. yüksek ihtimal finas kaynaklı sendeki düşüş, şifalar..
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Yaklasik 2 aydir keciboynuzu ozu kullaniyorum. Ramazanda her gece 1 tatli kasigi corek otunu kahve ogutucude ogutup uzum cekirdegi tozu ve isirgan tohumu yagiyla karistirip macun kivamina getirip yiyorum. Hemen Ardindan 2 ceviz ve bir avuc gojy berry yiyorum. En son solgar kalsiyum magnezyum cinko hapini içiyorum. 30 gun aksatmadan bu sekilde devam ettim. bunu yaklasik 1 ay daha kullanip test yaptiricam. Insallah degerlerim duzelir. Sperm morfolojisi cok onemli. Su an yuzde 3. Yani uretilen spermin yuzde 97 si bozuk. Yuzde 3 u normal. Kruger degerlerinde yuzde 4un altinda oldugu zaman cok büyük sikinti...
    Internette bu konu genellikle kadinlarla alakali forumlarda ele alınmış. Morfolojinin yükseltmesi cok zor diyorlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    bence topikal olanlarıda dikkatli ayarlamak lazım oranlarını bu ilaçlar topikal nufus gücü nasıl çok soru var ve oral olarak kesinlikle antiandrojen kullanma derim keçiboynuzu özü ama piyasada şuan kaliteli bir keçi boynuzu özü yok olursa ben sana yazarım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Topikal miracle da yan etki yapmıştır. Ben kullandığımda 2-3 gün testis ağrısı olmuştu bırakmıştım korkup. Her zaman derim tedavilere başlamadan önce sperm ve hormon testi yaptırın. 3 ay kullandıktan sonra tekrar yaptırın ki yan etki yapıyor mu yapmıyor mu görürsünüz.

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    testosterona filanda baktırdınız mı hiç?

Testesterona baktirdim testesteron normal degerlerde... Keciboynuzu özünü eczaneden satin aliyorum soguk pres tadi da gayet guzel...
    Arkadaslar topikalde olsa oralda olsa dogal olmayan sekilde vucuda giris yapan maddeler var. Uzun zamandir kullananlar en azindan sperm testi yaptirip durumlarini kontrol ettirsin. 15 gun önce devlet hastanesinde enfeksiyon bolumundeki. doktora gidip bana mini check up yapar misiniz dedim.
    Kan degerlerim normaldi. Idrar tahlilimde enfeksiyon cikti. 160 mg genta antiniyotik verdi 8 gun popodan igne oldum. Acikcasi idrar yolu enfeksiyonu olmusum ve herhangi bir belirti bile gostermemisti. Keyfekeder yaptirdigim tahlilde enfeksiyon oldugu cikti. Velhasil diyecegim sudur ki bizler yasaminin bir bolumunde antiandrojen kullanan kisileriz. Arada kan sperm hormon degerlerini test ettirmemizle vucudumuzun antiandrojenlere tepkisini olcmemizde fayda olacagi kanaatindeyim.

Sayfa 1/3 123 SonSon