Sayfa 3/3 İlkİlk 123
22 sonuçtan 21 ile 22 arası

Konu: 5 yıllık sperm analizim

Eleanor kardesim cok tesekkur ederim. Aynen dediklerinin birkismini kullaniyorum. Sigara alkol zaten yok. 2 aydir spor yapmiyorum ama spor gecmisim var. Tekrar gidecem kismetse...
    Arkadaslar cinsel acidan herhangi bir sikintim yok. Testesteron duzeyim normal. Sadece su anki en son sorun sperm morfolojisinin cok düşük olmasi... Eger ki varikosel gecmisim olmasaydi belkide bunun farkina varmicaktim. Sizlerde mutlaka sperm testi yaptirin. Ozel hastanelerde 100 tl fiyati var

SaçımınDoktoru Üyesi
    bende geçen sene yaptırmıştım ;sperm sayısı 35 milyon çıkmıştı . normal morfoloji yüzde 5 .krueger yöntemınde 4 in altı sıkıntı yaratıryormuş.
    bu yüzden benım 5 in altı olmaması lazım bu yüzden çeşitli önlemler alıcağım belli dönemlerde e vitamını (tokoferol),folik asit takvıyesi
    keçi boynuzu kürü nu yılda 3-4 kere uygulamaya çalışacağım meyvesını de tüketmeye çalışacağım.çinko kaynağı olarak çiğ ayçekırdeği,gene belli zamanlarda çakşır suyu kürü.
    bitkısel gingseng belli donemlerde olablir .
    bozkırlı arkadaşımızn dediği gibi şu testi yılda 1 kere yaptırmakta fayda var.şimdiden önlem almakta fayda var.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123