Sayfa 1/5 123 ... SonSon
47 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç ektirme sürecim ve hayalkırıklığı

Saç ektirme sürecim ve hayalkırıklığı

Merhabalar. Saçımın doktorunu yaklaşık 8 aydır takip etmeye çalışıyorum. Öncelikle çok düzeyli bir grup. arkadaşlar ciddi emek veriyor. herkese çok teşekkür ederim. Benim hikayeme gelecek olursak, yaşım 37. 14 yaşımda saçlarım dökülmeye başladı. Baba tarafımda genetik yatkınlık var. 20'li yaşlarda çok ciddi bir saç dökülmesiyle karşı karşıya idim. Bu dökülme sürecinde defalarca saçımı usturaya vurdum. Saçımı kısa kestim. Yumurta,zeytinyağı,sarımsak,badem yağı karışımlarını denedim, hiçbiri fayda vermedi. Keşke saçımın doktoru forumu 20 sene önce olsaydı, saç ektirme işlerine hiç bulaşmazdım. Genç arkadaşlar çok şanslısınız. En sonunda bir tanıdığımın vasıtası ile saç ekimine karar verdim. 2011 de ilk saç ekimimi oldum. Başarısız oldu. 2.ciyi ücret almadan 1,5 sene sonra yaptılar. Oda pek başarılı olmadı. 3. yü 2014 Nisan'da oldum. Bir tanıdığımın saç ekimini başarılı buldum. Onun saç ektirdiği yerde saçımı ektirdim.Son ekimde hedef ön tarafı sıklaştırma ve asıl hedef tepe noktasıydı. Özellikle tepe noktası başarısız oldu. Şimdiki aklım olsa o dönemler böyle bir forumla karşılaşsam saç ektirmez buradaki alternatif tedavileri denerdim. Ayrıca son ektirdiğim yer beni başarılı olacağına inandırdı. Mahkemeye vermeyi düşündüm ayrıca mahkeme avukat için masraf yapmak istemedim. Eğer bu konuda da yol gösterirseniz sevinirim forumun değerli yöneticileri ve değerli arkadaşları.

Bende saçları 20 yıldır dökülen biri olarak imzamdaki tedavimi ciddi olarak 15 gündür uygulama başladım. tedavimin abartılı ve saçma olan kısımları varsa uyarmanızı rica ederim. Sonuçlarımı düzenli olarak paylaşmaya çalışacağım. Belki benim gibi saçlarının dökülmesi uzun yıllara dayanan arkadaşlar için iyi sonuçlar alırsam umut olurum. Şakak ön tarafta bazı çıkışlar gözlemlemeye başladım. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Aşağıdaki ufak ilk 2 resim saç ekiminden 3 sene önceki halim.

Daha sonraki 2 resim 2. saç ekiminden sonraki halim.

Daha sonraki 6 resimde 3. saç ekiminden sonraki halim.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 2.jpg‎   1.jpg‎   3.jpg‎   4.jpg‎   IMG-20160630-WA0022.jpg‎   IMG-20160630-WA0024.jpg‎   IMG-20160630-WA0025.jpg‎   IMG-20160630-WA0026.jpg‎   IMG-20160630-WA0027.jpg‎   IMG-20160630-WA0028.jpg‎  
    Konu ultraslan tarafından (07.07.2016 Saat 08:39 ) değiştirilmiştir.
    TEDAVİM : MİRACLE LOSYON İÇİNE (SADECE DEKORT AMPUL YOK) YARIM ŞİŞE MİNOXİL , 5 ADET EVİN AMPUL , 5 ADET BEPANTHEN AMPUL.

KULLANDIĞIM KREM İÇERİĞİM: LE PETIT MARSEILIAIS VÜCUT SÜTÜ İÇİNE KETORAL KREM , AZELDERM KREM , BEPANTHEN KREM ,YARIM ŞİŞE MİNOXİL,

5 ADET EVİN AMPUL , 5 ADET BEPANTHEN AMPUL VE BİRAZDA MİRACLE LOSYON.

AKLIMA GELDİKÇE KARANFİL KÜRÜ.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üst tarafa ekim yapılan kısma bence minoxil şart. Minoxil alırken tarihine mutlaka bakın, alabileceğiniz en taze minoxili alın. Genelde raf ömürleri 1,5 sene oluyor. Ama sizin alacağınız en fazla 6 ay önce üretilmiş olsun. Yine üst kısıma sakın dermaroller falan kullanmayın. İmzanızdaki tedavi çok iyi . Sabırla devam ederseniz ,ekim yapılan kısım baya bi güçlenir.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Sağolun hocam. Dermaroller kullanıyorum. Ön kısma kullanmayın diyorsunuz tepe kısmına kullansam olur mu? Orada ekim yapıldı ama saç tutmadı. Son ekim üzerinden 2 sene geçti.
    TEDAVİM : MİRACLE LOSYON İÇİNE (SADECE DEKORT AMPUL YOK) YARIM ŞİŞE MİNOXİL , 5 ADET EVİN AMPUL , 5 ADET BEPANTHEN AMPUL.

KULLANDIĞIM KREM İÇERİĞİM: LE PETIT MARSEILIAIS VÜCUT SÜTÜ İÇİNE KETORAL KREM , AZELDERM KREM , BEPANTHEN KREM ,YARIM ŞİŞE MİNOXİL,

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    Iyi bir Bht ve pigmatasyon gerekli o donör bölge nasıl harcamışlar yazıklar olsun bunu yapanlara...
    Konu tosun.t tarafından (04.07.2016 Saat 12:36 ) değiştirilmiştir.
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dönör mahvolmus zaten sik degildi sanirim. Sac klonlama gibi tedaviler sart ancak. Baska tedavilerin yardim edecegini sanmiyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Toplamda kaç greft ekildi ?

Hocam ilk saç ektirdiğim yer başta sık demişti. 3 operasyondan sonra geldiği nokta bu. Hocam hukuki olarak birşey yapabilir miyim özellikle bu son yere karşı, internette araştırdım saç ekimi ile ilgili bir davaya denk gelmedim. Kazanır mıyım? Bir de kaybedersem maddi olarak zararım olur. Ayrıca bu ekim yerlerindeki konuşmalarımızda onların suçu yok tutmuyor gibi davrandılar. BU son yer Ümraniye'de bir hastanenin içinde bir katını kiralamış hasta haklarında ve uyulması gereken konularda hastaneye bağlı onun dışında kendi içinde bağımsız özerk bir yer gibi. Utanmadan tepeye bir operasyon daha yapalım dediler. Hem de ücretli. Ben hastanenin hasta hakları kısmıyla görüşünce kıvırıp para önemli değil deyip başkalarına yaptığı insani davranışlardan kaç kişiyi ücretsiz tedavi etmekten tutunda bir kuruluş aracılığı ile saç dışında farklı rahatsızlıklara yaptığı insanlıkları anlatmaya başladı. Sizce direk gidip hastane yönetimi ile görüşsem en azından paramı geri verdirebilir miyim? Bu yolla sonuç alamazsam mahkemede kazanır mıyım? Öncesi ve sonrası fotoğraflarla.

Forumdaki yönetici arkadaşların ve bu konular ile ilgili arkadaşların düşünceleri benim için önemli. Yol gösterirseniz mutlu olurum.

Tosun hocam bht ve imitasyon nedir ?

Hocam bende sizin gibi düşünüyorum. Ama bu değerli forumdaki çalışmalar ve özveriyi görünce bende katkım olması açısından, bendeki olabilecek olumlu ve olumsuz gelişimlerle sizlerin düşüncelerine katkı sağlamak istiyorum.

Geçen sene saçlarım uzunken sanki daha iyi gözüküyordu. Yine uzatmaya başlayıp gelişimi öyle görmek istiyorum.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon