Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Shen Min Man Kullanıcıları Nasıl ?

miracle
    Guest

Shen Min Man Kullanıcıları Nasıl ?

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  astronutrition.com-Natrol-Shen-Min---Advanced-Hair-Support-for-Men-33.jpg
Görüntüleme: 223
Büyüklüğü:  39.4 KB (Kilobyte)
ID:	470

Aşağıda uzun bir içerik ve fayda listesine sahip shen min men tablet kullanıcıları; Bu tablet siz de saç dökülmesin de istenilen sonucu vermeye yardım etti mi ? Sizce bu ürün saç dökülmesinde iyi bir destek mi ?

Erkeklerde Saç Dökülmesini Önleyen ve Sağlıklı Saç Gelişimini Stimüle Eden Formül:Shen Min Men

Erkeklerde çeşitli nedenlerle ortaya çıkan saç kayıplarında beslenmeye destek olarak kullanılır. Erkeklik hormonuna (Androjenik alopesia) bağlı saç dökülmelerinde, telogen effluvium'da ve alopesia areata (saç kıran) durumlarında, Stres, kötü beslenme, cerrahi girişim, mevsimsel değişiklikler, diyetle hızlı kilo kaybı, tiroid bezi hastalıkları ve eksik saç hijyeni (kötü bakım) gibi nedenlerle oluşan saç dökülmelerinde etkilidir. Saçın kırılması, mat ve cansız görünümünün düzeltilmesi için de kullanılabilir.

Kimler kullanabilir?
    Shen Min Men tableti saçlarında dökülme, seyrelme ve zayıflama sorunu
    yaşayan ya da saç sağlığına önem veren ve zahmetsiz bir kullanım arayan
    her yaş grubundaki erkekler kullanabilir.

Shen Min Men Amerika’ da Biotech firması tarafından üretilen patentli
    bir ürün olup, Orzax Medicine tarafından Türkiye’ ye ithal edilmektedir. Shen Min Men uzun yıllardır birçok ülkede güvenle ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Shen Min Men Kanada ve Amerika’ da saç dökülmesini önlemede ve yeni saç oluşumunu desteklemede en çok tercih edilen saç besleyici ürünlerdendir.

Shen Min Men doğal özlü içeriği ile saç dökülmesini durduran, yeni saç oluşumunu destekleyen ve saç hasarlarını gideren ileri derecede etkili bir üründür.

Shen Min Men tablet; bunu nasıl yapar?
    Erkeklerde saç dökülmesinin ana nedenlerinden olan DHT oluşumunu 5
    alfa- Redüktaz enziminin Tip I ve Tip II izo formlarını inhibe ederek
    engeller. Saç foliküllerindeki androjen reseptörleri kilitleyerek DHT’ nin
    reseptörlere bağlanmasını engeller ve ortamdaki mevcut DHT’ yi
    temizler.

Antioksidan etki ile saç foliküllerindeki dejenerasyonu engeller, yaşlanma belirtilerini geciktirir, oksidatif reaksiyonları engeller ve serbest oksijen radikallerini ortamdan temizler.

Antienflammatuar etki ile foliküllerdeki inflamasyonu baskılar ve sağlıklı saç gelişimini destekler.

Tüm bu dejeneratif etkilerden kurtulan saç folikülleri aktif hale geçer ve yeni hücre üretimi başlar. Böylelikle saç dökülmesi durur ve yeni, sağlıklı saçlar çıkmaya başlar.

Dolaşım düzenleyici etkisi ile saçlı derideki kan akışını düzenler ve foliküllerdeki mikro sirkülâsyonu arttırır. Böylece güçlü ve sağlıklı bir saç için gerekli temel besleyicilerin foliküle ulaşmasını kolaylaştırır.

Güçlü ve sağlıklı bir saç için gerekli miktarda vitamin ve mineral içeriğiyle saçı besleyerek, yapıtaşlarının oluşumunu destekler.

Benzersiz içeriğe sahip Shen Min Men Tablet’ in etkinliği, yapılmış klinik çalışma ile de kanıtlanmıştır.

Shen Min Men yalnızca saçlı derideki kıl foliküllerini etkiler; diğer bölgelerdeki kıl foliküllerini etkilemez. Saçlı deride bulunan kıl foliküllerindeki toksik maddeleri temizler, dökülmeleri önler, folikülü stimüle eder, saç üretimini uyarır ve sağlıklı saç gelişimini destekler.

Advenced Men's Formula / Erkekler için ileri formül:
    Shen Min Advenced Men's Formula; erkekler için geliştirilmiş bir formül olup saçlı deride bulunan kıl folikülerindeki toksik maddeleri temizler, folikülü stimüle eder, saç kayıplarını önler ve sağlıklı saç gelişimini destekler.

İçindekiler (2 Tablette):
    5 alfa Redüktaz Enzim İnhibitörü Bileşenler450 mg
    Saw Palmetto (Serona Repens/Sabal Serrulata)
    Beta Sitosterol
    Genistein (Pueraria Lobata)
    Soy İsoflavonları
    Shen Min Özel Bitki Karışımı 1320mg
    He Shou Wu / Fo-Ti / P.Multiflorum 12:1 S.Eksraktı
    He Shou Wu / Fo-T i / P.Multiflorum
    Diğer BileşenlerrnHorsetail / Equisetum Arvense/Silica 6: 2 S.Ekstraktı 40 mg
    Bioperin / Piper nigrium 5 mg
    Pantotenoic Asid (D-calcium Pantotenat) B-5 200mg
    Zinc (Çinko Oksid Lökenli) 15 mg
    İyot - (Kelp) 150mcg
    Biotin 1400mcg
    FoliK Asid 800mcg
    Yardımcı Bileşenler:
    Mikrokristalin
    Selüloz, Dikalsiyum Fosfat, Kroscarmellose Sodyum,Bitkisel Stearik
    Asit,Magnesyum Stearat,Şeffaf Sebze Kaplaması. Bioperine Sabinsa
    Corp.un Tescilli markasıdır. Ürünün etkinliğini arttırmak ve emilimini
    hızlandırmak için Bioperine eklenmiştir.

Farmakolojik özelikleri:
    Saw Palmetto (
    Sabal Serrulata):Saç foliküllerindeki Tip 2, 5 alfa- Redüktaz enzim inhibitörü; androgenetik alopesiada etkili;

Beta Sitosterol:5 alfa- Redüktaz enzim inhibitörü; androgenetik alopesiada etkili;

İsoflavonlar (Soya ve Kudzu Isoflavonları):Yüksek oranda Genistein ve Daidzein ihtiva etmektedir. 5 alfa-Redüktazın Tip 1 ve Tip 2 izoformlarının ikisi de Genistein tarafından inhibe edilmektedir; androgenetik alopesiada etkili;

5 ALFA- Redüktaz enziminin androgenetik alopesiada etki mekanizması: Cinsellik hormonlarının saç gelişimi, dağılımı ve pigmentasyonunda önemli rol aldığı bilinmektedir. Dihidrotestesteronun (DHT) erkek tipi saç kayıplarından sorumlu olduğu düşünülmektedir. Kıl foliküllerine pasif diffüzyonla giren Testosteron 5 alfa- Redüktaz enzimi tarafından daha aktif bir androjen olan DHT'ye dönüştürülür. DHT iki farklı 5 alfa-Redüktaz enzimi tarafından testosterondan üretilmektedir. Yağ bezleri, ter bezleri ve epidermisde Tip 1 izoenzim yoğun olarak bulunurken; Tip 2 izoenzim saç folikülünün dış kök kılıfının en iç tabakasında, dış kök kılıfında, saç folikülünün infundibulum kısmında, epidermisin granüler tabakasında ve prostatta yoğun olarak bulunmaktadır. Saç kayıplarında 5 alfa- Redüktaz Tip 2 izoenzim kilit rol oynamaktadır. DHT, sitoplazmik reseptöre daha yüksek afinite ile bağlanır ve nükleusa etki ederek bir dizi metabolik olay başlatır. Bu olayların sonucunda saç dökülmesi ortaya çıkar. Androjenlerin saç folikülü ve yağ bezleri üzerindeki etki mekanizması tam olarak bilinmemekle birlikte yaygın kanıya göre, DHT'nin adenilat siklaz inhibitör etkisinin sonucu olarak c-AMP azalır ve Anagen (saçın büyüdüğü evre) fazdan Telogen (saç büyümesinin durduğu ve döküldüğü evre) faza geçiş arttığından kıl folikülü siklüsü kısalır, folikülde minyatürleşme ve saç dökülmesi meydana gelir. Shen Min' in androgenetik alopesiada etki mekanizması: Shen Min saç dökülmesinde rol oynayan primer faktör olan DHT düzeyini azaltır. Shen Min 5 alfa- Redüktaz enzimini inhibe ederek DHT'nin sitoplazmada ve nükleusda
    bulunan reseptörlerine bağlanmasını engellemektedir. Bu anti-androjenik
    etki ile androjenlerin saç büyümesi ve gelişimi üzerindeki negatif etkisi ortadan kaldırılmış olur. Shen Min Tip 1 ve Tip 2 izoenzim inhibisyonu yanında androjenlerin reseptörlerine bağlanmasını da bloke etmektedir. 5 alfa- Redüktaz inhibe edildiğinde DHT konsantrasyonu azalır ve bunun sonucunda minyatürizasyon durur, Anagen evre stimüle edilir ve Telogen evre inhibe olur. Shen Min bu şekilde saç kaybını önler ve saç büyümesine yol açar.

Chrysophanics, Resveratrol ve Emodine (Poligonum Multiflorum=Fo-Ti): Shen Min formülündeki bu bileşenler antioksidan, antienflamatuvar ve
    immünosupresif etki yaparlar; kıl folikülündeki inflamasyonu ve serbest
    oksijen radikallerini ortamdan temizleyerek ve saçlı deride kan dolaşımını düzenleyerek sağlıklı saç gelişimini stimüle ederler.

Alopesia areata:Saç folikülü antijenlerine karşı T hücrelerinin neden olduğu otoimmün bir durum olduğu düşünülmektedir. Poligonum Multiflorum ekstreleri olan stilbenler ve Emodin kafa derisi üzerinde antienflamatuvar etki
    göstererek alopesiayı azaltır.

Shen Min saçı besler: DHT, serbest oksijen radikalleri ve inflamatuvar hücreler kıl folikülünden uzaklaştırıldıktan sonra Shen Min içeriğindeki pantotenik asit, biotin, çinko, silica gibi sağlıklı saç gelişimi için gerekli olan vitamin ve mineraller deri ve saç folikülündeki hücrelerin metabolizmasını düzenleyerek sağlıklı saç gelişimine yol açarlar.

Biotin:Biotin eksikliğinin işaret ve semptomları kafa derisinde döküntü, saç
    dökülmesi ve nörolojik anormalliklerdir. Biotin suda eriyen bir vitamin olup organizmada dört adet karboksilaz enziminin (prüvat, propionil CoA, metilkrotonil CoA, asetil CoA) ko-faktörü olarak görev almaktadır ve biotin eksikliğinde alopesia ve depigmentasyon görülmektedir.

Folik Asit: Folik asit düzeyindeki azalma saç folikülü hücrelerinin bölünmesinde ve büyümesinde yetersizliğe yol açabilir.

Çinko: Beslenme bozukluğu sonucu ortaya çıkan çinko eksikliği alopesiaya neden olur. Çinko 5 alfa- Redüktaz enziminin inhibisyonunda rol oynadığı
    bildirilmektedir.

Pantotenik asit: Saçları besler ve daha canlı bir görünüme kavuşmalarını sağlar. Hasar görmüş saçları onarır.

Silica: Silica saç ve ciltte bulunan eser elementlerden biridir. Silica bağ
    dokularının normal büyümesi ve gelişmesi için hem metabolik hem de
    yapısal bakımdan son derece önemlidir. Ek olarak silika saç gövdesinin
    önemli bir maddesi olan keratin sülfat yapımı için de gereklidir. Silica kafa derisine kan akışını arttırarak saç büyümesini hızlandırır.

İyot (Kelp):İyot normal tiroid fonksiyonları için gerekmektedir. Normalin altındaki tiroid fonksiyonları saç büyümesinde yetersizliklere sebep olabilir.
    Bioperine®: Ürünün etkinliğini ve emilimini hızlandırmaktadır.

Önerilen Kullanım Yeri: Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan saç kayıplarında beslenmeye destek olarak kullanılır. Shen Min androgenetik alopesia, alopesia areata ve telogen effluvium durumlarında endikedir.

Kontrendikasyonları:Shen Min içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlılığı olanlarda, ağır karaciğer bozukluğu olanlarda ve inflamatuvar barsak hastalığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:Saç gelişimi yavaş ilerleyen bir süreç olduğundan Shen Min kullanımının tavsiye edilen dozda 3 ay devamı başarılı bir sonuç için gereklidir.

Yan Etkileri/Advers Etkileri: Seyrek olarak hafif derecede ishale ve baş ağrısına yol açabilir. Bu semptomlar görüldüğünde Shen Min alımı durdurulmalıdır. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etkileşimleri: İshal gelişen durumlarda potasyum seviyesi düşebilir. Bu nedenle digoksin ve potasyum kaybettirici diüretiklerle birlikte kullanılmamalıdır. Laksatif alanlarda Shen Min kullanımının kesilmesi
    önerilir. Testosteron veya başka anabolik steroid kullanan kimseler
    kullanmadan önce doktora danışmalıdırlar.

Kullanım Şekli: Shen Min günde iki defa bir tablet aç karnına çiğnenmeden su ile alınmalıdır.

Kaynak : http://www.sacurunleri.net/ana-sayfa...c-formulu.html

Moderatör
    İçeriğine bakmamıştım önce ben saw palmetto satan bir firma sanıyordum xpeciadaki bileşenler ve fazlası gibi duruyor ama tuzlu baya ve dht inhibitesi yüzde kaç acaba 450mg etken madde neymiş öyle dut bile 0.5mgyle canımıza okuyor

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende tanıdık bi bayan kuaföründen duymuştum shen min i önerdi bana bil bildiği varki söyledi ve kafamı zımparalayıp sarımsak sürmemi söyledi çok canice dermarollerden haberi yoktu ama

Acaba xpecia mı yoksa shen min man mı daha etkilidir? Bilen var mı?

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    shen min man 20 gün zor kullandım. sürekli ishal ve mide bulantısı yaptı bende. kullananların çoğunluğu bundan şikayetçi.

Alıntı caglar103 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    shen min man 20 gün zor kullandım. sürekli ishal ve mide bulantısı yaptı bende. kullananların çoğunluğu bundan şikayetçi.
    O halde xpecia yı alıcam. Tedavimi bir tabletle güçlendirmek istiyorum

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Shen Min kullananlardan biraz daha yorum alabilir miyim? Xpecia, Medobiocomplex, Shen Min, Pan Plus'tan içeriği en zengin olanı Shen Min gibi duruyor.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    shen min vb. tabletlerle sistemik dht inhibesini güvenli bulmuyorum nedense. topikalde doz arttırımı bile oral kadar sistemik etki yapmaz. Ama 2 sene öncesine kadar xpeciayı baya kafaya koymuştum ben de : )
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Shenmini 2 ay kullanmistim.fakat o zamanlar sac tedavilerinde cok acemiydim. Onun icin olumlu etkilerini gozlemleyemedim.yada fark edemedim.En az 3 ay kullanılması gerekir gibi şeyler yazıyordu..
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Shenmini 2 ay kullanmistim.fakat o zamanlar sac tedavilerinde cok acemiydim. Onun icin olumlu etkilerini gozlemleyemedim.yada fark edemedim.En az 3 ay kullanılması gerekir gibi şeyler yazıyordu..
    0.75 dermarollerın kullanımı uzun saça uygun mu uzman kardeşim ?
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Sayfa 1/3 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler