Sayfa 53/65 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon
643 sonuçtan 521 ile 530 arası

Konu: Dünyadaki saç dökülmesi araştırmaları ve 2020ye kadar çözümü

Alıntı rexics Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok ciddi beklentilere kapılmamak gerek diyorum ben. Potansiyeli çok sıfır çöp gereksiz vs gibi bir şey demiyorum. FDA'dan o haliyke zaten onay alamaz. O doz olayı düzelmedikçe FDA onay vermeyebilir ki aslında kural gereği veremez. Fakat Saöumed bu sorunu çözebilir ve ilacı daha kararlı bir hale getirebilir. Yapılamaz bir şey değil. Fakat genel olarak Samumed firması bana Gaziantep'te kaçak Iphone yapan dolandırıcılar gibi geliyor. Kanseri bitirdik diyen bir firmayı ciddiye alamıyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=0CBf_2VsnQU&t=2355s belki çoğumuz izlemiştir bu videoyu ben yine de paylaşayım. Açıkçası ben umutluyum Türk biotech firması olup faz 3 çalışmaları Türkiye de olup ilk piyasaya burada girecekleri olması da bizim şansımız olduğunu düşünüyorum. İşe yaramadığını düşünseler bu kadar yatırım almazlar ve faz 3 e kadar gelmezlerdi. Sanırım minoxil ve finasterid sonra faz 3 e gelen saç dökülmesi ürünü. Umarım işe yarar, dolgun ve gür saçlı günlere...

Osman Kibar, 3-7 Kasım 2020 tarihinde düzenlenecek “İstanbul tech week” etkinliğinde konuşmacı olarak katılacakmış. Yakın zamanda klinik çalışmaları son bulacak olan “SM04554” hakkında bilgi verebileceğini düşünüyorum. Takip etmek isteyen arkadaşlar için link: https://istanbultechweek.com/

Alıntı Mantaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osman Kibar, 3-7 Kasım 2020 tarihinde düzenlenecek “İstanbul tech week” etkinliğinde konuşmacı olarak katılacakmış. Yakın zamanda klinik çalışmaları son bulacak olan “SM04554” hakkında bilgi verebileceğini düşünüyorum. Takip etmek isteyen arkadaşlar için link: https://istanbultechweek.com/
    Heyecanlandım

Yeni Üye
    Alıntı badem1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Samumed 12 milyar dolar yatırım almış bu rakam ülkemizde çoğu dev holdingden daha fazla değerde olduğunu gösteriyor kimse ışık görmediği şirkete 1 kuruş bağlamaz hele yatırımcıysanız milyon kez düşünmeniz gerekir bu kadar büyük yatırım yapılıyorsa o ürün zaten çözüm aşamasındadır
    hocam 12 milyar dolar kanser için leblebi parası bile değil. Kanseri çözmek için 4 trilyon dolar zaten harcanmış bugüne kadar. Hani 12 milyar dolarla senin cüzdanından çıkardığın 50 tl aynı para kıyaslama yaparsak. Ayrıca şirketin yüzde 80 yatırımı Singapur'dan. Singapır'un birçok yatırımı fason. Singapur lotlar üzerine yatırım yapıp al sat işlemleri yaparak kar elde etmeye çalışıyor. Yani şöyle ki önce bir firmayı yatırımla yüceltiyor. Firma halka açık olduğu için insanlar cumburlop atlıyor. 1 lot tavan fiyata çıkınca firma Singapur satışı koyuyor bir gecede down!!!SiOn binlerce yayıtımcı batarken Singapur karlı çıkıyor. San Diego merkezli bir firmaya neden Singapur gibi bir ülkeden yüzde 80lik bir yatırım gelsin başka türlü? Üstelik ABD'de sicilleri çok bozuk Singapurluların. Finansal tetikçilik yapıyorlar. Osman Kibarda bir parçası işte. Yani Samumed neresinden bakarsam bakayım bana göre klinik vurgun. Çıkaracakları ilacın öncelikle piyasaya çıkmayacağına, çıksa bile finasterid ve minoxilin total etkisinden aşağıda olacağına inanıyorum. Keşke öyle bir ilaçla kel adamın saçı çıksa hemde siyahlaşsa. Ama daha da önemlisi keşke kanseri bitirseler. Ne acılar çekiyor insanlar. İnanın saç hiçbir şey. üleri seviye kellik değilse 6 sastlik bir operasyonla en azından kozmetik ilerleme katedebiliyorsun. Kanserde ise tüm dünya bir olsa nafile.

hocam 12 milyar dolar kanser için leblebi parası bile değil. Kanseri çözmek için 4 trilyon dolar zaten harcanmış bugüne kadar. Hani 12 milyar dolarla senin cüzdanından çıkardığın 50 tl aynı para kıyaslama yaparsak. Ayrıca şirketin yüzde 80 yatırımı Singapur'dan. Singapır'un birçok yatırımı fason. Singapur lotlar üzerine yatırım yapıp al sat işlemleri yaparak kar elde etmeye çalışıyor. Yani şöyle ki önce bir firmayı yatırımla yüceltiyor. Firma halka açık olduğu için insanlar cumburlop atlıyor. 1 lot tavan fiyata çıkınca firma Singapur satışı koyuyor bir gecede down!!!SiOn binlerce yayıtımcı batarken Singapur karlı çıkıyor. San Diego merkezli bir firmaya neden Singapur gibi bir ülkeden yüzde 80lik bir yatırım gelsin başka türlü? Üstelik ABD'de sicilleri çok bozuk Singapurluların. Finansal tetikçilik yapıyorlar. Osman Kibarda bir parçası işte. Yani Samumed neresinden bakarsam bakayım bana göre klinik vurgun. Çıkaracakları ilacın öncelikle piyasaya çıkmayacağına, çıksa bile finasterid ve minoxilin total etkisinden aşağıda olacağına inanıyorum. Keşke öyle bir ilaçla kel adamın saçı çıksa hemde siyahlaşsa. Ama daha da önemlisi keşke kanseri bitirseler. Ne acılar çekiyor insanlar. İnanın saç hiçbir şey. üleri seviye kellik değilse 6 sastlik bir operasyonla en azından kozmetik ilerleme katedebiliyorsun. Kanserde ise tüm dünya bir olsa nafile.
    Çok mantıklı konuşuyorsun. inşallah dediklerin çıkmaz.

Samumed borsaya açık değilki hocam benmi göremiyorum ? ortak olanlar kimler bilmiyorum ama borsaya açılacağı zaman elinde iddalı ürünleri olmalıki iyi karlar yapıp asıl yatırımcıyı ozaman çeksin borsaya girdiği zamanda kimse inan zıplamayacak çünkü yatırımcı geleceği olmayan ışık gözükmeyen şirkete küçük yatırımcıda dahil para yatırmaz samumed en azından 2-3 güçlü ürünle para kazanmaya başlarsa ozaman borsaya açılır şuan yatırılan yatırım parası şirket üstünden pay almak yani ortak olunmuş kim yaptıysa yatırımı yanlışsam şuan piyasadaysa bilgilendirin ben aradım ama herhangi piyasada bulamadım

Yeni Üye
    Alıntı badem1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Samumed borsaya açık değilki hocam benmi göremiyorum ? ortak olanlar kimler bilmiyorum ama borsaya açılacağı zaman elinde iddalı ürünleri olmalıki iyi karlar yapıp asıl yatırımcıyı ozaman çeksin borsaya girdiği zamanda kimse inan zıplamayacak çünkü yatırımcı geleceği olmayan ışık gözükmeyen şirkete küçük yatırımcıda dahil para yatırmaz samumed en azından 2-3 güçlü ürünle para kazanmaya başlarsa ozaman borsaya açılır şuan yatırılan yatırım parası şirket üstünden pay almak yani ortak olunmuş kim yaptıysa yatırımı yanlışsam şuan piyasadaysa bilgilendirin ben aradım ama herhangi piyasada bulamadım
    Hocam zaten firma 438 milyon dolarla kuruldu ve Singapurluların parasıyla 12 küsür milyar dolara ulaştı. Samumed NASDAQ'ta işlem görmek istediği için şu an bu açılımı yapmıyor. Şimdi tabi siz haklı olarak diyorsunuz ki bu adamlar Nasdaq'ta işlem görecekse bile illaki bir ürün çıkarmalılar ki patlama yapsın. Ama zaten şu an tek bir ürünü dahi olmayan bu firma Japon Amerikan Türk farketmeksizin her ülkenin en önde gelen saç forumlarında sürekli konuşulan bir firma. Ben firmanın zerre başarılı olmayacağına inansamda ilk borsaya aşıldıkları gün gözümü kırpmadan 1000 dolar yatırırım. Çünkü Borsa dediğiniz ürünle yükselmez. Ürün çıkarma umuduyla ve spekülatif prestijle büyür. Mesela Elon Musk gibi bana göre tarihin en fecaat umut taciri naaıl zengin oldu? Yok vizyon, yoo dünyayı kurma umudu, yoo bizi marsa götürcek vs vs vs. 5 gün önce silah anlaşmasıyla adı gündeme geldi yüce gönüllü dünyanın iyiliği için çalışan abimizin. Şimdi ben işin olabilitesini burda tartışamam.. Burda saçtan 100 hatta 1000 kat daha iyi anlayan çok usta forumdaşlarımız var. Açıkçası bende onlardan öğreniyorum. Fakat ekonomiden birazcık anlarım. Yurtdışı stockları takip ederim. Finansa bayılırım çünkü. Dünyanın kalbi orda atar. Ben Samumed firmasına bu açıdan yaklaştığımda dolandırıcılık görüyorum. Tabi ki umarım yabılıyorumda kanseri alzhemierı çözmüşlerdir. Bakın SAÇ DEMİYORUM! bu iki problem kusura bakmayında saçtan yüz kat önemli. Kanser ise bence trilyon kat önemli. Bu adamlar çıkıp sadece biz finasteride ve minoxile gçre etkili bir ilaç geliştirdik. Nw6-7 lere bişey diyemeyiz ama geri kalanı en azından yüzde 50 oranla düzeltmeye çalılacağız. Ekimle birlilte en uygubin tedaviyi sağlayacağız vs deselerdi inanırdım. Bu yapılamaz bir şey değil çünkü. Fakat ölecek denilen kanser hastasına ilacımızı uyguladık kalktık evine gönderdik derse bir firma orda dur derim ben. Umarın Osman Kibar dolandırıcı değildir ve insanlık tarihinin en büyük girişimcisi olur kanseri yenerek.

Alıntı Mantaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar az önce Osman Kibar’ın konuşmasını dinledim. Saç için hiç bir yeni bilgi vermedi. En yakın zamanda çıkacak ilaç için faz 3 aşamasında olan osteoartrit üzerinden örnekler verdi. Osteoartrit için Üç tane faz 3 çalışmasından ilkinin tamamlandığını, önümüzdeki sene Ağustos ayında ise hepsinin biteceğini ve ilaç olarak sunulması için 2 yıldan az, yaklaşık olarak 1 yıl 8 ay gibi bir süre ön gördü. Ve bu osteoartrit ilacı için 1000’in üzerinde hasta aldık ve şuana kadar sıfır yan etki gördük dedi. Bu osteoartrit prosedürüne bakarsak benim anladığım kadarıyla saç için daha işin biraz daha süreceği. Çünkü şu an saç için geliştirilen ilacın 625 kişi üzerinde ve sadece tek bir faz 3 aşamasında olduğunu düşünürsek. Bu Ocak 2021 de biten faz 3 aşamasını, yeni faz 3 aşamaları takip edecek onlar tamamlanacak ki daha sonra FDA onayı alınsın. Ek olarak ilaçlar Türkiye’de ne zaman satışa çıkar gibi bir soruyada Türkiye’deki prosedürü bilmediğini eğer Amerika gibi işlerse süreç burdan yani Amerika’dan onay alınca Türkiye’de de satışa çıkar gibi bir yorum yaptı. Türkiye için konuya pek hakim değildi sanki öyle hissettim. Kaçırdığım bir nokta varsa dinleyen arkadaşlar eklerse sevinirim.

Osman kibarı yeni konuşmasında dinledim adam sadece şu kelimeleri söyledi, "kellik ilacımız yeni saçlar çıkartıyor". bumudur yani insan biraz açar konuyu derinlik katar arkadaş. diğer ilaç projelerini detaylı şekilde anlattı nedense kellik üzerinde hiç durmadı. neyse biz ocak 2021'i bekliyoruz.

Yeni Üye
    Alıntı Kertmeyenkele Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osman kibarı yeni konuşmasında dinledim adam sadece şu kelimeleri söyledi, "kellik ilacımız yeni saçlar çıkartıyor". bumudur yani insan biraz açar konuyu derinlik katar arkadaş. diğer ilaç projelerini detaylı şekilde anlattı nedense kellik üzerinde hiç durmadı. neyse biz ocak 2021'i bekliyoruz.
    Ya hocam siz neden ısrarla 2021 Ocak'ta Samumed'in ikaç çıkaracağını düşünüyorsunuz ki? Böyle bir resmi bilgi paylaşımı mı yapıldı zamanında? Cidden merakımdan soruyorum. Bence 2025ten önce herhangi bir etken veya tedavi piyasaya sürülmez. Tabi bu yine benim çıkarımım fakat bence daha güçlü temelleri olan bir çıkarım. Ekim teknolojileri ve yöntemleri o zamana kadar gittikçe ilerler. Ekim kendini çok daha hızlı geliştiriyor ne yazık ki bu firmaların hızına göre. Çoğu etkeninde ömür boyu kullanma şartı olacağından bence ekim çok ağır bir biçimde bu biyoteknoloji firmalarını sindirir. Tek seferde çözüm sağlayan (kök hücre nakli veya çoğaltılan telin cerrahi yolla ekimi ki aslonda buda ekim) biyoteknoloji firmalarının olayı geliştirebileceğini sanmıyorum. Çünkü elde saça aürüldüğünde kesinlikşe uzun vadede saç çıkartacak bir madde bile olsa çok ciddi oranda saç sorunu yaşayanlar ekimi seçecektir. Bugün hormonal ilaçlar ve kalp ilaçları bile düzenli kullanılamaybiliyor maalesef. Buda sorun. Ekim ne kadar çözüm olmasa bile tek çözüm olarak görülüyor. Biyotekmoloji firmaları tabi bubun farkındalar. e ömürlük ilaç çıkmayacaksa para da yok. E ömürlük ilaç çıkarsalar belli zamandan sonra kim sallar? Ya da kaç kişi temin edebilir? Bunlarda ciddi probpem olarak görüldüğünden bence hayali üretimle yatırım kapmak uzun süre moda olacaktır. Tabi bu fikrim çok trasyoneş temellere dayanmıyor. Zaten bu sitedeki etkenlerden daha etkili bir şey üretme ihtimalleri oldukça düşük. E bu etkenleri daha düzenli kullanan sayısı beşki sitenin yüzde 5i(tamamen uyduruyorum).

Sayfa 53/65 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon