Sayfa 55/65 İlkİlk ... 5455354555657 ... SonSon
643 sonuçtan 541 ile 550 arası

Konu: Dünyadaki saç dökülmesi araştırmaları ve 2020ye kadar çözümü

Yeni Üye
    hasci olayı yabancı forumlarda saçmalık olarak beyan edilmiş. Fakat Fut tipi transplantasyonda folikülün bir kısmının içerde bırakılarak rejenere olması doğru bir bilgi. Bu nedenler IAHRS üyesi dünya çapında saç ekim cerrahlarının çoğu ileri vaka dökülmelerde fut+fue öneriyorlar. Lakin bunu henüz gerçekleştiren bir doktor yok. Yani folikülün bir kısmını içerde bırakıp hem donör alanda hemde transplantasyon gerçekleştirilen alanda saç çıkarmayı başaran doktor yok. Donör alanında çıkış olsa bile şu ana kadar bu sadece fut operasyonlarında ve yüzde olarak çok düşük bir biçimde meydana gelmekte. hasci olayı tamamen traş bile olsa folikülün rejenere olması yalan bir haber değil. Zaten ekimin ukaşacağı maksimum nokta budur ki bundan sonra herhangi bir yeniliğe ihtiyaç olmayacaktır(klonlama hariç) Açıkçası bunun gerçekleşme ihtimali diğer tüm ihtimallerden daha fazla gibi geliyor bana. Ama bakalım zaman ne göstericek.

Sevgili kami sitemizin en paylaşımcı ve yararlı üyelerinden çok değer verdiğim bir kardeşimdir lütfen yaş vb gibi bahanelerle kimse kimseyi itibarsızlaştırmaya kalkmasın bir daha... Maharet yaşta değil baştadır kimseyi tutmuyoruz da engin tecrübelerini bekliyoruz herkesin...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

yanlış anlamadıysam greftteki 3 kökten birini alıyor hem greft olduğu yerde kalıyor hem de ekim için donör elde edilmiş oluyor ? güzelmiş. İnşallah geliştirirler. zaten bu gerçekleşirse sorun kalmıyor gibi bir şey. bir arkadaş da öyle demişti de mantıklı gelmemişti şimdi anladım biraz. bence de aynen bu yöntem klonlamadan önce gelişebilir. zaten replicel histojen follica gibi firmalar tarih ertelemekten başka bir iş yapmıyor. sanıyorum etkinlikleri minox düzeyinde olacak. o da 2-3 sene sonra belki. artık bence tıp dünyasının devrime ihtiyacı var. hayırlısı

Yeni Üye
    Alıntı Umut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamadıysam greftteki 3 kökten birini alıyor hem greft olduğu yerde kalıyor hem de ekim için donör elde edilmiş oluyor ? güzelmiş. İnşallah geliştirirler. zaten bu gerçekleşirse sorun kalmıyor gibi bir şey. bir arkadaş da öyle demişti de mantıklı gelmemişti şimdi anladım biraz. bence de aynen bu yöntem klonlamadan önce gelişebilir. zaten replicel histojen follica gibi firmalar tarih ertelemekten başka bir iş yapmıyor. sanıyorum etkinlikleri minox düzeyinde olacak. o da 2-3 sene sonra belki. artık bence tıp dünyasının devrime ihtiyacı var. hayırlısı
    Folikül kendini rejenere edebiliyor fakat 3 saç telinden 1ini mi alıyor dersen onu bilmiyoruz. Belki özel bir kalemle folikülü kesiyordur. Parçalı olarak çıkarıyordur. Yabi geometrik olarak kesilmiş bir folikülün kendini rejenere etmesi. Bu daha fazla uyuyor rejenere tanımına. Hascide anlatılan tırıvırı olabilir. Fakat 3 saç teli çıkaran bir kök geomerik olarak kesilirse hem ekilen yerde hem dönör bölgesinde 3 saç teli üreten kök olacaktır. E bu başarıldığı an zaten süleyman demirel bile olsanız sorununuz çözülecektir. Folikülün yüzde kaçı içerde bırakılırsa tekrar rejenere olur ve bu kişiden kişiye ne şekilde değişkenlik gçsterir o ayrı konu. Hata olursa hem donörden olursun hem de ölü ekim olur Araştırmama rağmen konu ile ilgili yüksek profilli bir makale gözüme çarpmadı. Ekimle ilgili muhtemel her yenilik zaten biyoteknoloji firmalarından daha evvel çıkacaktır. Biyoteknoloji firmaları fin+min+nizoral etkisinin üstüne çıkabilecek bir buluş sağlamadıkları sürece satış yapamayacaklar. Klonlama işini de Cyberpunk 2077 gerçek bile olsa göremeyiz onu hayalinizden çıkarın. 500 sene sonra belki. Yani insanların tüm benliğğnin içinde olduğumuz dünyadan bile daha gerçekçi bir simulasyonda yeniden oluşturulma ihtimali çok daha fazla klonlamaya göre😂😂 Ama bir bakmışız olmuş eheheheh.

samumed in bu ilacı veya tedavisi liken pilanopilaris için de geçerli olabilecekmi.yani ölü saç folikülleri için de bir ışık olabilecekmi

isyl334
    Guest
    Samued in saç tedavisinde son durum nedir?

isyl334
    Guest
    samumed in tedavi yönteminde son gelişmeler ne durumda? 2021 ocak ayında bi takım açıklamalar yapılacaktı en son.

Çalışma ocak ayında tamamlandı. sonuçlar nisan ayında gelecek.

Yeni Üye
    ocak nisan böyle gider.Ertelenir de ertelenir.Bizim yüzümüz ne zaman gülecek acaba

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Samumedin insan deneyleri bitmiş acaba nasıl bir sonuç alındı
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sayfa 55/65 İlkİlk ... 5455354555657 ... SonSon