Sayfa 43/65 İlkİlk ... 33414243444553 ... SonSon
643 sonuçtan 421 ile 430 arası

Konu: Dünyadaki saç dökülmesi araştırmaları ve 2020ye kadar çözümü

Yeni Üye rezes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki kaç gün kullandı kullandığı sürece bi çıkış gozlemledimi sorup buraya yazar mısın sana zahmet

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı rezes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki kaç gün kullandı kullandığı sürece bi çıkış gozlemledimi sorup buraya yazar mısın sana zahmet
    1 ay bence yeterli bir süre degil

Kami hocam mesajınızı gördüm ilginiz için çok teşekkür ederim.

Yeni Güncellemeler

Follica Final Phase 3 denemeleri 2020 için planlandı. FDA, Faz 2 sonuçlarını ve Faz 3 metodolojisini onayladı. Follica 2020 yılı içerisinde denemeyi yapıp en geç 2021 ilkbahar gibi ilacı çıkarmayı planlıyormuş.

Üstteki Follica 85 günlük sonuçlar fark yok demeyin burası tepe gelişimin en zor olduğu bölge bunun için burayı paylaşmışlar.

Samumed Faz 3 verilerini 2021 Ocak ayında açıklayıp 2021 içerisinde Türkiyede pazarına sunmayı planlıyor.
    İnşAllah yeni ilaçlar umudumuz olur.

Alıntı rezes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni Güncellemeler

Follica Final Phase 3 denemeleri 2020 için planlandı. FDA, Faz 2 sonuçlarını ve Faz 3 metodolojisini onayladı. Follica 2020 yılı içerisinde denemeyi yapıp en geç 2021 ilkbahar gibi ilacı çıkarmayı planlıyormuş.

Üstteki Follica 85 günlük sonuçlar fark yok demeyin burası tepe gelişimin en zor olduğu bölge bunun için burayı paylaşmışlar.

Samumed Faz 3 verilerini 2021 Ocak ayında açıklayıp 2021 içerisinde Türkiyede pazarına sunmayı planlıyor.
    İnşAllah yeni ilaçlar umudumuz olur.
    sonunda güzel haberler gelmeye başladı acaba şakaklar için etkili olurmu ?
    Şimdilik:
    Yeşil Çay - Azelaik Asit - Zix Karışımı(Hergün[Şuanlık kokudan dolayı yapmıyorum])
    Masaj(Hergün)
    (Karanfil Suyu)(Her Banyodan Sonra)
    (Ketoral Şampuan)(Haftada 2)
    (Ketoral Krem)(Hergün)

Öncelikle şunu söyleyeyim, follica bir losyon kullandığını söylüyor saç için bazıları bu losyonun minoxil olduğunu söylüyor ne kadar doğru bilemem. Ayrıcı kafaya iğneleme yapılmasını sağlayan bir alet geliştiriyorlarmış. bana göre bu tedavi hastane ortamında yüksek bedel ödeyerek yapılacak yani bana göre şuanlık güzel bir tedavi biçimi değil ama samumed beni heyecanlandırıyor inşallah kullanmak nasip olur.

Yeni Üye
    Follica esasında ilaç değil patentini aldığı bir cihaz üzerinde calisiyor ve cihaz ev kullanımı için degil, Iki haftada bir kendi uygulayacaklari iğneleme seanslarindan oluşuyor. Ilaçları sadece destekleyici olarak kullanacaklar. Birinci etken olarak minoksidil kabul edilmiş. Valproik asit, latonoprost diğer alternatifler.

Kağıt üzerinde zaten bu tedavi şu an mevcut. Çünkü cihazın çalışma prensiplerini ve uygulama şeklini paylaştilar. Mevcut iğneleme cihazlarıyla Follica'yi taklit edebilirsiniz. Ancak bildiğim kadarıyla protokol aciklanani 6 ay kadar olmasına rağmen Follica'yi takip eden kullanıcılardan net bir başarı gelmedi. Başarıdan kastım Follica yüzde 44e kadar saç çıkışı iddia ediyor. Bu kozmetik anlamda bir çoğumuz için en başa dönmek demek. Ihtimaller şöyle
    1)tedavi çok başarılı ancak evde uygulamaya müsait değil. Follica beklenmek zorunda
    2) tedavi başarılı ancak mevcut cihazlar yetersiz. Kopyalanması için Follica cihazı beklenmeli
    3) beklemeye gerek yok. Diğer Cihazlar aynı işi yapıyor ancak tahmin edilen derecede başarılı bir tedavi değil.
    4)tedavi yalnızca diğer yaralama yöntemleri kadar başarılı. Follica alternatifsiz olmak için bulguları kendi cihazına göre manipüle ediyor.
    5) fiyasko. Vurgun yapacaklar.

Tahminim 2 ve 3.

Şirketin başında saç dökülme araştırmasını 20yildir sürdüren bir profesör var. Yani olumlu bı gelisme olmadığı sürece insanlar pek ilgi göstermez. Vurgun yapacak kadar insan toplayamazlar olumsuz olursa minoxun belkide döngü olayını çözerler bu iğneleme sayesinde takviyelerle deri altına tam enjekte olmasını ve döngüye girmesini engellerlerse basarabilirler.

Var mı yeni dikkat çekici haberler ?

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Samumed bana pek güvenilir gelmiyor. CEO'su bu ilaç başarılı olacak kökten çözecek diyor sürekli.

Madem öyle Osman Kibar neden kendi kafasına kullanmıyor?
    Belirtmiş olduğum her görüş, kendi gözlemlerimi ve araştırmalarımı kapsar.
    Kullanmış olduğum teknikler, ilaçlar, uygulamaları kimseye öneri olsun diye sunmuyorum.
    Tek amacım farklı bir bakış açısı sunmak ve kendi tedavi deneyimlerimi aktarmak.

- Günde 1 kez Finasteride 1.25 mg
    - Günde 2 kez sakallara Minox.
    - Günde 1 kez Ru58841 (Serioxydl Losyon ile çözüyorum)
    - 2 haftada 1 Dermastamp 1.5mm-2mm

Sayfa 43/65 İlkİlk ... 33414243444553 ... SonSon