Alıntı rexics Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir şirket, "Kanseri Çözdük!" iddiasında bulunuyorsa, o şirkete hiç düşünmeden ve tereddüt dahi etmeden dolandırıcı diyebiliriz. Kanseri ulus devletlere bağlı üniversiteler bile çözemezken ki herkes bilir sadece Harvard'ın ödeneği senelik 7 milyar doların üzerinde, bir şirketin çözebilme iddiası şarlatanlıktan ibarettir. Samumed firmasına karşı umut beslenirken, aylar önce bu sitede bu firmanın şarlatan olduğunu, iddialarını gerçekleştirmelerini bir tarafa bırakın, yanına dahi yaklaşmadığını, yaklaşamayacağını belirtmiştim. Saç dökülmesi ile ilgili "ilaçla tedavi" beklentisinin zaten bir karşılığı olduğunu düşünmüyorum. Dökülmeye sebep olan semptomlar(bunların bile çözümlemesi tam yapılamamış!!) belki cüzi miktarda bastırılabilir belli amatör tedavilerle. Buna bir şey diyemeyiz. Ama onun dışında sorunu kalıcı çözen herhangi bir "ilacın" üretilebilmesi belki 50 ila 100 sene mümkün değil. Buna karşılık transplantasyon teknolojisi ilerler ve greft toplanılan bölgede eksiksiz bir yeniden büyüme sağlanabilirse, bu yeni nesil transplantasyon metadolojisine bir şekil geçilirse, o zaman "erken" zamanda kalıcı bir çözümden bahsedebilmek mümkün hale gelir. Ayrıca bu tür bir çözüm yan etki problemlerinden uzak, sürekli ve düzenli kullanım problemini aşabilecek bir çözüm olduğundan, aslında medikal bir çözüme göre daha da kullanışlı olacaktır. Bu sitenin bilgili ve bize saçla ilgili bildiğimiz her şeyi öğreten üstadlarına da saygısızlık etmeden şunu söyleyebilirim ki, ben yeni nesil transplantasyon metodlarının saç dökülmesi ile ilgili sorunu çözebileceğine daha çok inanıyorum. Bu transplantasyon tedavisinde, yeni tekniklerin bile artık nw 4-5 skalasında belli başarı oranını yakalayabildiğini görüyoruz. Transplantasyon tedavisinin belki 2030'a kadar çok daha ciddi adımlar atabileceğine de ayrıca inanıyorum. Keşke tüm sorunlarımızı çözebilecek bir ilaç olsa da biz de kullansak. Bu arada tüm forumdaşlarıma sevgiler.

Not: İmla konusunda hatalar olabilir, affola...

Sitelerinden SM04554 adlı ilacın boru hattını kaldırdılar...