Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: dutasteride krem losyonla gelen deri soyulması

SaçımınDoktoru Üyesi

dutasteride krem losyonla gelen deri soyulması

merhaba. kısaca yazmaya çalışırsam, şakaklarımdan biri bariz olarak daha zayıf. ben de o tarafı en azından eşitlemek adına genel tedavimin yanı sıra(proscar + mindut) topikal dutasteride losyonu (ketoral krem + avodart) uygulamaya karar vermiştim. hatta losyonu hazırlarken emilime faydası olur diye(!) araştırmadan thiocilline merhem de sıktım içine mercimek/nohut kadar. ve o şakağa uygulamaya başladım. 2 aya yakın süredir de uyguluyorum. ara sıra kaşırken falan tırnağımın arasına beyazımsı şeyler gelirdi o şakaktan, kremin kalıntıları zannederdim. 2-3 gün önce yine kaşırken beyaz şeylerin döküldüğünü fark edince aynada inceledim ve oradaki derinin tamamen kabardığını fark ettim. kalktığı yerden çekince de sanki fazla güneşlenmiş kişinin sırtından soyulan deri gibi soyuldu orası. saçla beraber soyulacak diye çok korktum ama neyse ki oradaki tüyler duruyor şimdilik. aklıma minox'la ilgili yazılanlar geldi. minox'u da komple uyguladığımdan hemen kafamın diğer bölgelerini yokladım, hiç kabarma dökülme pullanma yok. tamamen sağlıklı deri. sadece kremi sürdüğüm yerde meydana geldi bu problem. ve orası kabardığı için de ne kremin ne de minoxun oraya etki edemediğini düşünüyorum. kremi derhal bıraktım ancak neden böyle oldu? merhem yüzünden mi acep? vücudumun tepkisi desem, neden başladığım zaman değil de yaklaşık 2 ay sonra böyle oldu?

fikirlerinizi bekliyorum.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dutasterid kapsül iceriginde ppg var. Bundan dolayi yada icine eklemiş oldugunuz merhem de fazla gelmis olabilir.ama bana kalirsa Dutasteridenin iceriginde ki ppg den kaynaklaniyor.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    bahsettiğin kremi doktor yaralarımın üstüne sürmek için vermişti deri soyma gibi etisi olmadı bende 1 ay gibi bi süre kullandım , derinin soyulması büyük ihtimalle minoxilden oluyordur ilk zamanlar benimde bayağı soyuluyordu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dutasterid kapsül iceriginde ppg var. Bundan dolayi yada icine eklemiş oldugunuz merhem de fazla gelmis olabilir.ama bana kalirsa Dutasteridenin iceriginde ki ppg den kaynaklaniyor.
    minoxil'e de atıyorum dut? onu kremden daha da uzun süredir kullanıyordum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ulan ppg ne illet biseysn senn yuzunden olan sacimdanda oldm dutasteridin icinde ppg olduquni blmiodum

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dostum ppg'yi en az %10 oranında yani normale göre fazla mıktarda kullanan birisi olarak söyliyim, ppg nin bu tarz deri döküntüsü yapma ihtimali yok. Thiocillineden kaynaklanıyor bence
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ketoral ya da avodartın ciltte soyulma yapma ihtimali yok,tedavinde azelderm ya da acnelyse olsaydı amenna derdim bunları yaşayan biri olarak,ama Anl beyin dediği gibi thiocilline merhem yapmıştır,fakat incelemedim içeriğini bir ara bakarım,sadece tedavinde farlkı olan thiocilline merhem olduğu için bu tahmini yapıyorum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ppg nin deri soyulmasi uzerine etkisinin olduğunu düşünüyorum. Herkes de olmuyor.arkadasimda olmuyordu ama bende oluyordu.bu durum.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende tedavime acnelyse ekledigimde döküntü yapmıştı ama nasil desem bilmiyorum saç cikislarinin maksimum olduğu zamanlardi ve olumsuz bi etki yapmadı açıkçası

Ketoralden ciddi bir fayda gören oldu mu?

Sayfa 1/2 12 SonSon