Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Defne Sabunu Kepek Yapar mı ?

Defne Sabunu Kepek Yapar mı ?

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  www.sacimindoktoru.com.jpg
Görüntüleme: 80
Büyüklüğü:  47.5 KB (Kilobyte)
ID:	420

Merhaba arkadaşlar şu aralar yeni bir defne sabunu alıp denemeye karar verdim. Ürün resimdeki Mehmet Aydın markalı defne sabunudur. bir haftadır kullanıyorum güzel temizliyor derken kepeklenme baş gösterdi. Şimdi net olarak emin olamasamda bu sabundan dolayımı diye düşünmeye başladım. Dün kullanmadım defne sabununu azalma oldu kepekte. Sizde de böyle bir durum oluştu mu yada olan arkadaşlarımız tecrübesini aktarabilir mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi fhm001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kullaniyorum kepek sorunuyla karsilasmadim.

miracle
    Guest
    Alıntı fhm001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kullaniyorum kepek sorunuyla karsilasmadim.
    Bu markayı mı kullanıyorsun ?

SaçımınDoktoru Üyesi fhm001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayir defne sabunu kullaniyorum markasiz el yapimi antakyadan getirtiyorum kadinin biri evi icin yapiyormus senin sorunun markadan olabilir.

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bu markayı ilk zamanlarda ben de defne sabunu diye alıp kullanmıştım. Bende de bir hafta sonra aşırı kepeklenme oldu bıraktım. Daha sonra araştırdıkça onun hakiki defne sabunu olmadığını anladım. Bu sabunun içindeki defne yağı oranı belki de %1'dir. Diğer makina yağı,kimyasal yağlarla yapıyorlar bu ucuz sabunları. Şuan Hatay'dan aldığım sabunu kullanıyorum. Kepeklenme yapmıyor. Bi de çoğu zaman sabunun saçı sertleştirdiği söylenir. Aksine bu sabun saçı yumuşatıyor ve parlatıyor. Kokusu ise harika. Çocukken de bu sabunla yıkanırdım bana çocukluğumu hatırlatıyor.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu markayı ilk zamanlarda ben de defne sabunu diye alıp kullanmıştım. Bende de bir hafta sonra aşırı kepeklenme oldu bıraktım. Daha sonra araştırdıkça onun hakiki defne sabunu olmadığını anladım. Bu sabunun içindeki defne yağı oranı belki de %1'dir. Diğer makina yağı,kimyasal yağlarla yapıyorlar bu ucuz sabunları. Şuan Hatay'dan aldığım sabunu kullanıyorum. Kepeklenme yapmıyor. Bi de çoğu zaman sabunun saçı sertleştirdiği söylenir. Aksine bu sabun saçı yumuşatıyor ve parlatıyor. Kokusu ise harika. Çocukken de bu sabunla yıkanırdım bana çocukluğumu hatırlatıyor.
    demek sende de yaptı tahminim yanlış değilmiş demek ki. Hakiki defne sabununu nasıl ve nereden temin edebiliriz peki arkadaşlar ?

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ürünler

Linkini paylaştığım yerde defne yağı yoğun paket var. 6'lı 60 lira. Ama gerçekten muhteşem sabunlar. Kokusu,saçı parlatması, cildi temizlemesi harika. Verdiğiniz fiyatı kat kat hakediyor. Ben sadece saçımda ve yüzümde kullanıyorum. Bir sabun rahat 2 aydan fazla gidiyor. Böyle düşününce ekonomik oluyor.
    İletişim kısmında telefonları var. Arayıp sorabilirsiniz çok yardımcı oluyorlar. Hatay'dan yolluyorlar sabunları.

Babadan kalma bir geleneği devam ettiriyorlar. Markanın sahibi rahmetli Tahir amca var. Onun saçlarının maaşallahı vardı.

Hakkımızda
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende hakiki el yapımı zeytinyağlı defne sabunu kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım

Moderatör Requiem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ürünler

Linkini paylaştığım yerde defne yağı yoğun paket var. 6'lı 60 lira. Ama gerçekten muhteşem sabunlar. Kokusu,saçı parlatması, cildi temizlemesi harika. Verdiğiniz fiyatı kat kat hakediyor. Ben sadece saçımda ve yüzümde kullanıyorum. Bir sabun rahat 2 aydan fazla gidiyor. Böyle düşününce ekonomik oluyor.
    İletişim kısmında telefonları var. Arayıp sorabilirsiniz çok yardımcı oluyorlar. Hatay'dan yolluyorlar sabunları.

Babadan kalma bir geleneği devam ettiriyorlar. Markanın sahibi rahmetli Tahir amca var. Onun saçlarının maaşallahı vardı.

Hakkımızda

Anlaşmalı eczaneleri var ordan da alabılır.. Ben istanbul bakırköyde bır eczaneden almıstım bu sabunu.. Kepek yapınca bırakmıstım.. Sabun her cilt yapısına uymuyor.. Kımınde yıllarca gram kepek yapmıyor hatta var olan kepeği söküp atıyor kımındeyse delı gıbı kepek yapıyor.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu tahsin celikkayanin defne sabununu almistim eczaneden.Günlük kullaninca biraz kotu yapıyor saçı arkadaslar bilginiz olsun.Ama benim asıl takıldığım en iyi sabunun bile kalıntı birakiyor olması.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Sayfa 1/3 123 SonSon