Arkadaşlar merhaba, Öncelikle birkaç haftadır düşündüğüm bir konu vardı saç üzerine türkiyenin en büyük forumu ama en önemlisi en büyük araştırma merkezi bu forum. Şimdi şöyle bir düşüncem var sitede merkezi istanbul olan bir ekip kurulsa bu ekibin içinde kimyager, alternatif tıpbı bilen mesela kazakcemil hocamız falan olduğu 5-6 kişilik bir araştırma ekibi ki bu ekibin içinde bende olmak istiyorum. yaptığımız ekibin başında miracle abi olacak. Arkadaşlar şimdi şöyle düşünelim dünyada şu anda birçok araştırma şirketi var. Saç üzerine gelişmeler hızla devam ediyor yapay deri yapıldı, histogen, samumed 1-2 seneye ürün çıkarma hedefindeler.Repricel 2018 diyor. İşte başkasından saç ekimi saç kökü bankaları gibi düşünceler var. Bağışıklık direncini baskılayıcı ilaclar olmadan. kök hücre çalışmaları, yine thorn medikal, follica vs.. bir sürü saç üzerine şirket var. Yine adını bilmediğimiz bir sürü üniversitede saç üzerine çalışıyor, altın yıl 2017sonu-2018 arasında hepsi çıkmayı hedefliyor.

Arkadaşlar siteye tekrar dönersek bugün kişiye özel paket tedavilerle bu sorunu aştığımızı düşünüyorum. O zaman bu işin bir tedavisi yok kişiye özel tedavi var demek doğru değildir bence şöyle anlatıyım bizim 20litrelik bir karışımımız var su,bal,şekerden oluşan. bu hepimizde var ancak kimisinde 5 litre şeker eksik ona 5 litre şeker vermek gerekir kimisinde 10 litre bal eksik sen ne kadar su verirsen ver işe yaramaz. O zaman bu 20 litrelik karışımın tamamını yapacak bir ekip kurma fikrini ortaya atıyorum.

Ekip kurulabilir kosgeb ve tübitakdan destek alınabilir ancak ben şahsi olarak ekip içinde herkes bu işe maddi manevi herşeyini koyabilir. ben şuna inanıyorum 1 seneye kalmaz tüm dünyadan önce bu sorunun en kompleks tedavisini ortaya koyabiliriz ve tüm dünya insanlarının önüne koyabiliriz. Bu konuyu sizin düşüncelerinizi almak için yazdım arkadaşlar..